Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan kell bekötni egy...

Gorba kérdése:

Hogyan kell bekötni egy kandallót?

Figyelt kérdés
Kinéztunk egy Luppo típusú kandallót, de nem tudom hogyan kéne bekotni a kéményben. Van ahol 45 fokos bekotest írnak, de ilyen fali hüvely nem is létezik. A leírásában ugyan nem írja, de ábrán 90 fokban van bekotve. Erre alkalmas egyenes fali hüvelyem van. Illetve, hogy a kandalló tetejétol kb milyen távolságban kell lennie a kéménybe bekotesnek? Az sem egyértelmû, hogy ezek most kályhak vagy kandallók. Kandallónak van irva de inkabb kályha szerintem.

2013. jan. 17. 22:31
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem beszélj egy szakemberrel erről, meg nem mindegy milyet veszel, ahhoz fel kellene mérni a házat hogy stimmeljen plusz a kéményt, meg ha vízterest akarsz akkor azt is megkell nézetni hogy mennyire alkalmas stb...

Ez nem úgy megy hogy fogod magad bemész a boltba megmondod hogy az kell hazaviszed és ennyi. Nem olyan mintha egy TV-t vennél itt azért jobban oda kell figyelni.

2013. jan. 17. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem lesz vizteres. Egyik szaki A-t mond a masik ugyanarra B-t, noha nem pont kemenyrol kerdeztem oket. Ugyh inkabb szamitok itt vagy mas forumon a nagykozonseg velemenyere...
2013. jan. 17. 23:11
 3/10 anonim ***** válasza:
A mi kandalló kályhánk olyan,hogy vagy 45 fokba kötjük be közvetlen vagy állítunk rajta hátul és mi ezt tettük majd simán egyenessel és 90fokossal megoldottuk.Az első variációnál nem igazán lehetett volna látni a csövet a másodiknál lehet,de a csöveken is adja le a hőt.Nekünk úgy van rákötve,hogy 1 méter,90fok,50 centi (azért még az 50 centi,hogy ne legyen rajta a falon a kályha). A másik kályhánk sima és 3.20 belmagasságú szobába van ott 1,5 méter 90 fok és 50 centi.
2013. jan. 17. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
koszonom. Akkor mukodik ez a 90 fokos bekotes. Es nem rakodik le a korom a konyok utan azon az 50 centis szakaszon?
2013. jan. 17. 23:42
 5/10 anonim ***** válasza:

szerintem egyértelmű a dokumentuma, le is tudod tölteni:

[link]

2013. jan. 17. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igen, ezt irtam is, hogy ebben nem irja, hogy pontosan hany fokban kell, csak egy moricka rajz van hozza...
2013. jan. 18. 07:20
 7/10 Zsolt75 ***** válasza:

Az én vízteres kandallómhoz is 45 fokos bekötést ír a könyv de ilyen kéménycsatlakozás nincs tudtommal. Nekem a kályhás 90 fokos idommal kötötte be kb 2m magasságba. A kémény bekötés adott volt, mert samottal bélelt a kéményem.

Elvileg szerintem a jobb huzat miatt írják ezt a 45 fok-ot de Mo.-on szerintem ilyen kémény samot idom nincs ami erre alkalmas lenne, pláne ha falon is át kell mennie a csőnek... ott eleve vízszintesen megy közel 50 cm-t.


Szerintem nyugodtan kösd be 90 fokos idommal. Megkérdezhetsz egy kályhást is a biztonság kedvéért , de szerintem ő is ezt fogja mondani.

2013. jan. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

2. vagyok

De lerakódik a korom ott is....de ahogy a kéményt is kitakarítják mi is minden évbe szétszedjük a csöveket fűtés végén és kitakarítjuk,majd a fűtés előtt újra szétszedjük ellenőrzünk mindent aztán kezdődhet a fűtés.Ha úgy vesszük észre nem olyan jó a szellőzés mint volt akkor reggel a begyújtás előtt szétszedjük és kitakarítjuk,de ilyen csak 1 szer volt. Vegyes tüzelésű kazánunk is van és azzal is pont ezt tesszük és azt is mindig jól leellenőrizzük,hogy tényleg rendesen legyenek összerakva a csövek

2013. jan. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor lesz a 90 fokos könyök.
2013. jan. 18. 12:42
 10/10 Zsolt75 ***** válasza:

Évente 1x illik kitisztítani a csöveket, igaza van az előző írónak, de szerintem a 45 fokos csövet is ki kell.


Én mindemelett használok PEPO koromtalanítót is. Lehet, hogy sokat feleslegesnek tartják, de nekem bevált, mert semmilyen kátrányosodás nincs a kéményembe. Kéményseprőt is kérdeztem, ő is jó véleménnyel volt róla és mindemelett nem is drága.

2013. jan. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!