Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Rovarok, bogarak a lakásban....

Rovarok, bogarak a lakásban. Szeressem meg őket?

Figyelt kérdés
Gyakran jövök le a barátomhoz, aki vidéken lakik, kertes házban. Őt egyáltalán nem zavarja, de tele van a lakás pókokkal, meg mindenféle rovarokkal. (Jó nem úgy kell elképzelni, hogy a kajában is az van.) Engem nagyon zavar, hogy ha kimegyek a kamrába, pókhálóba akadok, elalvásnál is azon parázok, hogy milyen rovar mászkál majd körülöttem. Ha WC-re megyek, egy 3 centis pók lógatja le magát nekem, az előbb egy fekete mezei tücsök mászott fel a lábamon. Ő azt mondja, ez ellen nem tud mit tenni, de én már kényszeresen mindig azt érzem, hogy mászik rajtam valami. Múltkor egy bodobács mászott a monitoron, mondtam, hogy kiviszem, erre ő, hogy miért nem hagyom békén. Állandóan takarítok, de hát ez egy nagyon nagy ház.
2009. aug. 30. 17:29
 1/6 anonim ***** válasza:
41%
irtsd ki a dögöket!
2009. aug. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Legegyszerűbb lenne, ha a félelmedet szüntetnéd meg. Akkor nem is vennéd őket talán annyira észre. ill. nem zavarnának. A házban pedig semmi keresnivalójuk. Körülöttünk is van minden a levelibékától kezdve, aki a kapu melletti bokorban lakik. Én nem bántom őt, ő nem bánt engem. A tücsköket pedig határozottan szeretem.
2009. aug. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet kiirtani őket. Falun lakok kertes házba 18 éve. Utálom őket mind egy szálig de nem lehet ellenük mit tenni. Próbálom megszokni őket de nem megy. Egyetlen esély a porszívó a pókok és a légycsapó az összes többi ellen. Kár a sok vegyszert rájuk pazarolni (tapasztalat), mindig visszajönnek. Rovarirtót egyedül hangyák ellen használok.
2009. aug. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Nálunk is ez van, pedig van szúnyogháló az ablakon meg az ajtót se hagyjuk nyitva... Kertes ház, igen sok a pók meg mindenféle bogár. ÉN is félek tőlük és nem szeretem őket, de nincs mit tenni.

Én a szobámat körbe szoktam fújni időnként rovarirtóval az 4 hétig véd a leírás szerint. Sajnálom őket, de nem készülhetek ki idegileg teljesen.

Szerintem nem azért mennek be, mert mocsok van a tiszta házba is vannak, a kertes ház ilyen... Akinek nem annak szerencséje van /Nem tudom hogy csinálja.

Azért ha meglátod a bogarat ne hagyd ott rakd ki az udvarra, vagy ha félsz tőle akkor üsd le. NEm kéne őket bántani tudom, de az nem állapot, hogy a házban vannak. :(

2009. aug. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

18:37 vagyok jó, hogy a 18:19 írt, mert legalább megnyugtatott és megerősített engem is, hogy a kertes házak ilyenek. Régen azt hittem csak nálunk probléma ez de mindenki mondta, hogy nem.


Én amúgy piros Raid-et használok mászó rovarok ellen, hát a nagyrészüket elpusztítja, de utána 2 napig szellőztetek egyfolytában, mire kiszellőzik a szag.

Amikor az ablaknál jöttek a hangyák (de tényleg rengeteg a függönyt akarták már leszakítani annyian voltak...) akkor úgy befújtam, hogy folyt a falon az egész.. Pár óra múlva már egy darab élő hangya se volt és utána se.

Pókok nálunk hatalmasak vannak azok a zugpókok vagy mi, olyan 50 forintos nagyságú meg a kaszás, de az már semmi.

Az a bodovács nem jó, ha a lakásba jut mert sok petét rak és akkor tele lesztek vele. Amúgy nem bánt, én kiskoromban megfogtam őket mert hülye fejemmel gyűjtöttem dobozba őket :D Ne kérdezd miért...


ÉN azt mondom próbáld őket elfogadni. Ha meglátod akkor csapd le vagy vidd ki pl. a pókot meg ilyeneket. Hangya miatt nem kell egyből ugrani, az nem veszélyes.

Este lefekvés előtt nézd át a szobát aztán kapcsold le a lámpát és aludj. Én meg szoktam nézni az ágy körül mielőtt lefekszem aztán már nem nézelődök, mert akkor halálra rémülök, ha előkerül valami. Becsukom a szemem és alszok, napközben meg már nem ijedek meg annyira. De egyébként nem szokott semmi probléma lenni, csak az ijedtség.

Tücsök nálunk is van, újabban elég sok, nem tudom miért jönnek be soha ilyen nem fordult még elő, most meg pár nap alatt 4. DE az nem bánt.

2009. aug. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
89%

Én is vidéken, kertes házban lakom, mégsem csüng pók a wc-ben!!

Egy alapos takarítás+ minden nap porszívózás talán segíthet!Természetesen 1-2 bogár betalál, de nem áll pókokból a ház!Kint is sűrűn kell pókhálózni a teraszt, lecsapatni a nagyobb bokrokat vízzel, mert azokat szeretik igazán a csúszó-mászók!

Nekem pókiszonyom van, és nem tudnám elképzelni hogy megyek a kamrába, és pókhálón kell fennakadnom.Szó szerint belehalnék!Ha valahol a környezetemben 8 lábú van a párom szó nélkül kiírtja, mert tudja hogy nem tehetek róla, de ebben a betegségben szenvedek!


Szóval sok-sok takarítás!!!!!!!!!!

2009. aug. 30. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!