Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Érdemes a régi gravitációs...

Érdemes a régi gravitációs fűtési rendszert szivattyúsra cserélni? Az gazdaságosabb?

Figyelt kérdés
2013. jan. 19. 22:41
 1/8 anonim ***** válasza:
74%

Igen, a szivattyús rendszernek jobb a hatásfoka és előbb bemelegíti a lakást.

Természetesen úgy kell kialakítani, hogy szivattyú nélkül is megforduljon a víz. Egy estleges áramszünetnél ez fontos szempont.

2013. jan. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
39%
ha nálatok jól működik a gravitációs fűtés,akkor abba hiába raktok be szivattyút,a villanyszámla emelkedésen kívül más nem történik,
2013. jan. 20. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Zsolt75 ***** válasza:
63%
Egy szivattyú és a szerelés min 40 ezer és mellé érdemes egy kerülő ágat építtetni, hogy ha elmegy a villany akkor is működjön a régi rendszer... Viszont nem sok többletet fog nyújtani.
2013. jan. 20. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
31%
Én régen úgy tanultam, hogy kb. 10%-nyi tüzelő megtakarítást lehet elérni szivattyúval.
2013. jan. 20. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Jó lett volna ha leírod hogy szét akarod szedni a régi rendszert és vékonyra cserélni a csöveket v. csak egy kerinertőt akarsz berakni.
2013. jan. 20. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
66%

Nálunk a vegyes kazán megy gravitációsan.

Eszem ágában nem lenne szivattyúsra cserélni, mert:

nulla áramot fogyaszt,

nem kell izgulni áramszünet esetén,

egyáltalán nem fogy sok tüzelő,

begyújtás után 15-20 perc múlva már meleg a legtávolabbi radiátor is.

2013. jan. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
nálunk is gond nélkül működik, én sem raknák bele szivattyút, minek. kicsivel elöbb indulna el a keringés, de a sok hideg víz miatt amit megmozgat, sztem lasabban melegszik.
2013. jan. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 gomzoli ***** válasza:
Hiába építtetnél bele szivattyút, ha a csövek ugyanolyan vastagok maradnának, így a bennük keringő víz mennyisége sem csökkenne, azaz semmivel nem melegedne előbb.
2014. júl. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!