Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Van közöttetek olyan, aki...

Van közöttetek olyan, aki átszerződött a T-home-hoz a gáz és elektromos energia számláival? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Leginkább olyan véleménye érdekel, aki már néhány hónapja tőlük kapja a számlákat. Van-e buktató. és hol? Nem átverés ez a díjcsökkentés?
2013. jan. 22. 09:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Én csak a telefon , net és tv számlát kaptam tőlük, mégis egy agyrém volt az egész!Nem győztem számlareklamációk miatt járkálni hozzájuk!Most Digis vagyok, és egyszerű, jól átlátható számlát kapok, az ár is annyi, amennyi a szerződésben, annyi a gond, hogy előre számláznak, de ez végül is mindegy, amúgy korrektek és semmi baj nincs velük.

Tudom, te mással kapcsolatos tapasztalatot kérsz, de én csak annyit tudok mondani, hogy a T-home az gáz...

2013. jan. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

2011. augusztusától a gáz-, 2012. szeptemberétől a villamos áram szolgáltatóm is a T-Home. Mivel régóta ez a cég a vezetékes telefon-, internet- és TV-szolgáltatóm: már a szerződés kezdetétől a magasabb kedvezményeket kapom. A kedvezmény nem a számla végösszegére, hanem az áram-, illetve gázdíjra vonatkozik - vagyis a különböző alapdíjakra, rendszerhasználati díjakra nem. (Meg kell érdeklődni, illetve a honlapon meg kell nézni, hogy Ön milyen szintű kedvezményre jogosult.)

A díjak -az is amiből a kedvezményt adják- hatósági árasak, tehát nincs olyan trükk, hogy másoktól magasabb díjból adnák a kedvezményt.

A gáznál (ahol a fűtési idény miatt nagy havi fogyasztáseltérések lehetnek) mód van havi mérőállás bediktálás, vagy havi egyenletes -de akár negyedévente változó mértékű- részszámlás fizetés választására. A villamos energiánál csak havi egyenletes részszámlás változat lehetséges. (Két leolvasás közt egyszer lehet a részösszeg csökkentését kérni -pl. energiatakarékos háztartási eszköz beszerzése miatt, vagy épületszigetelés következtében számottevően csökken a fogyasztás és nem csak elszámoláskor akarja hasznát látni a fogyasztó-, emelését többször is.)

Utólag számláznak -pl. a 2012. november 21. - december. 20. időszakról a számlákat e hónap közepén kaptam és a hónap utolsó hetében jár le a befizetési határidő.

Figyelmet fordítok arra, hogy minden számlám tartalmát, számolási módját ismerjem, így mindig is tudtam az energiaszámláimat is ellenőrizni. (Szerintem a legbonyolultabb a gázszámla - szolgáltatótól függetlenül, az elve miatt.)

Költöztünk is, de még nem volt problémám a T-Home számláival. (Más szolgáltatónál derítettem már ki a fogyasztókra hátrányos kerekítési gyakorlatot, nem a valós naptári napoknak megfelelő arányítást, alapdíj napátfedést stb.)

Megnéztem a 2013. január 1-től érvényes T-Home Üzletszabályzatokat: maradnak a kedvezmények az érvényes hatósági árakból. (Ezt én úgy értelmezem, hogy a rezsicsökkentés keretében csökkentett érvényes hatósági árakból.) Persze az is benne van -a régebbiekben is volt-, hogy a kedvezményeket módosíthatják, ha 15 nappal előtte értesítik a felhasználókat. Volt is rá példa, a gázkedvezményem nem egészen egy évvel az áttérésem után 8%-ról 5%-ra módosult.

Ügyelni kell a kedvezmény megállapításánál érintett számlák határidőig történő teljesítésére, mert annak elmulasztása kedvezménycsökkentéssel jár.

2013. jan. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Kedves Pinkó!

Kételyem merült fel, miszerint váltanék szolgáltatót. Miért? Az üzletkötő havi egy számlaérték körüli megtakarítást helyezett kilátásba, megnézve a neten a kalkulátort, alig több mint félhavi számlának megfelelő kedvezményt mutatott. Ez már visszatetszést keltett bennem.

És nem látok garanciát arra, hogy 2 hónap múlva nem leszek ugyanott ahol most a számla végösszegét illetően.

És miért éri meg ez a leendő új szolgáltatómnak? Hallottam már olyan véleményt is, hogy csak le akarják húzni az embert.

Azért tettem ki a kérdést, hogy már a múlttal rendelkezők mit tapasztaltak.

2013. jan. 22. 15:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!