Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Fűrészport vegyes tüzelésű...

Fűrészport vegyes tüzelésű kazánban hogyan lehet elégetni?

Figyelt kérdés

Nyári farönkvágásból van néhány zsák bükk fűrészpor(annál darabosabb, láncfűrésszel lett vágva). Szeretném fűtésre elhasználni.

Kipróbáltam úgy, hogy papírba csomagoltam fűrészport, amit összenyomkodtam, de így nem az igazi. Kinek milyen ötlete, tapasztalata van?

Amúgy csak kemény ill. puha fával fűtök(ha lényeges lenne, hogy mire rakható a kazánban).


2013. jan. 25. 12:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy fűtök vele, hogy először fával tüzelek, majd egy óra múlva teszem rá a fűrészport, amikor már rendesen ég.
2013. jan. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Milyen formában teszed rá?
2013. jan. 25. 12:36
 3/17 anonim ***** válasza:

Nem veszélytelen fűrészporral tüzelni,nem lehetetlen,de figyelni kell nagyon.

Mindenképp felülről gyújtsd meg.

Már égő,parázsló,stb. tűzre ne tegyél.

Az ajtón(felső) is adj neki levegőt.

Ne piszkáld,kavard,amíg le nem ég.


Én cserépkályhában régebben eltüzeltem...manapság nyáron,ha csinálom, belekeverem a papírbikettbe.

2013. jan. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Teszkós szatyorban rakom rá egyben. Nem csomagolom be előre hogy ne penészedjen bele, hagyom kiszáradni egy halomban.

Csak akkor rakom rá, ha már csak fehéren izzó parázs van a kazánban.

2013. jan. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Most parázsra vagy nem parázsra rakni? Kinek mi az érve?
2013. jan. 25. 13:12
 6/17 anonim ***** válasza:
Én azért rakom parázsra, mert ha alacsonyabb a hőmérséklet, akkor nagyon füstöl és nyitáskor lángok csapnak ki emiatt az ajtón. Ha már fehéren izzik a parázs, akkor a gázok azonnal elégnek és nem gyűlnek fel a tűztérben.
2013. jan. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Mi fűrészporral gyújtunk be nem kell gyújtóst apritani.

egy zacskóban a fürészpor alá az ujságpapir

2013. jan. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Zsolt75 ***** válasza:

Szerintem csak gyújtósnak lehet elhasználni, mert egy sima kazánba ha beteszed nagyobb mennyiségbe lefolytja a tüzet. Nem is tud elégni rendesen emiatt csak bűzölög benne. Ha meg apránként rakogatod akkor ott is lehet mellette állni és pakolászni be.


Egy fűrészporos kazánba adagoló csiga viszi be a fűrészport és így nem tud megtömődni, ahogy beviszi már ég is el.


Egy adagolóval akár lehetne egy normál kazánba is égetni, de éves 2 zsákért ezt nem éri meg megcsinálni.

2013. jan. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 titak ***** válasza:
48%
Én félbevágott üdítős PE flakonokba teszem. Ha van maradék étolaj vagy zsír még azt is ráöntöm. Nem éppen környezetbarát megoldás, de jobb mint a szomszéd vasúti talpfája. Ha már elég forró a kazán jobban ég mint a fabrikett.
2013. jan. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Zsolt75 ***** válasza:
93%
Ez a PET palackos megoldás nem túl elegáns. A műanyagól a dioxin eltávozik a kéményen, jó rákkeltő, semmi fűtőértéke sincs... tehát ha valaki a családja és a környezete egészségét akarja rongálni , akkor első osztályú terv !
2013. jan. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!