Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Lehet, hogy az automata kazán...

Keresem kérdése:

Lehet, hogy az automata kazán miatt van széngáz az utcában?

Figyelt kérdés

Automata, vegyes tüzelésű kazánt vettem. Ha a víz hőfoka eléri a megfelelő szintet, akkor a kazán automatikusan becsukja a szellőző ajtót. Én úgy tanultam, hogy ilyenkor az elégtelen oxigén utánpótlás miatt lefojtódik a tűz és széngáz keletkezik.

Ez olyan szinten probléma, hogy az egész utca nyomasztóan széngáz szagú lett.

A kéményseprő ellenőrizte a kéményt. Teljesen rendben van minden.

Korábban hagyományos kazánom volt, ugyanezzel a szénnel fűtöttem és nem volt az egész utcát beterítő széngáz szag.

Rosszul használom a kazánt?


2013. jan. 29. 19:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Ezt nem tudom, de nálunk az egész faluban ilyen büdös van, mire hazaérünk az állomásról, mehet a ruha a szennyesbe és hajat kell mosni (Üllő). Én sem emlékszem, hogy gyerekkorunkban ilyen büdös lett volna télen.
2013. jan. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az, hogy mennyire érződik, nem a kazánon múlik hanem a pillanatnyi légköri viszonyokon!
2013. jan. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Széngáz háromféle van! Szén-dioxid, szénmonoxid, és a szén égésekor benne égő szervesnyagok gáza ez adja döntően a csípős széngázszagot!Ha nem kap az égés elég oxigént akkor szagtalan CO keletkezik és lepárlódik a szén szervesanyag tartalma ami az erős szagot adja!Az is lehet hogy kimegy a kéményen az égéstermék és leszáll rögtön utána mert alacsony lehet a füst hőfoka.Nem szabad nagyon hideg füstöt csinálni mert ez lesz!
2013. jan. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Egy szilád tüzelésű kazántól égés közben elvesszük a levegőt,a lángoló égés megszűnik benne.De adott esetben

az el nem égett szén továbbra is izzásban marad,és erős füstölésbe kezd .A forró füst,a kémény huzata segitségével

bizony a szabadba távozik .Az időjárás függvénye,hogy le

vagy felszáll.Amíg el nem ég sz összes tüzelő anyag,addig teljesen elvenni a levegőt nem szabad.A kémény kormosodását is fokozza .Sok széngáz termelődésénél még

robbanás is előfordulhat.

2013. jan. 29. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Úgy gondolom, egy automata kazánnak azt "tudnia" kellene, hogy mennyire szabad lezárni a levegőt. Gondolom kikísérletezték, hogy robbanás ne legyen, ha minden egyéb körülmény rendben van. (Kémény, tüzelőanyag stb.)

A válaszokat olvasva: nincs más, várni kell a jobb légköri viszonyokat: szelet, nyarat:-)

2013. jan. 30. 10:45
 6/9 A kérdező kommentje:

"Nem szabad nagyon hideg füstöt csinálni mert ez lesz!"


Lehet állítani ezt a kazánon?

2013. jan. 30. 10:46
 7/9 anonim ***** válasza:

A hideg fűst azt jelenti,hogy a füstben lévő pára kicsapódik a kémény falán,ezt nevezik kondenz viznek

Ez végig folyik a kémény belső falán,képes egy idő után átáztatni is ,fekete folttal jelezve azt.Ez a gázkészülékeknél is így van,jól lehet látni hidegben a

távozó párát.Itt is megvan a technológia,hogy a képződött pára távozzon .A füstnek min .120 fokon kellene távozni.

Bármennyire is sajnálatos ez a hővesztesség .Kiváncsi lennék egy ilyen automata szenes kazán müködésére .

Milyen biztonsági berendezések vannak beiktatva ,amely

kivédi egy kazán "forró",illetve "gőzössé" válását.

Ha megraktam tüzelő anyaggal,elérte a víz a 80 fokot,mert annyi azért kellene,automata lezárja a huzatot,ettől még a parázs ott marad,tovább izzik,és melegit is .A víz hőfoka forrásba is jöhet .A nyomás ilyenkor fokozódik az egész fűtési rendszerben .A radiátorok nem annyit bírnak mint egy kazán .Vészhelyzetben 1 biztonságos megoldás

létezik.A tüzet ki kell húzni a tűztérből.Vizzel oltani

tilos !! Azonnali kazán robbanást eredményezhet .

Ebben az esetben a nyomást sem szabad kiengedni,mert a melegvízes rendszerből azonnal gőzös lesz.Isten óvjon ilyentől .

2013. jan. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
4,-7 es voltam
2013. jan. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Kedves 4 és 7. válaszadó.

Jelenleg 70 fokra van állítva a kazán. (Viszonylag kevés radiátor van rajta, tehát kicsi a vízmennyiség.)

Ha mondjuk 75 fokra, vagy 80 fokra állítom az automatát, akkor az elegendő ahhoz, hogy elég meleg legyen a füst?

2013. jan. 31. 07:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!