Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Kikormoltuk kandallót és...

Kikormoltuk kandallót és utána próbáltunk befűteni de füstöl mindenhol orrán-száján. Mi a gond?

Figyelt kérdés

2013. jan. 30. 18:10
 1/6 anonim ***** válasza:
46%

hátha a kormolás előtt nem füstölt,

csak utána,

akkor egyértelmű,hogy ti csesztétek el a kandallótokat,

2013. jan. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A kéményt is kikormoltátok? Nem lehetséges, hogy nem is a kandalló volt elkormozódva, hanem inkább a kémény? A kaminajtónál nézzetek bele tükörrel és piszkáljátok meg, mennyire hullik belőle a korom.
2013. jan. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Talán már meleg is van ,de azért elmondom .Ha a kandalló

tökéletesen ki van koromtalanitva ,akkor a kémény alsó

tisztitó ajtaját,kinyitni ,kivenni.Tükörrel végig nézni.De ha van a kéményen eső ellen tető nem is biztos hogy ki is lehet látni . Újság papírt összegyürni,és a kémény ajtóhoz

tenni.Ha jó a húzat viszi a lángot kifelé,ettől felmelegszik a kémény levegője,ajtó bezár,és már húzza is

a füstöt kifelé .

2013. jan. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#1: Ilyenre nem vagyok kíváncsi kössz. Azt kérdeztem mi a baj, nem azt hogy miért. Ha nem tudsz érdemben segíteni inkább tartsd meg magadnak ezt a stílust.


#2: Nem a kémény kormol, hanem maga akandalló; és ez bennt van a lakásban, benti kandalló! A kémyény és benti cső is tisztítva van minden évben. Pl. alsó ajtót kinyitjuk ömlik belőle a füst.

2013. jan. 30. 21:19
 5/6 Zsolt75 ***** válasza:
100%

Ha van vízszintes kéménycső azt is ki kell takarítani ill. a ti esetetekben valami elzárja a levegő áramlás útját. Lehet, hogy nem tud szívni levegőt , mert a korom elzárja a szívó nyílást valahol... Ilyenre tippelnék... Ha a kémény oldalon nincs tömődés akkor a szívó oldalon keresgéljetek. Látatlanba sajnos nincs jobb ötletem.


Pillangószelep van a kémény oldalon? Van huzata a kéménynek? A tisztító nyíláson dugj be egy papírt és gyújtsd meg, így ellenőrizhető a kéményhuzat...

2013. jan. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 kunu lenke ***** válasza:
100%
Szia.Nekem volt ilyen problémám kb 10 éve!A hátsó cső kivezetésénél de belül van egy üreg ami szerintem azért lett kialakítva,hogy kedvező legyen a légáramlás a cső kivezetésénél,nekem is minden rendben volt kipucoltam a csöveket a kéményt 2 vödör korom volt benne és az összeszerelést követően nekem is ez volt a problémám.Aztán volt egy kar amivel a huzatot lehetett állítani akkor belenéztem és vettem észre hogy ez olyan volt mint egy cső amibe belerakodott tisztességesen a korom.Ezt egy lécre rögzített merőkanállal kimeregettem és azóta talán 2x ha kicsit kipucoltam és nincs azóta füst.De javaslom még esetleg nézd meg ,hogy az ajtókon nincs e hiányos szigetelés mert ott is kaphat esetleg plusz levegőt és ekkor is füstölhet!
2013. jan. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!