Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Melyik szén fajtának van a...

Melyik szén fajtának van a legjobb fűtő értéke és melyiket kerüljem?

Figyelt kérdés

2013. jan. 30. 19:28
1 2
 11/13 xywq válasza:
Mi német brikettet használtunk. Elég drága, viszont nem kell mellé tüzifát vásárolni, és nem kell a begyújtással sem vesződni nap mint nap; hiszen ha reggel bekészíted az egész napi szenet, alágyújtasz, az égni fog egész nap. De a parazsa is jó sokáig megmarad, amivel másnap csak a következő napi adagot kell rádobni, és fél óra alatt az is lángralobban a parázson, csak előtte egy kicsit le kell rázni a salakot. Jó szigetelés mellett nagy meleget tud produkálni. Szeretem.
2017. márc. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Ami jó még az orosz ep-3 szén. Jó a fűtőértéke, egyenletesen ég és alig kormol. Egy napon át tartja a parazsat és nem kell csak egyszer alágyújtani.

Egy hátránya van hogy sok a hamuja viszont az is lisztté ég és nincs benne salak.

2018. márc. 20. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Bereczk Jénos ***** válasza:

Elnézegetem azokat a fűtéseket, ahol a tüzeléssel fűtik a kazánokat!

Én már sok helyen leírtam, hogyan fűtöttem a legrosszabb szenekkel, illetve

azok brikett változataival!!!! Mennyi OXIGÉN kell a tiszta égéshez? KÉT

égés van, ami tiszta, az izzás és a gyors-égés!!!!! Az izzáshoz majdnem

NULLA, az ebből keletkező gázokhoz PICIVEL TÖBB! A tiszta égés lángja KÉK és

kicsike mint a gázkazánban!!!!! Hogy ez miért elég, mert a fűtés még nem ez!

Ugye izzáson két éghető gáz jön létre, szénből a CO, vízből a HIDROGÉN!!!

A hidrogén kis szikra hatására is meggyullad, magas hőfokon ÉG!!! A CO,

a tüzelőanyagok (ENERGIAHORDOZÓK) energiája, mérgező, robbanó, vagy magas

hőfokon ÉGŐ gáz, tehát a kettő keveréke lényegesen hatékonyabb fűtőanyag,

mint a KORMOT, FÜSTÖT TERMELŐ, KÉMÉNYT MELEGÍTŐ KAZÁN, AMI VŐRŐS LÁNGGAL

ÉG!!!!!! Utalnék itt a gyertya lángjára, világít és ad egy kevés meleget, viszont ha katalizátoron, (izzó dróton) vezetjük át, lényegesen több hőt és kevesebb kormot termel!!!!

Bizonyítható, hogy a rossz égésben keletkező CO (oxigén hiányában nem ég el!), aztán ha később elég, vagy felrobban a kazán, vagy kéménytűz lesz és leég a ház!! De ott van vele elvegyülve a hidrogén, elégeti a CO-t és magas HŐT ad, de nem ez fűt!!!!!

A kazán felső tere még szabad, az elégett CO, CO2 lesz, meleg lesz csakúgy mint a huzattal beengedett NITROGÉN, ami oxigént akar szerezni, de a CO2 stabil gáz nem kap tőle, a két gáz ütközése fokozza a HŐT, ez FŰT!!!!

A szekunder levegő az égést táplálja, ezzel állítható be a kék láng, viszont itt is bejön hideg nitrogén, szerencsére arányaiban kevesebb mert

esetleges felforrás esetén, túladagolva a szekunder huzatot, a kazán

"H Ű T H E T Ő"!!!!!!!

Ha sok LEVEGŐT enged a kazánba, fűt is meg hűt is, ezért gazdaságtalan a fa TÜZELÉSE!!!!!! HA ELGÁZOSÍTJUK a fát, azzal is lehet jól fűteni, csak az arányok beállítása nehéz!! Volt egy faelgáz kazán, amin bemutatták a napi, heti, havi, évi takarításokat, hát kicsit elcsodálkoztam, amikor

a kazánokat teljesítmény szerint felsorakoztatták, hányat vegyünk ha takarékosan akarunk fűteni?

Mennyi a szén kalóriája? A fene se figyelte, mert oxigénnel szabályozható a szükséges égéshő, a jobb minőség tovább ég, viszont nagyon drága!!!

2023. nov. 22. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!