Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyiért tervez egy építész...

Mennyiért tervez egy építész házat? A ház fémből készülő könnyűszerkezetes,35 fokos nyeregtetővel, semmi extra nincs benne. Mérete 7m X 10m.

Figyelt kérdés

2013. febr. 1. 18:08
 1/10 anonim ***** válasza:
Azt javaslom, keress rá a neten az ilyenben utazó cégekre, s kérj árajánlatot, aztán ki tudod választani a legjobbat.
2013. febr. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Amikor az enyém készült, nem befolyásolta, hogy miből készül. Na szóval 10 éve egy olcsó vidéki tervező nekem 1000 Ft/m2 áron csinálta a rajzokat.
2013. febr. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 kunu lenke ***** válasza:
Szia m2 alapján 50000 Ft tól több 100.000 -ig is mehet.Az előttem szólóval egyet értek és szerintem is keress meg az igényeddel több építészt és kérj árakat aztán tudsz dönteni.
2013. febr. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
200 000 körül lenne reális megterveznie, ez alatt eléggé áron alul dolgozik.
2013. febr. 2. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Eddig 180.000 ezer volt az ajánlat. Akkor ez korrekt lehet?
2013. febr. 4. 11:21
 6/10 anonim ***** válasza:

Üdv!

70m2 tervezésére 180E kb. jó.

Egy jó építész felméri az igényeid és tervez egy feltehetőleg megfelelő házat az adott telekre. Ne vigyél saját terveket, nem a te dolgod, feltételezem nem értesz hozzá, ő meg valószínű rádhagyja a feltehetően sok kompromisszummal járó tervet és amikor majd rájössz használat közben, hogy valami nem az igazi, nem tudsz kire mutogatni, csak magadra.

Mai világban a látványtervek is már alap.

Az elkészült terveket funkcionálisan gondold át, próbáld meg elképzelni, megfelel majd vagy sem. Kérd ki ismerőseid véleményét is.

Ez a fém könnyűszerkezet honnan jött? Ha érdekel, tudok ajánlani sok jobbat is, ha ismert a keret összeg.

2013. febr. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
6. válaszoló, ugye te építész vagy?
2013. febr. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem vagyok építész, építőmérnök vagyok, nem tervezem, hanem építem a házakat. De sok építész a kliens által bevitt rajzokat csak megszerkeszti és kész. Így nem kell gondolkodni, a pénz is megvan. A kliens meg dicsekedhet, hogy ő tervezte, az építész csak megrajzolta. Csak amikor építeni kell, és az ember felhívja a figyelmét a sok funkcionális hibára, emellett esetleges drágább szerkezetek kiváltására, akkor csak néz. De persze sok építész magától is egy szart tervez, néha segítség sem kell nekik.

De persze van sok jó is, csak az megkéri az árát is. De a sok kifizetett pénz sem garancia a jó tervekre. Ilyenkor ha maga nem tudja eldönteni, hogy milyen is lesz leendő háza, jó ha kikéri más hozzáértők véleményét is és eldönti, melyik megfogalmazott kritikát fogadja meg és melyiket nem. Általában egymás munkáját szívesen kritizálják az emberek.

Én az energetika terén is jártas vagyok, ezen a téren magamat képeztem, nem volt tananyag nálunk, de érdekelt, hát itt is sok építésznek homály van a fejében. Csak hát általában a tervekkel jönnek ajánlatot kérni és akkor általában már nem tetszik, ha valaki felhívja a figyelmüket, hogy ezt így is lehetne és ennyivel jobb lenne.

Illetve a fűtési módok ismerete is szükséges lenne már a tervezéskor, sajnos nem az utólag felrakott néhány napkollektortól lesz egy ház energiatakarékos, ami ráadásul az életben nem térül meg.

2013. febr. 5. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Köszi a választ! Építész oldalról voltam kíváncsi rá, hogy vajon laikus-e az olyan megrendelő, aki így gondolkozik. :) Sajnos elég ritka.
2013. febr. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ment privát üzenet!
2013. febr. 5. 22:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!