Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Otthon védelemben jártasak!...

Otthon védelemben jártasak! Riasztót szeretnék venni édesapámnak a nyaralóban. Milyent?

Figyelt kérdés
Nem vagyok jártas a riasztókban, ezért tanácsra van szükségem. Édesapám nagyon sokat tartózkodik a hegyekben a nyaralójában. Oda szeretnék venni olcsóbb, de megbízható riasztót, hogy valamennyire biztonságban érezze magát. Tanácsokat várok és előre is köszönöm!
2013. febr. 3. 13:27
 1/6 A kérdező kommentje:
Ezek pl. nagyon olcsók? Egyáltalán működnek? Vagy miért ilyen olcsó? [link]
2013. febr. 3. 13:31
 2/6 Zsolt75 ***** válasza:

Ez egy sima nyitásérzékelő. Akár működhet is, de ettől én nem érezném biztonságban magam.


Egy nyaralóban ahol esetleg a környéken sincs senki ki hallaná ezt meg? Egyetlen ütéssel leverik ha beriaszt és utána síri csend... Aki annyira elvetemült, hogy betörjön ez a kütyü nem riasztja el.


Olyannak több értelme lenne a te esetedbe ami távriasztással is működik. Vannak cégek akik ilyet felszerelnek és ha riaszt a helyszínre is mennek. Minimális havi díja van a szolgáltatásnak (3000Ft/ hó ha jól tudom.)

2013. febr. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ez nem megoldható. A nyaraló Erdélyben van a hegyekben. Apum nyaralója mellett több nyaraló is van, de télen nemigen járnak ki a tulajdonosok, csak apukám érzi ott jól magát. Igazából nem volt még eddig betörés a környéken, de talán kissé biztonságosabbá tehetném, ha vennék valamilyen riasztót. A baj az, hogy medvék, farkasok, rókás is járnak arra, akkor állandóan riasztana, ha mozgást érzékelne? Vagy, hogy van ez? Én mint laikus ezt úgy gondolta, hogy csak elriasztás lenne a cél.
2013. febr. 3. 14:01
 4/6 Zsolt75 ***** válasza:
Nem, ez a típus ha jól láttam csak ajtó nyitásra riaszt. Az ajtóra kell felszerelni és az ellendarabot az ajtó tokra. Ha élesítve van és kinyitják az ajtót akkor riaszt. Azt hiszem ez ráadásul elemes verzió, így ha kifogy az elem akkor nem is riaszt.
2013. febr. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az olcsó az semmire nem jó és midővel rájössz, hogy kidobott pénz.

Normális riasztót meg kell fizetni. Gondold át, hogy mekkora kárt okozhat egy betörés,

-anyagi: mit visznek el, mit tesznek tönkre (ajtó ablak)

-lelki: a holmid között turkáltak


Egy családi ház normálisan beriasztózva kb 100-120 000ft-ból megoldható. Nagyban függ a ház adottságaitól.

2013. febr. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem! Köszi!
2013. febr. 4. 17:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!