Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mik az előnyei és a hátrányai...

Mik az előnyei és a hátrányai az északnyugati tájolású lakásnak?

Figyelt kérdés
Erről elég kevés információt találtam a Neten, kíváncsi vagyok a személyes tapasztalatokra is. Mennyire meleg/hideg az ilyen tájolású helyiség, mennyire napos,vagy inkább sötét stb. Köszönöm.
2013. febr. 4. 14:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Tesómnak volt egy ilyen tájolású lakása panelban, hát elég borzalom volt.

Északi oldalon a konyha-fürdőszoba. A nap egyikbe sem sütött be soha, elég hűvös volt.

Nyugati oldalra estek a szobák, tavasszal-ősszel ha sütött a nap, még jó volt, mert a délutáni napsütés az ablaküveget egy kicsit felmelegítette, a fűtésre rásegített.

Nyáron viszont maga volt a pokol, hiába redőny, akármi, éjszakára úgy felforrósodott, hogy egész éjjel szinte aludni sem lehetett. A légkondi pedig az áramot nyelte.

2013. febr. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Egészen pontosan szó szerint értem az északnyugati tájolást, tehát nem külön északi és külön nyugati helyiségekre/lakásra gondoltam, de azért köszönöm.
2013. febr. 4. 16:33
 3/6 anonim ***** válasza:
Hátránya sok van, előnye talán csak annyi, hogy a sok hátránya miatt olcsóbb.
2013. febr. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 gomzoli ***** válasza:
Nyáron hűvösebb, de az év többi szakában egy sötét, hideg odú. Igazi barlang-feeling.
2013. febr. 5. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 gomzoli ***** válasza:
Kiegészítésnek még annyit, hogy ha ez a lakás egy szigetelés nélküli, elavult házban van, akkor vagy a gatyád megy rá a fűtésre, vagy ha nem tartod a lakást pénzt nem kímélve folyamatosan elég melegen, akkor jó esély van az állandóan hideg külső falak miatt a penészesedésre.
2013. febr. 5. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én 10.emeletibe laktam.A konyha,s a kisszoba északra,míg a nagyszoba nyugatra nézett.Hát nyáron maga volt a pokol,télen meg az északi szobában nem volt ritka a 15-16 fok sem,bár szigeteletlen volt a lakás,viszont szörnyű volt.
2014. okt. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!