Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Lakás eladás, hogy megy?

Lakás eladás, hogy megy?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy az energetikai tanúsítványt nekem kell megcsináltatni, de ki fizeti az ügyvédi költségeket?

Egyáltalán ügyvéd kell, vagy közjegyző?

Hogy kell intézni a közmű lemondást? Át kell íratni a vevő nevére, vagy csak egyszerűen le kell mondani?

köszi a válaszokat


2013. febr. 5. 19:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Mindig a vevő fizeti az ügyvédet.A közműhöz az eladó és vevő általában együtt megy be! Tulajdoni lapot,térképmásolatot az eladónak kell kiváltani a földhivatalban.
2013. febr. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Tanúsítvány nem kell!!!


És a közművekhez sem kell feltétlenül együtt menni, én előbb megkérdezném telefonon, mert lehet, hogy kevesebb szervezésbe kerül, ha nem muszáj együtt mennetek. Sőt, van, ahová elég elküldeni az adásvételit levélben, és majd küldik a megszüntetőt.

Közjegyző csak lakáshitelnél kell, egyébként csak ügyvéd.

2013. febr. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi!
2013. febr. 8. 16:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!