Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan kell ügyesen alkudni a...

Hogyan kell ügyesen alkudni a vételárból felújítandó ingatlan esetén?

Figyelt kérdés

Minden tippet, ötletet, személyes tapasztalatot szívesen várok, sikeres, vagy sikertelen alkukötéssel kapcsolatban. Hány százalék, ami még nem durva az alkunál?

Egyébként jó helyen lévő budapesti társasházi, egyedi fűtésű kis lakás kapcsán vetődött fel bennem a kérdés, mert nyilván nem mindegy az sem, hogy melyik településen/településrészen helyezkedik el az ingatlan, stb... Köszönöm.


2013. febr. 11. 13:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Mi amikor a házat vettük tudtuk,hogy már jó ideje árulják a házat és érdeklődő nem is igazán volt mint kiderült a környékbeliktől rengeteg pénz állt a házba,hogy egyáltalán valakit érdekeljen mert az idősek nem újítottak fel semmit a gáz be se volt köttetve a víz csak az udvaron volt stb stb a tulaj 2 megyével arrébb lakott és fizetett a környékbelieknek,hogy télen nyáron minden okés legyen (fűnyírás,hólapátolás stb) tehát csak vitte a pénzt.Falun van 8,6 millió lett volna az ára mondtam a tulajnak 8 millióért megvesszük,de azt mondta annyiért nem...mondtam oké telefon számomat megkapta és egy hete van,hogy kitalálja mert utána már nem érdekel. Így lett 8 millióért a miénk :) Ha nem adta volna nézünk másikat..a világ nem dől össze,de ennél többet nem állt szándékunkba kiadni mert így csak 2,5 millió hitelt kellett felvennünk. Én nem láttam értelmét az olyan alkudozásnak,hogy itt festeni kell ott festeni ez itt furcsán áll az ott furcsán áll meg jaj ennyi lesz amiből felújítanánk bla bla én határozottan közöltem a körülnézés után,hogy menyit vagyok érte hajlandó adni..rengeteg az eladó ingatlan és ezt mindenki tudja.
2013. febr. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Budapesti külvárosba vettünk egy 58m2-es panellakást.

Lakható állapotú volt, de látszott rajta, hogy hamarosan újítani kell, mert nem egy fiatal házaspár álmai otthona volt.

Nekem (anyuka) azért tetszett meg, mert két külön gyerekszoba van, tágas nappali (ez a mi szobánk), kis konyha (átépíthető), tágas gardrób, kis wc (külön álló) és fűtött fürdő.

8,7m volt kínálva, de az első alkalomnál mondta a tulaj, hogy 8,5-re leviszi.

Végül 8,2m-ra alkudtunk le. Előszerződést írtunk, amibe 3,4m kifizettünk (fele kp, fele utalás). így kérte, nem okozott gondot.

Tájékoztattuk a megállapodáskor, hogy a férjemnek van egy lakásmegtakarítása, ami márc. jár le. Ezt ő elfogadta. Emiatt is lett előszerződés írva.


Megkaptuk a kulcsokat, stb.. aznap már 2 ajtó hiányzott és a nagyszobai padlószőnyeg, ami megtekintéskor megvolt. Ezt jegyzőkönyveztük.

Az ingatlanközvetítő szörnyülködött, hogy elvitték.. Ez a kár nekünk eddig majdnem 1 millába került. Ugyanis a padlószőnyeg felvételével feltépték a falon lévő tapétát. Az egyik kisszobába elfelejtette közölni az eladó, hogy kipakolás közben levált a tapéta. Amikor megnéztük a lakást, semmi baja nem volt a szobának.

Újra kellett tapétázni. Emellett a vezetékek össze vissza voltak elvágva, mert úgy vették le a lámpákat. Nem elkötötték, hanem levágták. A konyhába és a fürdőbe kitépték a vezetékeket a falból.

Újra kellett az egész lakást emiatt vezetékezni, tapétázni és a padlóval is kezdeni kellett valamit.


Az ajtókat után gyártani lehet. Gyári ajtók voltak 26 éve, kb. 20 éve nem gyártanak már ilyen típusokat. Nyilván a falat nem fogom kibontani új ajtótok miatt.

Újra gyártása 80ezer forint/db..


Az eladó értesítve lett ezekről és azt mondta, hogy ő ezzel nem tud mit csinálni. Mivel még nincs kifizetve a teljes vétel ár, így mondhatni mázlink van. Az ügyvédünk felszólította arra a tényre, hogy jogilag visszatarthatjuk a kárunk összegét a vételárból.


Szóval a 8,2 m forintos lakást most már 7m - 7,2 m vesszük meg.

Mivel az ingatlanközvetítő is tanúja volt a károk felfedezésének és ő készítette a képeket, így az eladó nem tud mit tenni.


Sáros benne, mert nem szólt ezekről. Illetve a károk 3/4-t ő tette a lakásban, mikor mi már aláírtuk a papírokat és kifizettük a vételár X %-t.

Tehát jogilag ő már ezeket nem tehette volna meg és nem vihetett volna el semmit sem.



Csak azért írtam le a történetünket, hogy tud ilyen is van.. alaposan nézd meg mit veszel és amíg a kulcsot nem adta a kezedbe, addig egy forintot se fizess ki az eladónak!

2013. febr. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Úgy ahogy az 1. írta ajánlj egy x összeget hagyj egy számot amennyire pang a piac nagy valószínűséggel fel fog hívni.
2013. febr. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!