Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ingatlan (lakás) eladása, hol...

Ingatlan (lakás) eladása, hol hirdessek? Közvetítőt bevonjak?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek!


Első lakásom eladása és új, nagyobb vásárlása előtt állok. Azt szeretném kérdezni, hogy tapasztalatotok szerint milyen hatása van ingatlanközvetítő bevonásának? Nyilván van 2-5% jutalék és kizárólagosság vagy a nélküli szerződés, nem is ez érdekel, hanem hogy mennyivel több érdeklődőt sikerült így felhajtani ahhoz képest hogy magánúton hirdetted az ingatlant? Valóban sokat segíthet, hogy elvileg terület specifikusan van meglévő, lakást vásárolni kívánó ügyfélköre az ingatlanosnak?

Egyelőre nem szeretnék bevonni közvetítőt, természetesen a többszázezer forintos díj miatt. Van esetleg tippetek, hogy hol lehet költséghatékonyan hirdetni fényképpel együtt? (pl ingatlan.com 1000 Ft ot kér képenként…)


Előre is köszönöm!



2013. febr. 6. 16:54
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Elöször is: az ingatlan.com-mal vigyázz. Nemrég büntették meg őket eszeveszetten. Hirdess a Jófogáson és az Expresszen. Hatalmas olvasó tábora van mindkettőnek és teljesen ingyenes. Ne dőlj be az ilyen-olyan közvetítőknek, mert mind csak a pénzedet akarják. Lehetetlen őket ellenőrzni. Esetleg még az Otthon Centrumnál is próbálkozhatsz. Úgy tudom az is ingyenes. Kizárólagos szerződést meg eszedbe ne jusson kötni, mert magadat kötöd gúzsba. /egy gyakorlott hirdető/
2013. febr. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. febr. 6. 18:25
 3/23 anonim ***** válasza:

Két és fél évig árutuk a házunkat egy igen jó környéken.

Beleadtunk apait-anyait: az összes ingyenes felületen hirdettünk, falragaszokon, + a teljes ismerősi körben.

S közben szépen araszoltunk lefelé az irányárral is.

Ezalatt otthon mindig élire állt a lakás, nagy rendet tartottunk, hátha jön valaki. (Jött is, de el is mentek...)

Volt, hogy egyszerre 6 közvetítő hírdette a házunkat. Az érdeklődők 95%-kát a közvetítők hozták. A magánhirdetésekre alig-alig jöttek!! (Ezt ugyan nem értem,hogy miért, de így volt.)

Végül taktikát változtattunk: a két legaktívabb közvetítő cég közül kiválasztottuk a szimpatikusabbikat és velük kizárólagos szerződést kötöttünk. (A többit ajánlott levélben felmondtuk). Határidő is volt: két hónap.

Eladta.

Az ártárgyalásnál nem mi tárgyaltunk, hanem a közvetítő. Fél millióval sikerült megtoldania a szerintünk még elfogadható végső árat!! Ebből kijött a közvetítői díj.

(Aztán végtörlesztettünk, így másik házat tudtunk venni és megszabadultunk a fojtogató adósságtól.)

Nagyon jó döntésnek tartom utólag a kizárólagos szerződést.

2013. febr. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Nézzük most a vásárló oldaláról, én egyébként is lakást szeretnék venni most.


Én kifejezetten a tulajdonos által feltett hirdetéseket keresem és szerintem más vevő is ezeket keresné, csak egyszerűen a hirdetések 99%-a ingatlanirodákon keresztül van feltéve. Én eddig 6-7 ingatlanossal találkoztam vagy voltam telefonon rendszeres kapcsolatban és közülük 2-vel voltam elégedett. Tisztelet ennek a 2 kivételnek, de ez nem változtatja meg az ingatlanosokról kialakult rossz véleményemet.

Ugyanis az ingatlanközvetítők többsége megbízhatatlan, nem hív vissza, meg sem kérdezi, hogy milyen lakás érdekel stb. , csak küldi orrba-szájba az emaileket, olyan lakásokról amik eleve szóba sem jöhetnek. Szerintem a megbízók többsége nem is tudja, hogy mennyire nem végeznek érdemi értékesítői tevékenységet. Olyat legalábbis biztosan nem, ami indokolná a több százezres jutalékot.


Korábban egyébként már leírtam a véleményemet, a 4. válasz az enyém.

http://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__egyeb-kerdesek__393707..


Én azt mondom, hogy ne sajnáld a ráfordított időt, csinálj jó fotókat és kezdd el hirdetni saját magad a lakást. Ahova az ingatlanos felteszi a hirdetést, ugyanoda saját magad is fel tudod tenni, a nem ingyenes oldalakra is megéri előfizetni. Mindenféleképpen jobban jársz, mert nem kell az irányárba belekalkulálni az ingatlanos jutalékát, tehát eleve alacsonyabb áron kezdhetsz el hirdetni, így valószínűleg több lesz a jelentkező is.


Nénike saját maga írta le, hogy folyamatosan vitték le az árat és a végén értékesítette csak az ingatlanos. Még ha ügyesen is tárgyalt a vevőkkel az ingatlanközvetítő, legalábbis ő ezt így érzi, akkor is inkább a nyomott ár miatt született szerintem ez a megegyezés végül és nem az ingatlanos zsenialitása miatt.


Én vásárlóként azért is szeretek egyből a tulajdonossal beszélni, mert könnyebben egyeztetünk időpontot, nem 3 embernek kell megfelelő időpontot találni, hanem csak 2-nek. A DH-s hölgyike pl. még decemberben azzal kezdte, hogy hétvégén nem dolgozik. Én viszont ha hétközben dolgozom, akkor mikor nézzem meg a lakást?

2013. febr. 6. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Nem szeretnék vitatkozni, csak pontosítanék. Azért módosítottuk az árat folyamatosan lefelé, mert körülöttünk egyre lejjebb mentek az árak...vagyis végig reális áron hírdettünk és így is adtuk el.

Sok kókler ingatlanossal találkoztunk mi is.

Aki eladta, hozzáértő, lelkiismeretes ember volt (kevés ilyen van!)

Időt/energiát nem kímélve jó képekkel hírdettem.

A vevők döntő többsége sajnos nem úgy gondolkodik, mint a tisztelt előző hozzászóló...csak az első 5-6 oldalt böngészi át a netes felületen, ahol csak a közvetítő irodák hirdetéseit találja. (Erre írtam, hogy nem értem, miért van így)

Én úgy találtam ingatlant, hogy sokat gyalogoltam a kiszemelt környéken és felismertem a hirdetések képéről a házat...

2013. febr. 7. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értékes hozzászólásokat.


Egyébként mi a véleményetek röviden a lakásomról?

Ez egy 4 emeletes panelház 4. emeletén található, a Flórián tértől pár utcányira beljebb, tehát főutaktól távol, mégis közel...50 nm 2 külön nyíló egyforma szoba.

Egyedi távhőmérés, 13.000Ft átlagos fűtésszámla egész évre vetítve.


Ez még átlagosnak mondható, viszont amiért kérdezem véleményetek az az hogy teljesen egyedi a panelház. Nem sátortetős ugyan, de szokatlanul tágas a lépcsőház és 50 férőhelyes saját,elektromos kapukkal lezárt parkoló van hozzá (mindössze 500Ft/hó). Azt gondolom, ez jelentősen növeli az ingatlan értékét is, ha nem is pénzben,de használatban mindenképpen. Rendezett a ház gazdálkodása is, tavaly a lépcsőházi ablakokat cserélték, idén a parkoló felöli ajtókat.


11.5 körül szeretnék kapni érte (13.3 ért vettük 5 éve...)

2013. febr. 7. 06:55
 7/23 anonim ***** válasza:
77%
Panel, negyedik emelet /gondolom lift nincs/. A nagy lépcsőház fűtése sem olcsó. Ezek a körülmények lefelé húzzák az árat. Úgy gondolom, ennyiért nem lehet eladni főleg annak tudatában, hogy - az előrejelzésekkel ellentétben - idén újra csökkentek a ház/akás árak. Ettől függetlenül jöhet olyan vevvő, akinek azonnal megteszik. Minden lehetséges. Minden esetre nagyon fontos az első benyomás, ezért ragyogjon az a lakás, legyen színes és világos.
2013. febr. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Persze, nincs lift, de én szeretem így ahogy van, ugyanilyenbena 4. emeletre költöznénk csak nagyobb kellene. A lépcsőház fűtése? Egyáltalán nem számottevő.Köszönöm a jótanácsot az első benyomásra vonatkozólag :)
2013. febr. 7. 12:57
 9/23 anonim ***** válasza:
4-es válaszoló vagyok. Én is úgy gondolom, hogy ennyiért nem fogod tudni eladni. Már bocsánat, de az senkit nem érdekel, hogy 5 éve mennyiért vetted. Egy csomó dologra szokták mondani és igaz a lakásra is a mondás, hogy annyit ér, amennyiért el lehet adni. 9-9,5 millió Ft körül vannak hirdetve egyedi mérős, 50 nm-es felújított lakások és nem is rossz kerületekben.
2013. febr. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Csak érdekességképpen írtam, hogy anno mennyiért vettem, ennyire nem vagyok gyökér, hogy ezen malmozzak :)

10m alatt 50nm-est inkább 10 emeletesben hirdetnek...

Tegnap kellemeset beszélgettem egy ingatlanossal, nem akart rádumálni, sőt megosztotta tapasztalatát. Kizárólag környékbeli ingatlanokkal foglalkozik és meglátása szerint 11 millió nem irreális, de kell egy kis szerencse hozzá...

2013. febr. 8. 07:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!