Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Új építésűt vagy régi polgári...

Új építésűt vagy régi polgári lakást érdemes venni?

Figyelt kérdés

Laktam lassan kb. az összes kerületben és mindkét lakás fajtában, mégis teljesen tanácstalan vagyok, hogy melyik irányba kellene elindulni.

Nagyjából szerintem mindenki tisztában van az előnyökkel és hátrányokkal mindkét esetben ezért ezt most nem írnám le.

Van esetleg olyan aki nemrégiben döntött hasonló ügyben és hogy miért is, visszagondolva jó/rossz döntés volt-e?



2013. febr. 11. 15:24
 1/2 anonim ***** válasza:
Fenntarthatósági szempontból az új építésű éri meg jobban: jó eséllyel van külső hőszigetelés, nem 100 éves vezetékek vannak a falban illetve nem 3,5 méteres a belmagasság, ami fűtés szempontjából rengeteget jelent.
2013. febr. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 kunu lenke ***** válasza:
Szia.Én a régi építésű mellett döntenék persze ha a ház alapja is megfelelő valamint a falak legalább 40-50 centis és a tető is klappol és nem vályogból épült.Viszont én beruháznék villany és vízhálózat cseréjébe hosszú távra gondolva.Ezek az épületek még össze lettek szakszerűen rakva ,és a fal vastagsága is előnyösebb nem muszáj hőszigetelni talán csak a nyílászárókat kell átnézni.Nekem a régi építésű szinpatikusabb mert ma már ahol nincs tényleg hozzáértő becsületes műszaki ellenőr ott sok a tákolgatás.
2013. febr. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!