Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Érdemes-e egy 13 éves könnyűsz...

Bebe18 kérdése:

Érdemes-e egy 13 éves könnyűszerkezetes egyszintes családi házat megvenni?

Figyelt kérdés
Padlófűtés+ Gázfűtés,+cserépkályha, 110 nm2, 1000nm2 telek.17,2 M.
2013. febr. 11. 21:04
 1/10 anonim ***** válasza:
jól megnézném a referenciáit az építőnek... hallottam már olyan könnyűszerkezetes házról, amelyik erősebb szélben inogott...
2013. febr. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
nem. Kicsit megtoldod és építesz egy újat
2013. febr. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

nem is tudtam, hogy ilyen régóta van Mo-on ilyen ház

a miénk két éves, nem tudom, hogy 10 év múlva milyen lesz az állaga, én bizakodó vagyok


a miénk padló + gáz + cserépkályha, 70 nm, újonnan 13 milla volt, de már volt telkünk. nem tudom, mennyire reális az az ár, amit kérnek tőletek

2013. febr. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

Hát én azért meggondolnám. Azért a telek így nem rossz, meg a ház is szépen fel van szerelve ahogy leírtad, meg nem is kicsi, de a szerkezete könnyű, és ha adódik egy komolyabb szél akkor majd nézhettek.

Az ára sokban is függ, milyen a föld állapota, milyen a környék.

Én azért átgondolnám.

2013. febr. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Legegyszerűbb, ha kikéred egy statikus véleményét első lépésként.
2013. febr. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

#2: Hová, a levegőbe? Építkezéshez telek is kell, ezer m2-es építési telek pedig nem olcsó dolog, tehát mégjobban meg kéne toldani az árát. Másrészt az építkezés időbe is telik.


#4: "de a szerkezete könnyű, és ha adódik egy komolyabb szél akkor majd nézhettek."


Ha megfelelően komoly szél adódik, akkor bármilyen házban nézhetsz. Magyarországon egyébként nem túl sűrű az olyan eset, amikor a szél házakat döntene össze. Ha jól meg van építve, akkor a könnyűszerkezetes is eléggé ellenálló lehet. Ez amúgy erősen függ a területi sajátosságoktól és a ház környezetétől is. Lásd, 13 éve áll és még nem döntötte össze a szél.

Amúgy valóban egy statikus tudna erről pontosabban nyilatkozni, mindenképpen érdemes vele megnézetni.

2013. febr. 12. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Valahogy nekem ellenszenves a gyorsan készülő ház meg hogy könnyű szerkezetes.De ettől még lehet jó.Egy hasonló kérdésnél már írtam hogy egy cég úgy hírdet hogy akár 100 évig is kibírják.Hát ez nem valami bíztataó ha az ember a gyerekeire esetleg unokáira is gondolni akar hogy később mit hagy rájuk.Egy jól megépített téglaháznál szerintem az időtartam fel sem merül.Lehet a tetőt már kétszer le kell cserélni de hogy a falak még mindíg állni fognak (több 100 évre gondolok) az tuti.Ezért én soha nem vennék ilyet.
2013. febr. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ez egy jó érv :) De gondolj bele, hogy 100 éve miből építették a házakat? És az előtt 100 évvel miből építkeztek? És az előtt 100 évvel? Az építőanyagoknak is megvan evolúciója, és ugyanúgy gyorsul, mint az élővilágé, vagy az elektronikáé, vagy a közlekedésé, vagy szinte bármi másé. Ami ma modern, az valószínűleg már 20-50 év múlva elavulttá fog válni. Tehát lehet építkezni téglából, de az főleg a múlt század második felének építőanyaga volt, ma már kezdi felváltani pl. az ytong és más, modernebb építőanyagok.


Mostanában pedig várhatóan óriási fejlődés előtt áll a nanotechnológia: van rá jó esély, hogy a jövő építőanyagai mindössze pár milliméteres vastagsággal sokkal jobb hőszígetelő képességgel fognak rendelkezni, mint a mai 30 centi vastag ytong blokkok. Vagy pl. sokkal nagyobb hangsúlyt fog kapni az, hogy a házban ne csak a bútorok, hanem a falak is bármikor könnyedén, akár egy gombnyomásra áthelyezhetőek legyenek, tetszőleges mértékben. Ha jönnek vendégek, akkor akár egy gombnyomásra az egész ház alapterületét egyetlen nagy térré lehessen alakítani, sőt, akár megnövelni is akár a duplájára, vagy akár teljes teleknagyságúra. Ha pedig vége a bulinak, akkor újra visszaállítani az eredeti méretet, felosztást. Ezt pedig téglafalakkal elég nehéz megvalósítani.


Ráadásul ha az időtállóságot nézed, akkor még mindig a vályog viszi a prímet. Ha másért nem, akkor azért, mert jóval előbb kezdtek vályogból építkezni mint téglából. Vannak olyan vályogépületek, amelyek már 1000 éve állnak. Tehát akkor már építkezhetnél vályogból is inkább, és ha jól csinálod, akkor akár még 1000 év múlva az ük-ük-ük-ük-ük unokáid is lakhatnának a házban.

De szerinted laknának is? Ma már trendi dolog hamar kiröppenni a szülői fészekből, aki teheti, már 20 éves kora környékén saját otthonba költözik. Ha pedig ráhagyod a házad, nagyobb az esély hogy eladja, mint hogy beleköltözzön.

2013. febr. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Igaz , kissé rosszul fogalmaztam a téglát értheted ytongnak is vagy más masszív építőanyagnak.Én itt elsősorban a masszívitásra gondoltam.Tehát olyan épületre ami évszázadokig is állni fog legyen az vályog tégla ytong vagy bármi hasonló. A mozgatható falakat azért még hagyjuk jó ez azért erős túlzás volt részedről.Ez olyan messze áll tőlünk mint Makó Jeruzsálemtől. És én nem azt mondtam hogy a gyerekek ne költözzenek el otthonról és azt se hogy majd esetleg egy örökölt házat ne adjanak el.Éppen ellenkezőleg olyat hagyjon az ember az utódaira amit ha el akar adni még sok idő elteltével is értékes legyen.Vagyis ne járjon le a szavatossága 100 év alatt.
2013. febr. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nincsenek tartóssági problémák a könnyűszerkezetes házaknál, ha normális cég építette és óvva van a víztől. Kérdezd meg, melyik cégtől rendelték. Van néhány nagy múltú, osztrák anyavállalatú cég Magyarországon is, akiknek a házát nyugodt szívvel megveheted.
2013. febr. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!