Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Villamosenergia visszakapcsolá...

Villamosenergia visszakapcsolás az e. on-nál, a lehető legolcsóbban. Hogyan?

Figyelt kérdés
A problémám a következő: Üresen álló házamban kikapcsolták az áramot, azonban nemsokára oda költözöm. A visszakapcsolás 100 000 Ft alatt még jó esetben sem áll meg, szabványos villanyóra szekrénnyel, visszacsatlakozási díjjal, meg a többi nyalánksággal együtt. Viszont azt hallottam, hogy ha a lakás bérlőjének nevére kerül a szerződés, akkor bagatell összegért (kb. 10 000 Ft-ért) visszaviszik a villanyórát a nem szabványos szekrénybe és visszakötik a vezetéket az oszlopra. Ez lehetséges? Esetleg tudtok valami más módszert arra, hogy ennek a horribilis, százezres nagyságrendű összegnek a kifizetését elkerüljem?

2013. febr. 14. 16:24
 1/1 anonim ***** válasza:

Miért kötötték ki az áramot? Ha nem fizetés miatt, akkor ebben az esetben kapsz egy papírt is, amin az újracsatlakozás díja is fel van tűntetve. És ilyenkor csak az oszlopról kötik le a kábelt. Azt nem tudom, hogy a visszakötés mennyi ideig lehetséges a kikötés után ezzel a módszerrel. Nekem 22.000Ft volt az EON-nál 2 éve, de ingyen kötötték vissza és még fizettek is 10.000Ft-ot, mert indokolatlanul kötötték ki, rossz helyre küldték a számlát.


Ha viszont mindenképp új igénylést kell kérned, akkor bizony mindent az aktuális szabvány szerint kell csinálnod. De ha új bekötés, akkor pl. az EON állja a légkábelt vagy földkábelt bizonyos hosszig, a többit meg beszéld meg egy regisztrált villanyszerelővel. Kérjél ajánlatot. Ja és ebben az esetben a lakáselosztóig a villanyórától elmenő kábelnek is megfelelőnek kell lenni. Én inkább a földkábelt javasolnám. Akár te is kiáshatod a helyét és csomó szerelvényt megspórolhatsz, ráadásul sokkal esztétikusabb.

Egyébként helyileg hol van ez a ház, talán tudok segíteni konkrétabban is.

2013. febr. 15. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!