Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Lakás vásárlás esetén, mennyi...

Lakás vásárlás esetén, mennyi až idô, míře a mi. Tulajdonunkba kerul a haz es lehet koltozni bele? .

Figyelt kérdés
a hazhoz Majd hitel ugyintezes is tarsulna,vagyis hitelbol szeretnenk venni. igy hany nap kell kb?

2013. febr. 14. 23:38
 1/5 anonim ***** válasza:
A lakás pontosan akkor kerül a tulajdonodba, mikor a vevő számlájára megérkezett az utolsó vételár részlet is tőletek, és megkaptátok az eladóktól a kulcsokat :)
2013. febr. 15. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem a lakás első megtekintésétől, hitelügyintézéssel együtt olyan 1.5 hónap volt.

De már volt addigra ügyvédem, és előzetes hitelbírálatom a bankban. És közben dolgoztam,tehát nem tudtam mindig rögtön rohanni, ha kellett valami.

2013. febr. 15. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Tulajdonodba akkor kerül, amikor kifizetted az utolsó vételár-részletet is az eladó(k)nak, az ügyvéd pedig a tulajdonjogról lemondó nyilatkozattal elcsattog a Földhivatalba és beadja.

Ha hitelügyintézés is lesz, akkor azért szerintem szerencsés a szerződés aláírásától számítottan kb 2 hónapos fizetési határidőt megállapítani, nehogy a bankügyintézés miatt csúszás legyen és probléma. Egyébként finanszíroz bankot már szerződéskötés előtt ki kell választani, mert az adás-vételi szerződésben szerepelnie kell, tehát előtte érdemes körbejárni a bankokat, hogy hol milyen feltételekkel kapsz hitelt, így ki tudod választani a legoptimálisabb finanszírozót. (Meg persze az is kiderül, hogy az adott banknál Te hitelképes vagy-e, vagy sem.)

2013. febr. 15. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálunk már minden a banknál volt és ha jól emlékszem onnantól 30 napon belül fizet a bank.Nekünk ez a 19. napon történt meg + ugye az se 1 nap volt mire eljutottunk idáig. Összességébe olyan 1,5 volt az egész
2013. febr. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az adásvételi szerződésbe okvetlen írjátok bele, hogy az utolsó részlet kifizetése pillanatában azonnal beköltözhettek a házba, vagyis az eladó azonnal átadja a kulcsokat, esetleg írhattok kötbért, mondjuk napi 5000 forintot, ha nem költöznek ki.

A mienkből ez hiányzott, mert egy hanyag sz*rházi disznó volt az ügyvédünk, a vételár kifizetése után több, mint két hét múlva húztak el a kedves eladóink és jogilag nem lehetett vele semmit tenni.

Mi meg majdnem utcára kerültünk egy újszülött gyerekkel, mert a régi házból költöznünk kellett, a mi vevőink jóindulatán múlott minden.

2013. febr. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!