Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha 15 percre laknátok a...

Ha 15 percre laknátok a sulitól gyalog, hánykor kelnétek és hánykor indulnátok?

Figyelt kérdés
2013. febr. 18. 22:09
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Félkor kelnék, háromnegyedkor indulnék.

De nem ez a mérvadó, én mindenhova az utolsó pillanatban érkezem. Általában reggel csak kávé, öltözés, indulás, útközben eszem valami péksütit, ennyi. Szeretek sokáig aludni.

2013. febr. 18. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Negyedkor kelnék és 40-kor indulnék.
2013. febr. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Ha 8-kor kezdődik a tanítás, tűzzük ki célul azt, hogy 7:50-re beérsz, mert még az iskolán belül a tanterembe is el kell jutni, levenni a kabátot stb.

Tehát ha 7:50-re szeretnék odaérni, és semmilyen nehezítő körülmény (hó, jeges járda, latyak stb.) nincs, akkor azt veszem alapul, hogy egy ember jó tempóban 5 km/h-val gyalogol. Ha nehéz táskát cipel vagy kevésbé kényelmes a cipője, akkor mondjuk 4 km/h. Az egyszerűség kedvéért számoljunk 4,5 km/h-val.

4,5 km/h-val 15 perc alatt kb. 1125 m-t tesz meg. Ha az iskola ilyen távolságra van az otthonodtól, akkor az optimális indulási idő 07:35.

A kérdés tehát nem az, hogy hány percre, hanem hogy milyen távolságra laksz az iskolától.

2013. febr. 19. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Én 7:30 kor kelnék, 15 percbe belefér 3 perc öltözés, 7 perc kaja, 5 perc fürdő...

Ha nem így lenne az a 15 perc, akkor sokszor nem érném el a buszt, ez a 4. évem, 1x késtem le, és egyszer futottam a buszra(akkor indultam el, amikor a busz is indult a buszmegállóból, de elértem) szóval nem kell órákat készülődni.

Igaz azt mondják itthon, hogy tűzoltónak jó lennék, este ruha előkészít, ágy mellé, így könnyű felöltözni. Sőt, ha nagyon jó vagyok akkor még újságot is olvasok reggel.

És nem, nem kapkodok, sietek, csak 8-ra járok iskolába, 7-re beérek busszal a városba, és 6 órakor indul a busz, tehát nem lehet játszani, következő busszal már nem érek be 1. órára.

2013. febr. 19. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
de öt perc alatt megfürdesz, meg meg is törölközöl? jó gyors vagy:) nekem az szokott lenni a bajom, mikor mondják, hogy á, c sak öt perc a zuhany,ja az igen, de meg is kell törölközni, száradni, meg felöltözni...
2013. febr. 19. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Nem, este fürdök, reggel csak pisi, fogmosás, meg az arcomat mosom meg, ami bőven belefér az 5 percbe.

Borotválkozást sem reggel intézem, hanem este, de majd ha neked akkor kellene kelned minden nap amikor nekem akkor rájönnél, hogy el lehet intézni mindent pár perc alatt, csak mindennek megvan a maga ideje, helye.

2013. febr. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!