Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Megérné gyalog járni munkába?...

Megérné gyalog járni munkába? Fogynék valamit tőle?

Figyelt kérdés

Olyan 40-45 perc a munkahelyemig gyalog, ezt megtenném kétszer egy nap. Érne valamit, vagy felesleges?

Az étrendem rendben van, fogyok is, csak gondoltam ezzle begyorsítanám, egy kis mozgás nem árt. Edzőteremre nem költenék, futni az utcán biztos nem fogok.


2013. febr. 13. 21:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom, fogynál-e tőle, de a mozgás mindenképpen jó. :)
2013. febr. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Föként ha elég gyorsan tudnál gyalogolni, akkor igen hasznos lenne. A gyors gyaloglás majdnem annyit ér, mint a lassabb futás, de kevésbé terheli meg az izületeket, ezért még nagy túlsúly esetén is ajánlott.

Egyébként ha ugyanannyi kalóriabevitel mellett naponta kétszer 40 percet intenziven gyalogolsz, akkor az igenis meg kell, hogy látsszon, emellett az alakodnak is jót tesz.


Sok sikert és kitartást.

2013. febr. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Én lassan 2 éve gyalog járok minden nap a munkahelyemre Egész pontosan 50 perc oda és 50 perc vissza. Fogyni nem fogytam (pedig sokszor siettem mert mindig későn indulok el, és nem akarok elkésni) de nem is híztam azóta semmit. Viszont sokkal egészségesebbnek érzem magam, és frissnek hogy mászkálok..
2013. febr. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
én csak 20 perc gyalog vagyok meloig de volt hogy kollegám felvett és hazahozott. na akkor kezdtem hizni. fogyni én se fogytam de formában tartott.
2013. febr. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
ha eddig is fogytál arra biztos jó hogy ne hizz vissza és egésséges.fogyni nem tudom fogsz e tőle
2013. febr. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
56%
Ha elég intenzív a séta (~130 pulzus) akkor érhet valamit, de ha nem vagy kellőképp beöltözve hozzá, akkor a zsírégető folyamatok is lassabban indulnak be, és ha jól sejtem, munkába nem leízzadva szeretnél beérni. Egyébként optimális esetbe, és edzettségi szinttől függően a zsírégető folyamatok aerob pulzustartományban ~20 perc után indulnak be, ha az öltözeted is megfelelő.
2013. febr. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Gondolom, ez több dologtól függ, én ugyanúgy étkeztem, amikor enyhén dimbes/dombos terepen napi 2, majd 3 órában (az utóbbi 13 km volt) munkába jártam. Fogyni nem fogytam, de az én súlyom a kalóriabevitel határozott megváltozására sem szokott reagálni.

De mozogni kell és jó, a séta a semminél sokkal jobb, a testet használni kell és szinte biztos, hogy jobban is fogod érezni magadat, nemcsak fizikailag. Manapság túl sokat gubbasztunk irodában, otthon, gép előtt.

2013. febr. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 poiu ***** válasza:
Tedd meg! Az okosok szerint sok alacsony intenzitású mozgás kell (séta a munkahelyre) és nagyon kevés nagyon intenzív mozgás. A sok kocogás kifejezetten árt. Nagyon trendi lenne.
2013. febr. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Antimod ***** válasza:
100%
Amikor tehetem, én is kb. ennyit megyek a munkába. Nem érzem, hogy fogytam volna tőle, de jobban kondiban tart, nem árt a friss levegő sem (bár attól is függ, milyen környezetben sétálsz), és van egy lépésszám-minimum, amit nem árt naponta megtenned. Ezzel a távolsággal ez bőven megvan, így legalább azzal a nyugodt lelkiismerettel fekhetsz le esténként, hogy nem élsz nagyon mozgásszegény életmódot.
2013. febr. 13. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

szia. nem tudom milyen telefonod van, de ha androidos, akkor van rá egy progi, runkeeper. méri az időt, kilométert, és hogy mennyi kaloriát égetsz el. ki lehet választani a sportolási tevékenységet (gyaloglás, lépcsőzés, futás, sielés....).

3,33 km

45:49 perc

4,37es átlagtempó

216 kaloria égetés


ha jol emlékszem fizetős progi (torrentről le lehet szedni), úgyhogy szerintem elég jól mér, kilométert biztosan, de szerintem a többit is. de amit leirtam is lehet kiindulo, lehet számolgatni belőle :)


de hogy a kérdésedre is válaszoljak, fogyni ettől nem tul gyorsan fogsz, és azért elég huzos miden nap ennyit gyalogolni. én az előbb leirtakat tettem meg, 8 ora álló munka, és megint haza. 3ik nap már alig birtam odaérni, nagyon kivoltam.

2013. febr. 13. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!