Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Tetőnket be akarom építeni....

Tetőnket be akarom építeni. Akarok 3*3db sík tetőablakot. Engedély nélkül. Lebukhatok? Állítólag már műholdról is nézik. Ha lebukok mennyi lenne a büntetés? A tetőtér kb 70m2-es lenne. Mennyi a plusszköltség ha engedéllyel csinálom ezt az egészet?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 20. 20:54
 1/4 anonim ***** válasza:
50%

mi tavaly építettük be a tetőteret. arra h a tetőtérben felhúzz 1-2 falat nem muszáj engedély mert az nem látszik kintről és ezért nem is szurja senkinek a szemét .

a tetőablakra meg nekünk azt mondták rá h ez olyan mint ha 1 meglévő ablakot v a cserepek v akármit cserélsz és arra se kell.

2011. ápr. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, de nekünk nem volt tetőtéri ablakunk. Hallottam olyanokat akiket több százezerre büntettek. Őket, hogy kapták el? Pechjük volt?
2011. ápr. 20. 21:28
 3/4 anonim ***** válasza:

Bármilyen (homlokzati, tetőszerkezeti) változtatásra, ami kívülről látszik a házon, kell építési engedély. Így tetőablak beépítésére is.

Sőt nekünk legutóbb arra kellett külön terveztetnünk és építési engedélyt kérnünk, hogy a konyhában az elszívó csövét kivezethessük a saját falunkon keresztül a saját telkünkre. Ehhez gyakorlatilag csak egy 10cm átmérőjű lyukat kellett vésni a falon, mégis engedélyköteles volt.

Terveztetés, az engedélyek illetéke stb... több tízezer forint minimum. A büntetést, ha anélkül csinálod meg nem tudom. (Szerencsére.)

Ha nem kérsz engedélyt és pl van egy rosszakaró szomszédotok, vagy valaki az utcátokból, környéketekről, simán feljelenthet. Mifelénk nagy divat az egymás feljelentgetése sajnos.

2011. ápr. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Könnyen lebukhatsz, elég egy szomszéd, akit esetleg zavar a zaj, vagy nem tetszik neki a képed. És a bírság sokszor annyi, mint az engedély. Tekintve, hogy beépíteni egy tetőteret nem olcsó móka, az a pár tízezer már szinte észre se vehető.

A költség múlik a tervezőn is, az illeték meg talán önkorményzatonként más, nem én intéztem. :D

2011. ápr. 23. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!