Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mire figyeljek ház vásárlásakor?

Mire figyeljek ház vásárlásakor?

Figyelt kérdés
Felújítandó ház vásárlásában gondolkodunk, mire figyeljek? Nem szeretnék úgy járni, hogy azt hiszem, fel lehet újítani, aztán meg végül le kell bontani... Szóval, mik a legfontosabbak? Még sosem vettem ingatlant, szóval segítsetek légyszi!
2013. febr. 22. 13:15
 1/7 anonim ***** válasza:

milyen a falazata ? (mi téglának vettünk egy részben vályogházat.)

nem vizesedik-e ?

Van-e csatorna, és az jól működik-e ?

(nálunk ugyan van csatorna, de örökké el van dugulva, 2naponta jönnek szippantani.)

Milyen a fűtése ?

Milyenek a nyílászárók ?

Mekkora a belmagasság ? (nálunk 3.40m, konvektor van 3 szobában, régi nyílászárókkal 32ezer forintos volt a legmagasabb gázszámlánk 20 fokban, de az egyik szobában csak őrlángon ment)

Mi van a tulajdoni lapon ? Hány tulajdonos van ?

Mennyire részletes a térképmásolat (nálunk nem volt kerítés, nem tudtuk pontosan belőni, hogy hol a telekhatár, mi az ami már közterület)

Kell-e valakivel közösködni (osztatlan közös tulajdon pl sorház esetén, mi kierőszakoltuk az ügyvédnél a házunkhoz tartozó telek kizárólagos használati jogát)

Milyen messze van a munkahelytől, be lehet-e járni tömegközlekedéssel (nekünk ez szempont volt)

most hirtelen ennyi jutott eszembe.

2013. febr. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Árulnak olyan házat is aminek nem akkora az alapterülete mint aminek mondják! Mi szakértőt fogadtunk aki nemcsak felmérte (belső terület,ablakok,építés forma,stb). A szakértő felfogadása előtt kérj a szakembertől tájékoztatót milyen vizsgálatokat végez el. Érdemes a telket lemérni akár te (több méteres centivel) nálunk a szomszédnál van a telkünk egy része és ez csak vásárlás után derült ki! Szánj annyi időt a kiszemelt ház környezetére,hogy különböző időszakokban elmenj helyszínelni és beszélj az ott lakókkal:ebből sok kiderülhet:pl: milyen mértékben lopnak, vidéken elég fura a közértek nyitva tartása és még sok minden. Vannak olyan vikendházak ahol falemezt vakoltak be és nem akar a tulaj beszélni erről. Ha nagyon csiri-biri a ház,mert nemrég tatarozták akkor legyél gyanakvó! (a fal v egyéb vizesedhet) Az eladó számlákkal igazolja a víz,áram és egyéb szolgáltatások díját,mert ez is drágább vidéken mint a városokban.
2013. febr. 22. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Sok mindent fel lehet, és érdemes újítani egy régi házban.

Amikor én megvettem akkor a statikai szilárdság volt legfontosabb szempont, mert a statikai problémák nem nagyon javíthatók - vagy csak nagyon drágán. A száraz falakra szintén nagyon ügyelj, drága és körülményes a javítás. A tető is legyen stabil, mert milliós tétel lehet.

Mi a fentiekből indultunk ki. A többit felújítottuk. Víz, lefolyó, fűtés, elektromos felújítás, ablakcsere.

Készíts lazára szabott költségvetést a felújításhoz.

Ha kész adj hozzá még 30 %-ot. Talán így beleférsz a keretbe, ha sok mindent magad meg tudsz oldani.

Még egy fontos dolog. Ha sok eladó ingatlan van a környéken, akkor az gyanús. Ott kell házat venni, ahol szeretnek lakni az emberek, ahol pl. egy idős ember adja el a házát mert már túl nagy, egyedül van nem bírja a ház körüli teendőket.

2013. febr. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2. te ugye tutira Budapesti vagy! Csak őnáluk olyan fontos az éjszakai nyitvatartás. És ők hiszik hogy vidéken nem lehet vásárolni. Bocs de sok munkatársam fővárosi munkatársam is ezzel érvel hogy milyen jó mert éjfélkor is tud sört venni.Hát engem nem vonz hogy éjjel kultorogjak vásárolni. A többiben tökéletesen igazad van.Ha meg valaki nem veszi észre hogy fa lemez van bevakolva meg is érdemli.
2013. febr. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
4-es:igen! Budapesten éltem több mint 30 évet.Igazad van,nagyon nehezen szokom meg a közértek nyitva-tartását.Van reggel 5,30-tól 11 óráig ezután szünet majd 15 órától változóan 16 és 17 óráig. A nyitva-tartásokat csak korlátozásnak vélem.
2013. febr. 27. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Annyira tudtam hogy B.P.-i vagy , vagy voltál.De azért a friss levegőt a nyugalmat a csendet nem cserélném el egy éjjelnappalira.Azért meg lehet szokni hogy mikor vásároljon az ember.Egyébként nem tudom hol lakhatsz én egy 3000-res kis faluban de itt 05-től este 19 ig is van nyitva bolt de délbe egy se zár be az biztos.
2013. febr. 27. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
:) Én nem vagyok pesti, nem is voltam és vélhetően nem is leszek, de olyan kisvárosban lakom, ahol van nyitva éjjel-nappal is bolt és voltam már rákényszerülve, hogy este 11kor menjek oda, holott semmi kedvem sem volt hozzá. :) Amúgy ezt a szempontot nem kell néznem, mert kisvárosról van szó, nincsenek nagy távolságok. :)köszi a válaszokat.
2013. febr. 27. 09:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!