Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Számítani fog valamit a...

Számítani fog valamit a hőszigetelés?

Figyelt kérdés
A 10 éves pht 38-as téglából épült,régi rosszul szigetelő termo üveges ablakok(k:2.8),17 fok a lakásban,és majd megfagyok.Mennyit fog javítani a szigetelés a hőérzeten?
2013. febr. 23. 00:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Vannak erre kalkulátorok, egyébként a szigetelés ÉS nyílászárócsere rengeteget :D Nekünk az volt, negyedannyit fűtünk és SOKKAL melegebb van. Mondjuk 0.6-os ablakok és 16 centis grafitos polisztirol, 25 centis tetőszigetelés, ilyen minimális, amit még el tudtunk viselni hosszútávú otthonunknál. A falak brutálisan javultak, ez B30-as egyébként.

Padló- és lábazati szigetelés még nincs is.

Persze mindenféle plusz tényező van, de nagyvonalakban igencsak látszik, hogy érdemes volt.


Ha nincs ablakcsere, akkor az ablakok durva lyukak lesznek a házon, még a miénknél szolidabb szigetelés esetén is, de mivel fal sokkal több van, ha csak az U eredőjét nézzük, jelentős lesz a változás... Feltéve, hogy a legtöbbet számító felső szigetelés is meglesz.

Más kérdés, hogy a hideg ablakok nem tesznek jót a hőérzetnek, a hideg üvegfelületek közelében nem olyan jó lenni. Gyakorlati tapasztalatom nincs benne, nekem az 1.4-es tetőablakom a lyuk a szigetelésen, de annál valahogy nem érzem, hogy probléma lenne, hiába a nagyságrendi eltérés szigetelőképességben. Egy 2.8 azért más lehet.


A 17 fok amúgy nem olyan vészes, bár hideg falakkal tényleg rosszabb. Emlékeim frissek, novemberben még szigetelés, sőt néhány ablak nélkül vacogtam 14 fokban... Hm, régi csúf idők.

Most 18 fok van a szobámban, ez a tipikus és számomra ideális jelenleg. Én nem vagyok nagyon fázós, de passzívházak tulajai ténylegesen több fokos eltérésről beszélnek hőérzetben a meleg falak, egyenletes hőmérséklet miatt.

2013. febr. 23. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2013. febr. 23. 00:35
 3/11 anonim ***** válasza:
52%
Nem sok mindent! A családban 3 házat szigeteltek le 5 cm nikecell ,és egyik helyen sem mérhető a különbség.Pedig gázal fűtenek és írják a fogyasztásokat. Ugyan ilyen tégla falról van szó. Nem az oldal falon megy el a hő ,hanem a plafonon és az ablakokon.
2013. febr. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:

Mi a padlásteret is szigeteltük üveggyapottal.

Felfele száll a meleg!

Egyébként a szigetelés mellett a nyílászárók cseréje is lényeges. Mi jól záródó műanyag ablakokra cseréltük, bár sokan mondták, hogy nem jó, de a régi elvetemedett fakeretes ablakok után ég és föld.

2013. febr. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Akkor lehet,hogy a falat nem is kéne szigetelnem(mondjuk nem is olyan rossz ezeknek a falaknak a hőszigetelése,k:0.42),csak a mennyezetet,és ablak csere csak?(19cm vasbeton 11cm-es termobeton szigeteléssel)
2013. febr. 23. 18:35
 6/11 anonim ***** válasza:

Bocs, nem néztem utána, hogy a Porotherm 38-as ENNYIVEL jobb, mint a B30-as, nem gondoltam volna, s úgy látszik rég olvastam U értékeket. A 0.42 nem is rossz. Többen írtuk, hogy a födém vagy tető szigetelése alapvető, de akkor Neked egyértelműen ablakcsere kell, a falakat pedig esetleg később szigeteltetheted, amennyiben szükségesnek érzed, nem tudsz jobbat csinálni a pénzeddel, ilyesmi. Mi tuti szigetelnénk, hogy a falak dupla olyan jók legyenek, de nem mindenkinek éri ez meg.

(Nálunk a fal hőszigetelő képessége majdnem megegyezett az ablakokéval, ott elég egyértelmű volt, mit kell tennünk.)

A felületek és U értékek segítségével ki lehet számolni, hogy hány watt megy ki a házból, azzal arányos a fűtési igény...

2013. febr. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Fehér Nándor ***** válasza:

1. Födém szigetelés

A fal hőszigetelésére a jelenlegi előírás 0,45 W/m2K, amit teljesít a 0,42 W/m2K értékű falad.

A födémre 0,25 W/m2K az előírás, ami a tiedtől nagyon távol állhat.

A megadott értékek a "C" energiaosztály célértékei, bár az energia tanúsítás ettől jóval bonyolultabb. Lásd: 7/2006. (V. 24.) TNM rendelet

Az energiaosztályok, és előírások meghatározásakor számításba vettek gazdasági szempontokat is.

A magasabb "A" vagy "B" energiaosztály több megtérülést hoz, de hosszabb idő alatt, sőt a jelenlegi magas banki kamatok miatt nem feltétlen térül meg többlet hőszigetelés.


2. Kondenzációs kazán. Néhány százezer Ft beruházással sok gázt megtakaríthatsz.


3. Nyílászárók cseréje vagy javítása állapottól és buxtárcától függően.

- Fokozni lehet a légzárást ragasztható szivacsgumi, vagy bemarható szilikon gumi

tömítéssel. A hálószobák ablakánál a felső légzáró tömítést kihagyhatod.

A beáramló hideg levegő úgyis lefelé igyekszik, van ideje felmelegedni amíg leér.

- Hő "szigetelő" fóliát lehet felragasztani az üveg belső felére.

A gyárilag jó minőségű ablakok (1.1 W/m2K) lakótér felőli üveglap külső oldalát

láthatatlan fém bevonattal látják el. Úgynevezett "LOW-E" bevonattal.

Ez a bevonat a hősugárzást visszaveri a lakásba.

lásd még: [link]

Az utólag felragasztható hőszigetelő fólia természetesen a belső oldalra kerül.

lásd: [link]

- Gyerek koromban celofánt ragasztottam az ablakszárnyra cellux-al, így fokoztam a rétegszámot.


A hőérzetet erősen befolyásolja a falak hőmérséklete.

Tehát egy jól szigetelt házban 20 C fok kellemes hőérzetet biztosít, míg egy

rosszul szigetelt hideg falú házban azonos hőérzetet csak magasabb hőfok /21-32 C fok/ biztosít.

lásd: [link]

2013. febr. 23. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
32 fok az igen!:)De nagyon köszönöm a választ és a válaszokat!:)
2013. febr. 24. 01:12
 9/11 Fehér Nándor ***** válasza:
Megjegyzem: Egy kellemes hőérzetű fűtött lakásban, 15 C foknál alacsonyabb hőfokú falon a penész is jelentkezni szokott.
2013. febr. 24. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Visszatérve arra a biosolaros linkre.Ha mondjuk nekem egy jól szigetelt házban a felületi fűtés által a fal felületi hőmérséklete mondjuk 22-23 fokos,akkor ezek szerint 15 foknál már nem fázik az ember?Az nagyon jó lehet!A penészről megannyit,állítólag,ha rendesen szellőztetik a lakást,vagy hővisszanyerős szellőző üzemel,akkor nem lehet penész!
2013. márc. 12. 22:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!