Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » DunaHouse ingatlan eladási,...

DunaHouse ingatlan eladási, vételi tapasztalat? Csak én látom úgy, hogy nem az eladók érdekeit képviselik?

Figyelt kérdés

Miután magánúton sikerült eladni a házamat, egy kisvárosban megnéztem a hirdetéseket. Szinte mind DunaHouse-os. Az ügynökkel folytatott beszélgetésnél kiderült, hogy a tulajjal csak akkor beszélhetek, alkudhatok, ha nála letétbe helyezek 2-400 ezer forintot.

Úgy gondolom, ezzel be is sétálnék a csőbe, kényszerhelyzetbe kerülnék. Ez mindenhol így megy?



2013. febr. 25. 10:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen mindenhol így megy. Szerintem csak a saját érdekeiket képviselik, másét nem.


Mi végül nem is rajtuk keresztül vettünk lakást, hanem másik ingatlanoson keresztül. Ennél az ingatlanos leszarta, hogy hányszor megyünk nélküle a lakásba, meg mit alkudozunk az eladóval, mivel úgyis meg volt velük a szerződésük, és a jutalékukat úgyis megkapták mivel ő vitt oda.


A duna house is mutatott pár lakást és a pasi full hülyének nézett meg akarta magyarázni, hogy nekem az jó, hogy csak akkor alkudhatok, ha leraktam a foglalót. Hát mondom fogja már fel, hogy a három lakásból egy se tetszik kiemelkedően, kb. ugyanolyanok így azt venném meg, amelyik a legjobban leengedi az árát, mi az, hogy nem lehet megtudni, hogy mennyiért adnák mielőtt fizetek?


Arról nem beszélve, hogy ahogy vettük, úgy vettük, hogy belefoglaltuk a szerződésbe is, hogy a mi ügyvédünknél ügyvédi letétbe egy minimális összegen kívül minden, majd az ügyvéddel egyenlítenek ki minden tartozást, és a maradékot kapja meg az eladó, mert ki tudja milyen. Manapság annyian eladósodnak, végrehajtják őket, minden ott lebeg a fejük felett, akitől vettük, annak is alig maradt valami a vételárból, a foglalót meg amit odaadtunk javasolta az ügyvéd is az aláírásokkor, hogy használják fel a már tulajdoni lapra felvezetett közös költség tartozás kifizetésére, de persze nem arra ment el, hanem ki tudja mire. Mikor ezt-azt beköttettünk akkor meg kiderült, hogy amit tudott még el is titkolt, hagyott még szép tartozásokat mindenfelé.


Én biztos nem vennék úgy lakást, hogy semmit se tudok semmiről, csak a perkálok a DH-nak több százezer forintokat.


Meg ott mondta a faszi, hogy jaj, ha lerakunk egy milliót, akkor sokkal könnyebb alkudni, mert akkor azt látja az eladó, hogy hú mennyi pénz, hát mondom, ja persze, mindjárt kicsapok egy millát nektek kp-ban, aztán a három semmi különbség lakásból csak egynek tehetek ajánlatot, de azt is csak rajtatok keresztül és leírva? Hogyne. De értsem meg, hogy ez nekem milyen jó. De mi a jó rajta, hogy tök mindegy melyik lakás, az kell, amelyik a legolcsóbban odaadja? Hát...hát...hát.. Jó nyilván neki meg az a jó, ha minél több a jutalék. Á de hát ő énértem van, neki nem számít. Nem a frászt nem a jutalékokból élsz bazki..


Na mindegy, nekem nagyon unszimpatikus banda, más közvetítőnél nem volt ennyi hülyeség, mint náluk. Ja meg a világ végére kellett elautózni vele, és ott kitölteni mindenféle papírt és utána mentünk a városrészre a lakáshoz, nehogy megneszeljük az 50 tömbből melyikben lehet...


Ja meg a kedvencem, hogy lepukkant, retkes, büdös, és be se tudok költözni, rengeteget kéne rákölteni? Á ne azt nézzem az változtatható. Hát kösz, mikor ennyiért rendes lakást is lehet venni, akkor hadd nézzem már azt, hogy adott esetben még 3 hónapba meg istentelen pénzbe beletelik-e lakható állapotba hozni vagy sem. Meg a panorámák. Ha itt kihajol jobbra az erkélyről és kicsavarodik dél felé, akkor épp látni a tetejét. Anyádat.

2013. febr. 25. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja, meg volt olyan lakás is, aminél a csaj még ki sem számoltatta, hogy amúgy a vételár fedezi-e a hitel összegét, meg már mindjárt viszi tényleg az OTP és akkor a DH-s barom ilyenekkel jön, hogy ha leteszek egy millát. Ja persze, akkor ők leszedik a jutalékokat, a maradékot odaadják az eladónak én meg jól beszopom, mert nem tudtam semmiről, ki se bírja fizetni a hitelét se belőle és évekig pereljek, mert bejelentett munkája sincs úgyhogy hiába futok a pénzem után? Mert ilyenek is árulnak lakást és erről te semmit se tudsz. Gondolom valamennyire utánanéz a DH a lakásoknak, na de vaktában vételi ajánlatot tenni, meg pénzt adni...?
2013. febr. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a megerősítést. Ezek szerint nem csak azzal a tatabányai ügynökséggel van így, amelyiknél én próbálkoztam. Természetesen az eladó neve titok volt, a címről is igyekezett elterelni a figyelmem. "Saját ügyvédjük van, majd az mindent intéz ingyen". A törvény meg azt írja, a vevő köteles meggyőződni a tulajdoni lap alapján az ingatlan státuszáról, utána járni az ingatlant terhelő adósságoknak. Ha mégsem teszem, az ügyvéd vigyorogva széttárja a kezét. Nem is értem, a hatóságoknak miért nem szúr szemet ez a tisztességtelen gyakorlat. Nem sétáltam bele a csapdába, de zavar, hogy olyan lakáslehetőségről kellett lemondanom, ami egyébként nagyon tetszett Oroszlányban. Amúgy meg megy a panaszkodás, hogy pang a lakáspiac.

Tanulságul még annyit: amikor meghirdettem a házamat magánhirdetésben, a DH órákon belül hívott. Elkezdődött a süketelés a "piacvezető cég, csak velünk lehet, profik vagyunk" stb. szöveggel. Arról szó sem esett, a vevőket hogyan húzzák csőbe. A kizárólagosság és a 4,5% sikerdíj riasztott el. Nem sétáltam be, magánhirdetőként adtam el. Most keresgélek tovább. Úgy tűnik, az OC tisztességesebb.

2013. febr. 25. 16:43
 4/5 anonim ***** válasza:
Jaj, hát az már természetes, hogy ha meghirdeted, még ha ki is írod, hogy ingatlanosok kíméljenek, akkor is állandóan hívogatnak, hogy majd ők eladják meg mindenhova kiteszik azt a hirdetést, hogy "készpénzes vevőim számára eladó lakást keresek" aztán vevő nincs is, csak beszipkázzák a lakást és ők hirdetik onnantól kezdve.
2013. febr. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nagyon undorito a dunahouse
2022. jan. 12. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!