Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ismertek olyan embereket,...

Ismertek olyan embereket, akiknek a házuk/lakásuk egy igazi koszfészek?

Figyelt kérdés

Néha ezekről az emberekről nem mondanád meg, hogy milyen koszosan élnek, csak mikor bemész a házba elképedsz.

Koszosak a tányérok, poharak nincsenek jól elmosva,kicsit büdös is van, a wc koszos, a frissen mosott törölközők büdösek, és kutyaszőr van mindenhol,ami még ezt megtetőzi.

ŐKET MIÉRT NEM ZAVARJA?



2013. febr. 26. 15:58
 1/10 anonim ***** válasza:
68%

Igen ismerek, nem is egyet.

Nem tudom őket miért nem zavarja, én is újra és újra elképedek rajta, hogy hogyan tudnak élni emberek.

2013. febr. 26. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
En is ismerek.:(
2013. febr. 26. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
54%

Téged miért zavar? :)


Vannak, akiket ezek a dolgok nem zavarnak, nem érdekelnek. Más az érdeklődési körük. Lehet őket igénytelennek nevezni, de szerintem sokkal inkább passzol rájuk a "funkcionális igénytelenség" (vagy valami ilyesmi) jelző. Attól, hogy nem érdekli a háztartás, nem érdekli a lakásának rendezettségi szintje, még lehet igényes a munkájában, a hobbijában, a kapcsolataiban, a műveltségében vagy bármi másban. Ahogy írtad, van mikor nem is mondod meg róluk, csak mikor a lakásukban jársz.


Igen, most lehet mondani, hogy a lakás makulátlan tisztasága hozzá tartozik az "alap igényességhez". De ez is csak hozzáállás kérdése. Szerintem egy lakás nem arra van, hogy állandóan suvickoljuk valahol, hanem arra, hogy lakjunk benne. Ez pedig akkor jó, ha az igényeinkhez mérten a leglakályosabb.


Nemrég volt nálam egy ismerősöm, szóvá tette, hogy rumli van nálam. Azt válaszoltam neki, hogy nincs is semmiféle rumli, itt minden a helyén van. Csak nehezen tudta megérteni, hogy számomra a pohárnak az asztalon, a használt, de még nem mosásérett ruhának a fotel támláján, a mosott ruhának a szárítón a helye. Én így érzem jól magam a lakásomban. Frusztrál az, ha minden el van pakolva és minden arany tiszta. Olyankor úgy érzem, mintha folyamatosan hímestojásokon lépdelnék, inkább múzeumban vagy kiállításon érzem magam, mintsem egy otthonos, lakályos lakásban.


Nem érzem jól magam egy olyan lakásban, ahol mindig le kell venni a cipőt mielőtt belépek (nyáron), a kabátot nem tehetem a szék karfájára, a poharat nem hagyhatom az asztalon, a puffra nem tehetem fel a lábam, addig nem étkezhetek az asztalnál, amíg rajta van a terítő, satöbbi satöbbi. Ex-barátnőm anyja volt ilyen háklis ezekre a dolgokra, nem szerettem hozzájuk járni. Az ilyen szerintem nem is lakás, hanem inkább emlékmű, vagy valami ilyesmi. Ez nálam már a jöttem-láttam-menekülnék kategória.

2013. febr. 27. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
3.igen részben igazad van,de azért azt gondolom hogy a disznóól és a múzeum között is van átmenet.
2013. febr. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%

#4: Így igaz, jól látod a helyzetet. Nekem éppen pont ennek az átmenetnek a közepén van a lakásom. Legalábbis az én szemszögemből mindenképpen ;)

Persze, egyáltalán nem biztos, hogy a Te szemszögedből is így van. Valamint gyanítom, hogy annak a szemszögéből sem, aki egy olyan putriban él, amelyik tisztító hatású vegyi anyagot a megépülése óta nem látott.


Az, hogy mi minősül disznóólnak vagy múzeumnak, az a mindenkori társadalmi-gazdasági-technológiai-kulturális berendezkedés ÉS egyéni hozzáállás kérdése. Ami számodra egy lakható lakás, az más számára múzeum, megint más számára disznóól. Érdekes dolog a relativitás elve :)

2013. febr. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
94%
Sceptic szerint élek... Nekem így jó, ha valakinek nem tetszik, ne jöjjön hozzám. Nem én vagyok a lakásért, hanem a lakás van értem! :)
2013. febr. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Itt most nem arról van szó, hogy makulátlan legyen a lakás :) közel sem, sőt mégcsak nem is arról, hogy kupi van éppen vagy nincs minden a helyén.

Hanem arról van szó, hogy nagyon koszos minden és baromira nem higénikus még az evőeszköz sem és ez azért szerintem nagyon durva!!! Hogy miért zavar?:) Hát nem érdekelne ha nem lenne muszáj néha elmennem ezekhez az ismerősökhöz. De kb leülni se szeretek,mert a ruhám állandóan kutyaszőrös lesz.... :S

És ezt se normális,hogy a nyers húst ledobják a konyhába a kutyának és fel se mosnak utána.

2013. febr. 27. 15:02
 8/10 anonim ***** válasza:
47%

A családom többi tagjainak széjjelhagyott holmijait néha szemeteszsákokba összeszedem és kirakom a kuka mellé.

Felháborodásukra értetlenkedve reagálok, mert azt hittem ezek gazdátlan eldobott dolgok.Mert ugye aminek gazdája van , annak helye is van és azt a gazdája a helyén tartja és megbecsüli,tehát nincs széjjelhagyva mindenfelé a házban.


Kosz amúgy nincs bár a konyha néha olyan mint ahova gömbvillám csapott be.


Ám vannak értelmiségi ismerőseim akik soha nem foglalkoznak olyan alantas kispolgári dolgokkal mint főzés és takarítás.Vásáros ünnepeken ha látogatóba jön az anyós , akkor ő kitakarít.Vagy nagyritkán ha telik rá nekik megfizetnek valakit ezért.


Munkám végett sok házban megfordulok és az a tapasztalatom ,hogy már nem annyira retkek a népek és a lakásaik mint ezelőtt 15-20évvel.

2013. márc. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az enyém.:) Meg a nagyapámé.:)
2013. dec. 16. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Én is ismerek ilyen embert. Ránk viszont ez nem jellemző, minden nap alaposan takarítunk és gyakran van nálunk nagymosás.
2018. jún. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!