Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogy ázhat be egy full műbőr...

Hogy ázhat be egy full műbőr cipő, mikor nincsenek rajta varrások se? Elöl teljesen egyben van az egész. Netán porózus lenne, mint az igazi bőr?

Figyelt kérdés
2012. máj. 13. 22:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Azért a talpa is ragasztva van.De lehet porózus is,persze.
2012. máj. 13. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A felsőrész a talphoz van varrva vagy ragasztva. Ott ereszt. Vagy a talpa repedt.
2012. máj. 14. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A talpának semmi baja. Én nem látok fönt sem ragasztást, sem varrást. Persze ettől még lehet, hogy össze van ragasztva, csak észrevehetetlen. Meg fent is vizes volt a zoknim, tehát valahonnan felülről szívhatta be az esőt.
2012. máj. 14. 01:19
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy beázott műbőr cipő igen büdös lehet!

A műbőr színe valójában festék, amin ha a legapróbb, akár szemmel nem is igen látható sérülés van rögtön átereszti a vizet. Kend be színtelen cipőpasztával, miután kiszáradt!

2012. máj. 14. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 tetris ***** válasza:
Azt a cipőt ajándékozd el az ellenségednek. Nem elég, hogy tökre átázik, de még műbőr is. Vagyis, ha megázol benne, a lábad a cipőben jól kipállik, mire hazaérsz. Könnyen begombásodhat így a lábad. Lehet, hogy nagyon jó a fazonja, és ezért tetszik neked, de annyira egészségtelen, hogy inkább dobd ki, vagy add oda valakinek, akit nagyon utálsz.
2012. máj. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Még új, úgyhogy nem lett büdös. Kb. 3-4-szer volt rajtam.

De én már amúgy sem költenék valódi bőr cipőre, pénzkidobásnak tartom, mióta rájöttem, hogy hogyan lehet elkerülni, hogy büdös legyen a cipő.

Időnként ki kell fertőtleníteni formalinnal, meg le kell reszelni az elhalt bőrt a lábamról, ezt korábban elmulaszotottam. Már ez rengeteget segít, úgy tapasztaltam, sokkal kevésbé tudnak így megtelepedni a bacik. Illetve néhanapján átkenem a lábam gombaölőkrémmel, és nem lesz büdös a cipő.

Ha mégis nagy sokára büdösödne, akkor jön a formalin.

2012. máj. 18. 22:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!