Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Közös udvarban lakom 6 éve...

Sanyika1983 kérdése:

Közös udvarban lakom 6 éve hátsó lakosként. Az első ház 10 évig üresen állt, egy hónapja viszont megvásárolták és új lakók vannak. Kérdésem van-e jogom bejárni rajta keresztül autóval?

Figyelt kérdés
Mennyi szolgalmi utat köteles nekem biztosítani? Hány méter?Mit tehetek annak érdekében hogy bejárhassak a saját udvaromba, garázsomba?

2013. márc. 3. 18:45
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Annyit köteles adni,hogy a saját részed rendeltetés szerűen haszni tudd .Ha szolgalmi ut be van jegyezve a tulajdoni lapon ,és nincs bent meghatározva,hogy csak gyalogosan,akkor minden további nélkül .A saját ingatlan használatától ,nem tilthatnak el .
2013. márc. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%
Érdemes utána járni, hogy van-e jogod az új lakók telkén végigmenni autóval, hogy nekik biztosítani kell az utat. Nagyon sokszor elkövették azt a hibát, hogy a telket ketté osztották, míg az egyik félnek van utcai rész ahol közlekedni tud, addig a másik félnek nincs, így csak hátul tudja megközelíteni a lakását. Ha a telek tervrajzában rögzítve van egy út a hátsó telek részére akkor kell hogy biztosítsák az utat neked. Ha nincs, és az új lakók a teljes telket vették akkor csak egymás között beszélhetitek meg a gondot, de nem köteles neked utat biztosítani.
2013. márc. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én ugy gondolom,ha a telek hátsó részén is lehetne az utcára kimenni,akkor ez a kérdés most nem is lenne itt .

A szolgalmi jog megállapitását utólag is lehet kérni .

1 voltam .

2013. márc. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
55%

Amennyiben a garázsotok engedéllyel készült,akkor még

ti jelenhetitek fel birtokháboritásért,mert nem engedi használni értelem szerűen az épitményt

1 voltam.Garázshoz út is jár.Nem lehet csak úgy beröpködni .

2013. márc. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Szorgalmi jogot hogyan lehet utólag kérni,és mennyi hogyan miként állapítják meg?

Ha a házat úgy adták el hogy minket nem kérdeztek meg,és minket illet meg az elővételi jog,akkor ebben az esetben lehet valamit tenni?Ha jól tudom erről írásban kellett volna egy megegyezés hogy mi tartunk-e rá igényt vagy nem.

2013. márc. 3. 19:50
 6/9 anonim ***** válasza:
Pontosan mi és hogyan szerepel a tulajdoni lapodon? Minek vagy te a tulajdonosa?
2013. márc. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Na igen.. Jó lenne tudni hogy mi hogyan szerepel a tulajdoni lapon, mert ez nem ilyen egyszerű téma.

Ha a telek hivatalosan is ketté van választva akkor nem jár az elővásárlási jog. Akkor voltaképpen két külön telekről van szó..

2013. márc. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mivel KÖZÖS udvar annyi jogod van mint bármelyik lakónak. Nem kell szolgalmi jog mert nem kizárólag az ő tulajdona hanem a tiéd is.
2013. márc. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Lehet ez osztatlan közös tulajdon is .

Mindennek ott kell lenni a tulajdoni lapon .

A földhivatalnál még helyszin rajznak is lenni kell

2013. márc. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!