Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Westend Novadens 240 kondenzác...

Westend Novadens 240 kondenzációs kazánom nem fűt! Tudni kell, hogy melegvizet is csinál, de a fűtését nem használtuk 2 éve. Mi a hiba?

Figyelt kérdés
Mivel elfogyott a tüzelőm, ma bekapcsoltam (átállítottam téli állásra) de semmi. A termosztát a lakásban bekapcsol, tehát hallom a kattanó hangot, jelet ad a kazán felé, ki is írja, hogy megy a fűtés, de a kazán süket. Reset gomdot is próbáltam. A melegvíz ellátás továbbra is jó.
2013. márc. 15. 18:22
 1/4 anonim ***** válasza:

A kazánon kell lennie egy fűtési vízhőmérséklet szabályzó gombnak is, ha az le van tekerve nyári állásba, akkor nem fog fűteni! Próbáld beállítani a fűtővizet 60 fokra.


Vagy ha nem, hát kisnyúl...

2013. márc. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Le

het hogy levegős a rendszer,már a keringető szivattyúnál.

A szivattyu közepén kell meglazitani a csavart,ott kell a viznek folynia buborék mentesen .A viz nyomása legalább 1 bár legyen .A kazánból kilépő viznek melegnek kell lenni

Ha itt meleg,akkor levegős a rendszer.Ha nincs automata

legtelenitő a csöveken ,akkor a radiátor végén van

légtelenitő .Kissé megnyitani.

Melegviz használatra működik ?

2013. márc. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

#2:


Mivel a használati melegvíz működik, így nem lehet kicsi a nyomás. Mivel el se indul, kicsi az esély a levegősödésre.


Szerintem.

2013. márc. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Meglett a hiba.A szobatermosztát vezetéke a padláson megy el a kazánházba és valami édes kis élőlény elrágta.A termosztát jelet adott a kazánnak a bekapcsolásra,de az nem ért oda.Köszönöm még egyszer.
2013. márc. 19. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!