Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » TIGÁZ vagy POSTA hiba?

TIGÁZ vagy POSTA hiba?

Figyelt kérdés

2013.január.14.-én otthonomban megjelentek a Tigáz által megbízott szerelők,és számlatartozás miatt a gázórámat leszerelték,a gázszolgáltatást kikapcsolták.

Számlatartozásomról,valamint a kikapcsolásról semmi féle értesítőt nem kaptam,az akkor aktuális tartozásomról még fizetési felszólítást sem!Még ezen a napon ahogy a szerelők elmentek,felhívtam az ügyfélszolgálatot,kértem,hogy mondják meg mikor értesítettek.Az ügyintéző elmondása szerint 2012.dec.18.-án küldtek a kikapcsolásról értesítőt,és hozzátette,hogy igaz,hogy erről az értesítőről,még a posta nem jelzett vissza!!!Azóta(nem túlzok)két naponta bombáznak levelekkel,csekkekkel,a tartozásom már a duplájára nőtt.Tegnapi nap folyamán vettem át az utolsó Tigáztól érkezett tértivevényes levelem,melyben még mindig a kikapcsolással fenyegetnek,holott már egy hónapja nincs gázom..Ma ismét felhívtam az ügyfélszolgálatot,kérdeztem,mi lett a dec.18.-án kiküldött levéllel,ki vette át,mert én nem az biztos!

Elmondásuk szerint jan.11.-én nyomta rá a posta a return bélyegzőt,hogy "nem jelentkeztem érte"....

Érdekes lett volna egy olyan levélért jelentkeznem,aminek létezéséről sem tudtam.Értesítőt nem kaptam a postáról,hogy levelem lenne..

Ezt én hogyan tudnám bebizonyítani?????

Ki hibázott,ha hibázott valaki?

Én a levél létezéséről nem tudtam,a számlatartozásról felszólítást nem kaptam,a kikapcsolásról értesítőt nem kaptam.

Kihez fordulhatok segítségért?

Köszi!


2013. febr. 14. 13:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Ne haragudj,de ha nem fizettél és gondolom azt tudtad,hogy nem fizettél akkor várható,hogy követelni fogják azt rajtad mert nem felejtenek.

Egyébként mi a neten kapjuk a számlákat kivéve a vizet,de kb 3 hónapja nem kis késéssel ért ide a számla...a dátumokra pontosan nem emlékszem de pl: 29.én kelt a számla 3.-án adták postára (a szomszéd város postájának a bélyegzője akkori dátummal volt rajta) majd azt a 18km-t gyalog tette meg a levél mert 27.-én írt ide és 14.e volt a befizetési határidő. Mondjuk volt amikor egy kisebb csomag volt bedobva az udvarra...kíváncsi vagyok arról ki írhatta alá a papírt mert én ugyan nem.

2013. febr. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kicsit mindkettőé,de nagyon a Te hibád.

Tudtad hogy 3 hónapja nem fizetsz,tudtad hogy 3 hónap után lekapcsolják...

sokan próbálják elkerülni a lekapcsolást ugy hogy nem veszik át az értesitőt,ettől még lekapcsolják.

2013. febr. 14. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Alapjaiban egyetértek a 2-essel, de azért valaki megnézhetné már, akinek lehetősége van, a Posta szolgáltatásának minőségét is.

Én is jártam úgy, hogy tértivevényes levelemet 2x is azzal küldték vissza az önkormányzathoz, hogy "nem hajlandó átvenni", holott még csak értesítőt sem dobtak be, nemhogy járt volna nálam a postás.

Csak az önkormányzati dolgozón mivel ismert, felhívott telefonon, ekkor derült ki, hogy a nekem küldött levél visszament. Azt mondja százával kapják vissza a leveleket ilyen jelzéssel. Mondtam neki, nézze meg, lehet hogy a postásnak nincs kedve emeletet járni.

Visszaszólt, lehet benne valami, a visszaküldött levelek 80 %-a emeleti lakásokra voltak címezve.


Szóval a postásokat ki ellenőrzi????? Hogyan lehet őket lebuktatni? Valaki tudja???

2013. febr. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Panaszt lehet tenni a postán.(nem kell a postás neve,a cimed alapján tudni fogják)
2013. febr. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ahogy írták. Panaszt lehet tenni, de ki nem fogják deríteni, hogy te miért nem kaptad meg a levelet. Azért mert tróger volt a postás és nem dobott be értesítőt vagy bedobta csak te nem vettél róla tudomást, esetleg a nyolcféle szórólappal véletlenül kidobtad a kukába...

Viszont az is igaz ahogy előttem írták, hogy neked kötelességed a szolgáltató felé jelezned, ha nem kapsz csekket és így hónapokig nem tudsz fizetsz és nem a postát és mindenki mást hibáztatni...

2013. febr. 15. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!