Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Belső fal elé lehet még...

Belső fal elé lehet még felhúzni egy másikat bontott téglából?

Figyelt kérdés

van egy falam, ami elég problémás, mert mindent ledob magáról, mert régi vacak anyagból van és átsalétromosodik.

plusz van egy régi vágyam, hogy a lakásomban legyen téglafal.

ezért gondoltam, hogy elvileg azzal az erővel és költséggel, amivel lambériázni vagy gipszkartonozni lehetne, amivel legalább eldugjuk a problémát azzal az erővel fel lehetne húzatni oda egy falat bontott táglából is (mint burkolat nem, mert a kis darabokat biztos, hogy ledobja), de nem tudom, hogy ezt így lehet-e, meg a fal megáll-e úgy egymagában (mármint a súlya és a fal azon része, ami nem salétromos megtartja-e), meg mennyire esztétikus-e


2013. márc. 18. 10:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Kisméretű téglát élére rakni szinte ráragasztani a másik falra vagy egyszerűen melléfalazni? És egy kép sem ártott volna.
2013. márc. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen, nekem is ez az élére állított, tartófalra ragasztott (malterral, cementes homokkal) forma jutott eszembe. Esetleg egy falerősítés nem árthat, erről konzultálj valami építésszel, kőművessel, festővel.

Így még akár mintás/dombornyomott/monogramos jelölt téglákat is bele tudsz építeni, ami nagyon fel tudja dobni a kinézetét.


[link]


[link]


[link]

2013. márc. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
ahogy írtam nem ráragasztani a kis téglaszeleteket, mert azt garantáltan ledobja a fal, hanem teljes téglákból odamelni (maga a fal is vagy 70-80 cm vastag).
2013. márc. 18. 12:53
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát akkor inkább ajánlanám hogy ne dugd el a problémát még jobban berohad minden.Inkább ha van rá mód bontsd le és húzz új falat vagy alá kell falazni az adott falrészt persze már leszigetelve alulról.
2013. márc. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
nincs rá mód
2013. márc. 19. 08:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!