Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha van egy régi fatüzelésű...

Ha van egy régi fatüzelésű kazánom amiből folyik a víz (kazánként már nem használható), de régi fajta ami nincs hőszigetelve ha leengedem a vizet, elzárom a csapot, akkor kályhaként lehet használni?

Figyelt kérdés
hogy azt az egy helyiséget befűtse

2013. márc. 19. 07:19
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
egy hátsó melléképületben van nem számít az esztétika :)
2013. márc. 19. 07:22
 2/13 master chief válasza:
Azt az épületetett mért akarod befűteni? És milyen kazán öntötvas vagy lemez kazán?
2013. márc. 19. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Szerintem nem sok értelme lenne, mert valószínűleg dupla falú és a két lemez közötti levegőréteg hőszigetelőként működne. Tehát nagyon rossz hatásfokkal fűtene.
2013. márc. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Ahhoz hogy kályhaként működjön jó hőleadással,ahhoz le kellene bontani a kazán külső köpenyét is .A tűztér és a

kazán külső fala közt van a víz .Ha nincs víz akkor,a kazán külső része nem melegszik annyira fel .Ha kicsi a belső köztes rész,a víztér,akkor a külső rész jobban át-

melegszik .Víz nélkül a belső levegő egy szigetelő réteget

képez,ami viszont átforrósodik .Szerintem kell egy próba fűtést csinálni,hogy mennyire lenne gazdaságos is .

Mennyi tüzelőt kell elhasználni,hogy a külső rész is fűtsön .Szerintem elég sokat.Nincs benn semmi hőtartó,mint

egy kályhában (samott) Vízzel tele,már 60-70 foknál is

adta meleget,és lassan is hűlt ki .Most a lemezek gyorsan

fognak kihűlni is .

2013. márc. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nem hogy miért azt előttem már leírták.Add le vasba .És vegyél egy kis kályhát.
2013. márc. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nyugodtan ki lehet próbálni,nem vesztesz semmit. Majd te magad eldöntöd ,hogy megfelelőnek tartod -e. Akadálya a használatának semmi sincs!!!
2013. márc. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 szokratesz ***** válasza:
A vízteret töltsd fel homokkal aztán akkor tömegkályhaként tudod használni. A hőszigetelést úgy is leveszed róla egy két helyen fúrsz bele nagyobb lyukat aztán azon keresztül száraz folyami homokkal feltöltöd a vízteret. engedsz rá egy kis vizet, az megtömöríti aztán ha marad még hely akkor teszel még homokot.
2013. márc. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 master chief válasza:
A két lemez közti lefegőben van valami,de jólenne meg tudni, hogy mégi milyen a kazán lemez vagy öntöttvas de szerintem is add le a és vegyél kályhát.
2013. márc. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!! majd kipróbálom amúgy lemez
2013. márc. 20. 06:50
 10/13 anonim ***** válasza:

Fűthetsz vele, csak nem sokat.

Kb. 24 kW helyett jó ha lesz 1 kW-od.

Jelen állapotában és homokkal feltöltve is:

Ha sokat tüzelsz benne, akkor:

1. a meleg kimegy a kéményen.

2. a belső vaslemez cseresznyepirosra, vagy sárgára hevül meglágyul, vetemedik, oxidálódik, rövid időn belül kiég.


Ess neki flex-el, és vágjál a külső köpenyre szellőző réseket.

Alul-felül. Összesen legalább 1-2 dm2 felületűt.

Akár 6 kW leadására is alkalmassá teheted.

2013. ápr. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!