Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Lehet konvektort beépíttetni...

Lehet konvektort beépíttetni olyan lakásba, ahol eddig cserépkályha volt?

Figyelt kérdés
Pár napja járt nálunk a kéményseprő és azt mondta, hogy béleltetni kell a kéményünket. Miután elment utánanéztem a kéménybélelés áraknak, és úgy számoltam, hogy 100-200 ezer Ft lesz ez a mutatvány. Mivel amúgy sem nagyon szeretjük a cserépkályhánkat (gázos egyébként, nem fatüzelésű)arra gondoltam, hogy inkább tetetnék egy konvektort az ablak alá, a cserépkályhát elbontatnám és ezzel elhárulna a kéménybélelési kötelezettségem. Egy ismerősöm szerint viszont már nem engedélyezik a konvektor beépítést az ablak alá. Valaki tudna valami jó tanáccsal szolgálni? Esetleg budapesti megbízható gázszerelő is érdekelhet.
2013. márc. 19. 10:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Kölönbözőek az előírások gázszolgáltató területenként. Van ahol lehet ablak alá van ahol nem. Ha nem lehet akkor megint ott tartasz, hogy ki kell a kéményt bélelteni a konvektorhoz.

Menj be a helyi gázosokhoz, mivel majd úgyis kell gáztervet csináltatni az átalakításhoz!

2013. márc. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Meg kell erősítsem az előttem szólót, csak a helyi gázszolgáltató tud Neked pontos választ adni.


Egy jó tanács: a cserépkályhád gázégője nagyon nagy érték! El ne kótyavetyéld!


Üdv R.

2013. márc. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A gázas cserépkályhádat el ne cseréld már 1 konvektorért !!!! Az ablak alatti /simán kilógatott / kovektor megeszi a gatyádat. 2-3db annyit fogyaszt mint egy gáz kazán.És gyönyörűen fűti a kinti levegőt.Ha nem tetszik a régi kandalló ,építsd át ,de ki ne cseréld konvektorra, Akkor már inkább központit csinálj!!!!
2013. márc. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Végülis csak azt nem szeretjük, hogy sok idő amíg felmelegszik, például amikor csak estére akarunk befűteni a munkából hazaérve. Nem tudtam, hogy a konvektor ennyivel rosszabb technológia :) , lehet hogy akkor marad a sima kéménybélelés és a cserépkályha.
2013. márc. 20. 12:15
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Télen gázkonvektorral fűtöttem, havonta 55.000-60.000Ft-os számlákat küldtek ki, és még így sem volt teljesen melegem a lakásban. Most akkor szerinted akarsz konvektort?
2013. márc. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!