Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit lehet csinálni az élelmisz...

Mit lehet csinálni az élelmiszerbe költözött molyok ellen?

Figyelt kérdés
2013. márc. 25. 19:09
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Az is egy biztos módszer, ha felhívsz egy rovarirtó céget, de az is azzal kezdődik, hogy dobjál ki előtte mindent, mert élelmiszert értelemszerűen nem tudnak lefújni, és bármiben lehet pete, ami később kikel.
2013. márc. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
lehet kapni élelmiszermoly csapda nevű dolgot. Ez egy szexferomon csapda,a moly odamegy és jól beleragad egy ragasztós felületre.Pár nap alatt összefogja az összeset,de még ilyenkor nem kell kidobni,mert lehet,hogy az újabb generáció ez után kel ki valamiből,azt is képes összefogdosni pár nap alatt.Általában olyan dolgokba megy a moly,amire nem is gondolunk: búzadarát,pirospaprikát-még a nagyon erőset is-diót nagyon szeretik.Még a csavaros befőttesüvegbe is képesek belemenni.
2013. márc. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Már próbáltuk mi is a csapdát de még mindig vannak...
2013. márc. 26. 17:47
 14/21 masni1 ***** válasza:

Én a pirospaprikát és a gabonaféléket liszt, gríz, rizs stb, a hűtő aljában tárolom. A szárazbabba, borsóba sem megy bele a zsizsik ott bent.

Gyakran nézz át mindent. Lehet hogy valahol van egy "molyfészek", pld a szellőzőben vagy másutt. Keresd meg.

Amúgy a tárolóüvegek fedele alatt is bejut, használj inkább bádogdobozt........

2013. márc. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim válasza:
Engem is nagyon érdekel a "tuti módszer", ugyanis évek óta küzdök ezzel a problémával. Azt sikerült kideríteni, hogy rendszeresen hoztuk újra a molyt fressnapfos kimért tengerimalacmaggal. Azóta már nem veszünk ilyet.Mindent zárható dobozban tárolok, nem elég a nylon. A konyhaszekrény polcait is is kivettem, a rétegelt bútorlapon is voltak. A háromszög alakú ragacsos molycsapdában mindig vannak molyok, akkor is, mikor a levegőben ill. az ételben nem látok. Én szereztem egy szitát és mániákusan mindent átszitálok azóta :( Szóval, ha valaki tudja a megoldást engem is érdekel. A hivatásos rovarirtók az elég nagy felfordulást okoz és nem javasolt gyerek, kutya, egyéb kisállat mellett.
2013. márc. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 ArtArtArt ***** válasza:

A molytol nehez megszabadulni.


Javaslom kidobni mindent ami nem konzerv, kitaakritani nagyon alaposan (meg a konzervek peremen a kupak alatt is megulhet) es nem tarolni kajat a lakasban 3-6 honapig.


Amit tarolsz az legyen elol es mindig mozgasban :)


Ez van :s


Ui: ha 1 tulelei buktad

:s

2013. márc. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:
Szia! Szerintem vegyél levendulát és szárítsd meg a molyos területeken, had illatozzon nekik. Vagy levendulaillóolajat csepegtetsz vattapamacsra, esetleg levendulaillatosítót tegyél ki. Várom a fejleményeket!
2013. márc. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Lehet kapni a háromszögletű molycsapda helyett, sima lapocskákat amit felragasztasz a szekrény vagy helység ajtajára. Sajnos nem emlékszem a márka nevére. Az elsőt még ingyen osztották az Auchanban, gondolom akkor ott lehet kapni. Nekem a konyhaszekrényből összefogdosta őket:) Egy ideje ettől nincsenek, de nem érdemes elkiabálni!
2013. márc. 28. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:

Nálam bevált egy ilyen papír, ragasztós, háztetőformájúra hajtogatható lap. Vegyiáruknál található.

Folyamatosan tartok a konyhában 2 db-ot.

2013. ápr. 1. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:

Közelebb jutsz a megoldáshoz, ha megismered a molyok életvitelét, mint pl. ebben a cikkben: [link]

Más: keress rá: Élelmiszertárolás túlélő technikával, PET palackban

2013. ápr. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!