Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogy lehetne az egeret kiírtan...

Hogy lehetne az egeret kiírtani a lakás mellől? SOS

Figyelt kérdés

3. emeleten élek, az egerek meg a földszintről feljönnek valami csövön(régebben ott hallottam a hangjukat)

Most a tetőtérben a ferdefal(gipszkarton+üvegszál)ból hallom őket kaparászni, és néhány helyen már majdnem lekaparták a falat és bejöttek. Minden este hallom, ahogy kaparásznak a ferdefalból és a csőből, és más családtag szerint is valami rágcsáló, mert kaparászik és rágcsálás hang hallatszik a falból.A lakásba még biztosan nem jutottak be, de napok kérdése, hogy valahol átrágják magukat. Kaja nincs elől hagyva, szóval nem tudom, miért akarnak ide jönni, és nem tudom hol a fészkük, nem tudom őket megmérgezni. Hogyan tudnám őket távoltartani? A falat akárhol átrághatják, hatalmas felület, nem tudom átnézni az egészet, és nem is férek hozzá. Az ultrahangos egérriasztó jó megoldás lenne?


2013. márc. 27. 23:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nincs kizárva, hogy beválik. Talán egy kis hangoskodás is segíthet, bár este nyilván ez nem lehetséges.
2013. márc. 27. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
45%
mérgezett kaját tegyél ki nekik BÁRHOVÁ, megtalálják és megeszik
2013. márc. 28. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha nincs semmi hézag, akkor egy egész pici lyukat fúrj a gipszkartonba és ott szórj be egérmérget. Macska lenne a legjobb megoldás, de ha nem éri el őket, akkor a méreg is megteszi.
2013. márc. 28. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Sokáig küzdöttünk mi is rágcsálókkal, de nálunk cickány volt a bűnös. eleinte csak télen jöttek majd egész évben. Ott kaparásztak a gipszkarton mennyezet felett és nagyon idegesítő volt. Kipróbáltunk szinte mindent. Lyukat vágtam a gipszkartonba 100 féle mérget raktam fel, egérragasztót stb. Elpusztultak bűzlöttek majd jött egy új generáció. Végül rendeltünk a neten olyan készüléket amit a konektorba dugsz és elektromos impulzusokat küld bizonyos időnként a falban lévő vezetékeken és ezt nem bírják a rágcsálók. Nem sok reményt fűztem hozzá de kétségbe voltam esve. Érdekes módon gyönyörűen bevált. Most már 1,5 éve rágcsálómentesek vagyunk. Az ultrahangos csak nyílt térbe jó!
2013. márc. 28. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet venni háztartási boltokban a rózsaszín színű egér mérget,az hatásos ,és szeretik is. Tedd ki nekik a vonulási út közelébe!!!!!!!
2013. márc. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Kedves 4. Válaszoló! Leírnád privátba, hogy milyen fajta egérriasztót vettetek?

Az a gond, hogy ha bedugok nekik mérget, irtó büdös dögszag lesz a szobámban. Köszönöm a válaszokat!

2013. márc. 28. 13:45
 7/11 A kérdező kommentje:
Már próbáltam, hogy kopogok nekik, attól hátha megijednek, de ez csak eleinte vált be. Most már megszokták, és nem zavarja őket. Macska meg nem tudné őket elkapni, mert kb 1-2 centisre rágták ki a falat, még a kis mocskok se férnek ki onnan. De ha bejönnek, első dolgom lesz macskát venni. :)
2013. márc. 28. 13:49
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A macska elég kétséges megoldás, nekünk egyáltaln nem egerésztek:) Ami bevált, a méreg, egérragasztó, (féldió+pohár) élvefogócsapda. Esetleg a földszinten nem tudsz ilyeneket elhelyezni?
2013. márc. 28. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Egyébként is szeretnék macskát tartani, ha nem fogná meg, az se lenne baj, úgyis szeretném :)

Az a gond, hogy nem tudom pontosan honnan jönnek. Mármint a csőből, de nem tudom, hol lehet a cső kivezető része. Köszönöm a választ :)

2013. márc. 28. 16:34
 10/11 anonim válasza:
100%
4. vagyok. Vermatic pest control acp41. Ez a neve és azt mondja a feleségem, hogy Angliábol rendelte. Valami 7000ft volt. Nekünk csak ez vált be. Még olyannal is próbálkoztam, hogy diófa levelet szortam szét töménytelen mennyiségben, vagy fokhagyma levet fecskendeztem tűhegynyi lyukakon keresztűl a gipszkarton mögé de nem vált be.
2013. márc. 29. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!