Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha nem ajánlott levélként...

Ha nem ajánlott levélként adtam fel egy csomagot hanem sima elsőbbségin akkor mennyi az esély, hogy el veszik a csomag?

Figyelt kérdés

2013. márc. 28. 10:50
 1/9 anonim ***** válasza:
56%
Vannak rendes helyek,de amúgy elèg nagy az esèly. Semmi nincs róla, hogy feladtad szóval...csak a szerencsèn múlik.
2013. márc. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De számlát kértem róla, hogy fel adtam :)
2013. márc. 28. 11:24
 3/9 anonim ***** válasza:
74%
99%-ban meg fog érkezni,már nagyon sokat adtam fel ,mindig csak sima legolcsóbb módon ,és még nem volt panasz! Nagyon sokszor már másnap ott van!
2013. márc. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
46%
Nekem tűnt már el csomagom. Hálóinget rendeltem, azóta azzal szívatnak, hogy valamelyik szőrös postáson van éjjelente :D
2013. márc. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 hell-ikon ***** válasza:
20%

Arra mindig van esély, hogy elvesszen a csomag a feladás módjától függetlenül.

Viszont ha sima elsőbbségivel adtad fel és elveszik (vagy akinek küldted és állítja, hogy nem érkezett meg hozzá, pedig lehet, hogy mégis) akkor szabhatod, mert nem tudsz utánajárni a postán.


Ha valami értékeset ill. olyasmit adtál fel amiért előre fizettek/fizetnek, akkor minimum ajánlottként érdemes feladni a küldeményt, mert ragszám alapján lehet a postán tudakozványt indítani. Ergo van valami a posta kezében, ami alapján tudják keresni a kallódó csomagot. Lehet, hogy így sem lesz meg, de az esélyed így is nagyobb a 0-nál.


(nem biztos hogy jól tudom, de akkor ebben az esetben a postaköltséget visszatérítik.)

2013. márc. 29. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
40%
Sajnos az 1% esély az elveszésre, is borzasztóan magas! Nem volna szabad megtörténnie. Sajnos az ajánlott küldemények sincsenek biztonságban. Nekem pl. március 18-án Bp.-en adtak fel egy kis csomagot ajánlva, de a mai napig - 04.02. - sem érkezett meg. Úgyhogy marad a remény...
2013. ápr. 2. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 kolosi robert válasza:
40%
Remelem szerencsed lesz,mert nekem nem volt!Gyerek kori kepeket kuldtem siman es nem erkezett meg.Aztan par honap mulva hallottam a radioban,hogy volt olyan postas (talan nem is egy!)aki penzt remelt az ilyen boritekokban,kinyitotta es mivel nem tudott vele mit kezdeni eldobta ezeket.Az en szamomra potolhatatlan veszteseg!
2013. ápr. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 hell-ikon ***** válasza:
28%

Kíváncsi lennék mi volt a válaszomban haszontalan, hogy 23%-ra le kellett húzni? Az, hogy itt néhány embernek még nincs ilyen téren rossz tapasztalata vagy mi?


Az igazat írtam, és kérdező mehet a számlájával a sóhivatalba ha elveszik az elsőbbségis küldeménye, mert nem tudnak az alapján a postán utána járni, nincs semmi a borítékon, ami azonosítaná a küldeményt. Max. a címzett felé tudja igazolni, hogy ő feladta a csomagot, aztán ennyi, de a csomag nem lesz meg.


Az ajánlott küldeményeknél viszont ragasztanak rá azonosító számot egy vonalkóddal, ami alapján a postán meg tudják keresni a küldeményt, ha ott elveszik, mert rögzítik az útvonalát is.


Mindegy, nem mérgelem magam, majd ha az illetékesek elvesztenek a postán számukra valami kedves dolgot, majd szívják a fogukat. Bár nem kívánom nekik.

2013. ápr. 4. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 hell-ikon ***** válasza:

Kedves 6-os!


Ha a feladó megőrizte azt a papírt amit, feladáskor kitöltött, akkor vagy kérd el a ragszámot és ezzel menj be a legközelebbi postára vagy aki feladta az tegye ezt meg és kérjen, indítson tudakozványt.


A ragszám alapján megtalálhatják hol kallódik a csomag, ki lett-e egyáltalán osztva kézbesítésre.

2013. ápr. 4. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!