Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Egy denevércsalád költözött a...

Egy denevércsalád költözött a redőnyburkolatunkba! Nagyon félek tőlük, hogy lehetne őket elzavarni?! Nem akarom megölni őket, hiszen védett állatok, de nagyon csúnyák és a hideg kiráz, ha belegondolok, hogy akár a lakásba is bejöhetnek!

Figyelt kérdés
2009. szept. 21. 18:11
 1/5 anonim válasza:
Szerintem ha használjátok a redönyt, esetleg az elriasztja öket. Vagy nem értettem jól a redönyburkolatot?
2009. szept. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%

Elöször is, minek mennének be a lakásba? Másodszor csak össszefogdossák neked a szunyogokat, legyeket meg egyéb rovarokat, tehát csak hasznod lesz belöle. Szeritnem meg most téli alvóhelyet keresnek, hagyd öket inkább békén.

(Egyébként miért lennének csúnyák - szerintem kimondottan aranyosak - de ha öket kérdeznéd, akkor meg téged találnának csunyának.)

2009. szept. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen, én is arra gondoltam, hogy fel-le húzogatom többször a redőnyt, ezzel megzavarva a nyugalmukat. Ha békésen el tudnánk élni egymás mellett, nem lenne gondom velük, de kaparnak, hangokat adnak, és odasz..nak az ablakpárkányra.
2009. szept. 21. 18:38
 4/5 anonim ***** válasza:
[link] ha pesti vagy, van "denevér mentesítő" szolgáltatásuk
2009. szept. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

sajnos saját tapasztalatból mondom,hogy nincsenek ott jó helyen,bármilyen frankó is,hogy elkapják a szúnyogokat. 10. emeleten lakunk,tavalyelőtt egy szerencsétlen denevér múmiává aszott testét szedtük ki a redőnyből,mert nem tudtuk,hogy a redőnytokban tartózkodik és a fel-le húzogatás közben valamikor becsíptük a lábát a redőnybe. néhány hete pedig egy másik lökött bőregér megpróbált bejutni az ablakunkon,mert a redőny le volt eresztve,csak alul hagytunk kb. 3 cm-nyi rést,és erre ő azt hitte,lakályos kis hasadékot talált. szerencsére a csukott ablakos részen próbált berepülni,mellette 20centivel nyitva volt a másik,

ahogy az ablakpárkányon kepesztett,még a döbbenetet is láttam a pofácskáján,hogy miért nem bír bejönni ebbe a frankó kis résbe,pedig de jól kigondolta. néhány másodpercnyi őrült kaparászás után végül dobott egy hátast a mélybe,és nem láttam a redőnytől,mi lett vele. kicsit sajnálom,mert lehet,hogy menekült valami elől,olyan kétségbeesett volt,de borzasztóan félek tőle,és tuti infarktust kaptam volna,ha véletlenül berepül.

én azt javaslom,mindannyiótok védelmében,hogy próbáljátok meg elkergetni őket.

2009. szept. 22. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!