Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mitől nőhetett meg idén a...

Mitől nőhetett meg idén a gázfogyasztás?

Figyelt kérdés
A gázóra állásából arra jutottam, hogy ősztől nézve a gáz fogyasztásunk j több mint a korábbi években. Pedig a beállítások azonosak. Ezt az időjárásnak be lehet tudni? Vagy lehet még bármi oka? Nem hiszem, hogy szivárgás lenne.
2013. ápr. 6. 23:55
 1/10 anonim ***** válasza:
71%

Lehet meghibásodott kazán.

Én hetente írom a fogyasztást 3 éve. Nem tapasztaltam idén növekedést.

2013. ápr. 7. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Aham, köszönöm! Csak 1 kazán megy róla, ami a fűtést és a hmv-t adja. Kb 5 éves lehet. Hogy tud egy kazán meghibásodni, úgy hogy a fogyasztás megnő, de amúgy semmi jele sincs hibának? Mit kéne esetleg észrevennem rajta?
2013. ápr. 7. 00:10
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én minden hónap elsején felírom a gázóra állását. 5 éve lakunk itt, azóta sosem fogyott annyi gáz márciusban, mint idén. Családi házban élünk, nálunk is több gáz fogyott ezen a télen, mint a korábbiakban. 5 éves turbós kazánunk van, évente karbantartatva.
2013. ápr. 7. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%
az időjárás miatt,meg nem tudom hogy ti mennyire vettétek észre de ahogy csökkent a gáz ára a fűtőértéke is kisebb lett,legalább is nekünk jóval tovább tart a főzés,mintha nem melegítene annyira
2013. ápr. 7. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Hát direkt megnéztem a fűtőértéket, de az -legalábbis a számla szerint- az utóbbi években nem változott. Még pár hónap, és elérem azt a fogyasztást amit őszig kellene csak, és ez nekem furcsa, még ha melegebb hónapok is jönnek. Előző években meg votl amikor csak 10-20m2 volt az éves eltérés.

Viszont nyáron cserélve volt a vezeték az utca és az óra között (elvileg szivárgott akkor valahol), és akkor az órát is leszedték. Ez nem tudom, hogy okozhat e bármit, de más nem történt.

2013. ápr. 7. 00:41
 6/10 A kérdező kommentje:
mostantól én is írni fogom a fogyasztást havonta:)
2013. ápr. 7. 00:43
 7/10 anonim ***** válasza:
Rendszertelenül,de szoktam ellenőrizni a gázfogyasztásunkat is.Nagyon meglepő amikor ugyanolyan kinti hőmérséklet és ugyanaz a beállítás (termosztát) mellett jelentős eltérés van! Ha tehetem akkor kerülöm a novemberi és a decemberi gázzal való fűtést.
2013. ápr. 7. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
47%

Amióta csökkentették a rezsit, a gáz fűtőértéke is csökkent.

Főzéskor is észrevehető, de a fűtésnél is.

Azelőtt, ha a kazánban 40 fokos volt a víz, akkor volt a lakásban 20 fok. Most ehhez 60 fokos víz kell.

2013. ápr. 7. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, feltűnt-e (ahogy nézem, nem...) de idén hidegebb volt, és sokkal tovább volt hidegebb. Sőt, még most is hideg van, április lassan második hetében.


Értelemszerűen, ha adott hőfokra állítod a termosztátot (pl 20 fokra) és kint -15 fok van, akkor több gázt kell elégetni, hogy maradjon bent a hőmérséklet, mintha kint +5 fok lenne. És igen, ebből kifolyólag hidegebb lesz a víz is, hiszen hideg van odakint :D

2013. ápr. 7. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
néztem a havi középhőmérsékleteket, és igaz hogy voltak hidegebb hónapok, de voltak melegebbek is. ÉS az első válaszadó sem tapasztalt növekedést idén. Szal nemtom már:)
2013. ápr. 7. 13:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!