Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Lehetséges-e kérvényezni a...

Lehetséges-e kérvényezni a házam előtti buszmegálló áthelyezését?

Figyelt kérdés

Házam elé beraktak egy bodés buszmegállót, tejesen zavaró körülmények vannak pl. a sok szemét amit többnyire a szél behoz a kertembe, büdös, némelyik buszsofőr sokáig nyomja a dudát amikor elindul, feletébb zavaró amikor barátokkal sütögetünk a kertben vagy kertészkedünk, tevékenykedünk a kertben és a kandikáló szemek...Nem tudom, hogy vagytok ezzel se számomra idegesítő, magánélet zéró..

Senki sem takarítja a buszmegállót, tehát ha nem szeretnék szemetes kertet akkor nekem kell feltakarítani ami már idegesítő és fárasztó!

Szerettünk volna felhúzni egy kőkerítést, de abba maradt, mert az önkormányzat 54 ezer forintos illetéket kér! hogy kőkerítést húzzak a saját telkemre!

Ahonnan átkerült (ott nem lakik senki,tehát nem lenne senkinek se zavaró) sok hely van egy buszmegálló kialakítására, fogalmam sincs, hogy miért helyezték át és pont elénk.

Ráadásul úgye a buszmegálló miatt nem tudunk parkolni a házunk előtt és pláne egy kocsibeállót sem tudunk csinálni miatta..


Esetleg tudtok valami jogszabályt vagy szabályzatot erre?

Tisztában vagyok vele, hogy megszüntetését nem kérhetem, de kérhetem az áthelyezését vagy vissza helyezését?


Előre is köszönöm a válaszokat!


2013. ápr. 9. 17:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Kérvényezni természetesen lehet.Az nincs megtitlva

A parkolási gondok nem mérvadóak,közterületről van szó .

Ha ott kocsi ki-behajtás lett volna kialakítva ,nem tették volna oda a megállót sem

A szemét eltakaritásásért lehet szólni .

2013. ápr. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ettől én is megőrülnék. Nem hiszem, hogy áthelyezik csak miattad, ez nem az az ország, de türelmetlen, gúnyos megjegyzéseket biztos kapsz majd, amíg utánajársz, kérvényezel, iktatsz, stb.

Csináljatok magas fakerítést, hangszigetelő panelekkel, talán nem drágább, mint a kő.

2013. ápr. 10. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Ha fából készítünk magas kerítést akkor arra nem vonatkoznak szabályok? Azért gondoltunk kőre mert úgye az tartósabb, meg legalább nem fújja be alatta a szél a szemetet.

Arra gondoltam, hogy mi lenne ha a szomszédokkal össze állnánk, írnék egy levelet aláírattatnám velük és úgy csatolnám a kérvényhez. Talán..

Tulajdonképpen, legalább ha készíthetnénk magas kőkerítést akkor nem lenne problémám. De sajnos nem vagyok tisztában ezekkel a szabályokkal, A szomszédom 1,8 m-es kerítést csinált semilyen fajta illetéket nem fizetett az önkormányzat részére, tehát nem tudom, hogy most mi miért vagyunk kivételek.. "talán a buszon utazók kilátását akadályozzuk?".....

2013. ápr. 11. 19:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!