Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Akinek van otthon papírrácsbet...

Akinek van otthon papírrácsbetétes dekorfóliás beltéri ajtaja, mi a véleménye róla?

Figyelt kérdés
Építkezünk, nekem nagyon tetszik, de kicsit aggódom a PAPÍRrács miatt. Strapabíró? Mennyire sérülékeny maga az ajtó vagy akár a rajta lévő dekorfólia?

2013. ápr. 10. 11:03
 1/7 anonim ***** válasza:
ha jól dereng nekem, akkor a dekorfólia alatt 3-as, vagy 5-ös farost lemez is van ... ha úgy nyitsz ajtót, hogy berúgod, akkor nem ajánlom, egyébként semmi gond vele
2013. ápr. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Berúgni nem tervezem, csak 3 kicsi gyermeket kell kibírnia az ajtónak. :) Természetesen nem vandálkodásról meg szándékos rongálásról beszélek, hanem pl. a játékban nekiszaladhatnak, -eshetnek és nem lenne jó, ha ennyitől átszakadna/sérülne. :)

Sok felmosás után nem ázik fel?

2013. ápr. 10. 16:10
 3/7 anonim ***** válasza:

elvileg nem ér le az ajtó a földig, tehát nem


a gyerekek sem fogják kitörni, de még egyszer mondom, amit én ismerek az farostlemez borítású, amin lehet dekorfólia

2013. ápr. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A papírrácsbetéttől nem kell tartanod, mert ez egy méhsejt szerűen összeragasztott, önmagában is elég jó tartással bíró szerkezeti elem.

Részben az ajtó súlyának, részben pedig az árának a csökkentése miatt kerül az ajtóba.

Az ajtó belsejében van egy fakereten belül. Az ajtó mindkét oldala (gyártótól, típustól és fedőrétegtől függően) többnyire valamilyen HDF vagy egyéb préselt farostlemez burkolatot kap, amire jön majd a fólia (+gyártótól függően különböző lakkok, a fólia keménységét strapabíróságát fokozó anyagok).


Irodai környezetbe, közösségi helyekre is sok papírrácsbetétes ajtót adunk el, egy családi házban, lakásban is jól megállják az ilyen szerkezetek a helyüket.

Sokkal fontosabb hogy milyen az ajtó felülete.


A dekorfóliáról érdemes tudni, hogy sok féle van belőle.

A legolcsóbb egyszerű, vékony és kevésbé strapabíró felületet adó olcsó megoldásoktól a drágább (és a tömör fánál is nagyobb igénybevételeket elviselő) CPL és HPL laminált felületekig.


Amíg az egyszerű dekoros ajtók már 20-40eFt között kaphatók (pláne a barkácsáruházi kivitelek), addig egy lényegesen strapabíróbb CPL ajtó 40-60eFt között érhető el. De ez szemben a sima csak dekoros felülettel sokkal többet kibíró keményebb felület, és az sem mellékes, hogy karcálló, valamint lúg és hőálló (ez ugyan gyártónkét változó lehet, de mi többnyire ilyenekkel dolgozunk).


Egy kisgyerekes családban jobb választásnak tartom a CPL fóliás ajtókat, mert ezek könnyebben takaríthatók és jobban ellenállnak a kíváncsi/figyelmetlen gyerkőcök játékos próbálkozásainak is.

A szándékos rongálást nyilván nem viselik jól. Ha belerúgnak behorpadhat, ha erővel nekilöknek egy biciklit vagy valami helyes tárgyat, esetleg bútorokat neki tolnak mozgatás közben... ezeket egy szerkezet sem tolerálná, így az ajtók sem. (Egy fém ajtó is behorpadna és sérülne a felülete egy jelentősebb mechanikai behatástól. megjegyzem, hogy fémlemezes ajtókban is vannak papírrácsbetétes szerkezetű ajtólapok. Közintézményekben, iskolákban, üzletekben, társasházakban... és kiválóan működnek.)


Vannak kifejezetten nedvestéri ajtók, speciálisabb -a párának jobban ellenálló- felülettel, de a normál CPL ajtó is megállja a helyét egy családi házon belüli fürdőszobai és/vagy WC ajtóként is.

/Hagyományos, gőzös szaunához azért nem tenném. :)/


Érdemes körülnézed minőségek, megoldások és árak miatt is a lakókörnyezetedben.

Nagyon sok kereskedés van az egész országban. Szerintem túl sok is. :)

2013. ápr. 11. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Köszönöm szépen a kimerítő választ. Mint olvastam, ezzel foglalkozik, ha netán Budapesten, kérhetnék egy webcímet, ahol megnézhetném kínálatát?

2013. ápr. 11. 10:27
 6/7 anonim ***** válasza:
Kérem küldje el privát üzenetben az e-mail címét, és tájékoztatom a lehetőségekről.
2013. ápr. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Kedves Mindenki!


Csak saját mostani negatív tapasztalatomat megosztva szeretnék a példám révén másokat is figyelmeztetni, hogy ne járjon úgy, mint én. A belső nyílászárókat jó néhány éve az ajtohaz.hu-tól rendelem, mindig voltak kisebb hibák és hiányosságok, de alapvetően rendben voltak a rendelések. Év elején rendeltem tőlük 2 db festett fehér mdf ajtót, mint ahogy mindig szoktam, az üzletükben, személyesen. A beépítési helyszínre szállítás után, a beépítés kezdetekor ért a hideg zuhany, ugyanis az ajtók kisebbek voltak mint kellett volna. Mint utóbb kiderült, az értékesítő volt olyan kedves, hogy a részletes és hosszas megbeszélésünk eredménye képpen az ajtókat a „külső méret” szerint rendelte, ami azt jelenti, hogy az ajtótok takaróelemeinek legkülső pontjai adják meg méretként. Ezt a megrendelőlapon a méret számok mellett egy kis „k” betű jelölte, ennél több utalás nem is volt található, úgyhogy abban a gyanútlan állapotban vártam a gyártást, hogy minden rendben van, és azt kapom, amit rendeltem. És a végeredmény, hogy a panaszomra kaptam személyesen a cég vezérigazgatójától egy fölényes kioktató e-mailt, ahol a szituáció részletes, általam írt leírásából kiragadott részleteket kiforgatva hárított mindenféle felelősséget, és ami szerint nekem kellett volna okosabbnak és felkészültebbnek lennem az értékesítőnél, aki ebben az esetben a szerencsétlen áldozat. Mivel más lehetőségem nem maradt, legalább az a tudat, hogy esetleg más megmenekül egy ilyen, vagy hasonló helyzettől, ad némi elégtételt az ügyben.

2018. márc. 7. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!