Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen ablakokat válasszunk...

Milyen ablakokat válasszunk az újonnan épülő házunkra?

Figyelt kérdés
Építkezünk, egyszintes családi házunk lesz és nem tudunk dönteni, hogy műanyag vagy fa ablakokat tegyünk. Örülnék ha megosztanátok velem a tapasztalataitokat.
2009. szept. 23. 11:25
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia!Mi most építjük a harmadik házunkat,hát ezen biztos műanyag ablakok lesznek(ebből is lehet olyat választani,ami úgy néz ki mint a fa)könnyebb tisztán tartani,és tovább bírja.Nálunk a fa ablakokat minden évben lekellett festetni,és még így is van ahol megrepedezett az időjárási viszontagságok miatt.Pedig nem akármilyen drága ablakok voltak,na szóval,én biztos nem rakok többet fa nyílászárókat sehova.Remélem,picit tudtam segíteni, sok sikert az építkezéshez!
2009. szept. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok.Bocs elfelejtettem,hogy az előző házunk 2004-ben lett kész,tehát nem mondanám,hogy öreg és azért mentek tönkere a fa ablakok.
2009. szept. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A műanyag ablak előnye, hogy nem kell soha festeni. Ezt akkor fogod értékelni ha, négy év után felpattog a festék.

Vagy csak egyszerűen át akarod festeni, a festék drága és macerás munka.(én már egy ablaknál nagyon untam).

2009. szept. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az első válaszolóhoz képest én képviselem az ellenkező oldalt! Mi szintén most építkeztünk és még építkezünk is, de nálunk minden ablak fából van. Nekem elsősorban az volt a fontos, hogy ne csak jól nézzen ki, hanem tartós és természetes is legyen. Nálunk soha semmilyen probléma nem volt a faablakokkal, és a mostani "friss" ablakok is hibátlanok. Hogy néha le kell festeni? Ez nekem új. Elviekben az ablakok kezelt fából vannak és min. ugyanannyi garanciát vállalnak egy fa nyílászáróra, mint egy műanyagra. Ha a kezelt fát lefested, akkor persze, hogy lejön, de ez nem a gyártó gondja, ha az ablakot otthon önszorgalomból lefested. Ha natúr fából készült az ablak, állítólag ilyet is kapni, akkor egy valamirevaló boltban veszel hozzá lazúrt (ha jól tudom, azaz az anyag, amivel a fát kezelik) és olyan színűre kezeled le, amilyenre csak szeretnéd. Több réteg lazúr (egy ismerős 7 (!!) réteget vitt fel egy fából készült holmira, ami több év után is olyan, mintha új lenne!), elviekben 2-öt szoktak ajánlani, ha jól tudom, megvédi a fát a sérülésektől.

Egy szó, mint száz, én a fára esküszöm. :)

2009. szept. 23. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de bàtyàm asztalos és ö mondja hogy sok helyen ki kellett cserélnie a müanyagablakokat, mert eldeformàlodtak! Ö höszigeteltet készit soha semmi baja nem volt a munkàival, amit kiadott a kezéböl! Jol mondta az elôttem vàlaszolo, lazurral esetleg pàccal is szokta kezelni! Egy helyen kérték a lakkozàst, de egy év mulva, lepattogzott és ujra kellett kezelni a fàt, de nem vesztette el tartossàgàt ettöl! S az ilyen kezelt fàkat nem is igen lehet festeni, mert ledobja magàrol a festéket! Amugy is vétek szerintem lefesteni egy szép abalk, ajto keretet!
2009. szept. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én mint friss "házas" (egy éve épült fel a házunk) a fát ajánlanám. Nekünk igaz műanyag van, de nagyon megbántuk. Persze nem mindegy itt sem, hogy kitől veszed és mennyiért. Vannak már hyper minőségű és kinézetű műanyagok, de azok már fa árban vannak, vagy még drágábbak.
2009. szept. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az előző válaszadót még szeretném megkérdezni hogy miért bánta meg a műanyag ablakokat? Amúgy köszönöm mindenkinek a tanácsokat, most már van amin elgondolkodjak...
2009. szept. 24. 09:59
 8/9 anonim ***** válasza:

Igazából a gyártóval van gond. De nekünk mindenki azt mondta, hogy műanyagnál a jó gyártó már a fa árába megy. Nyilván, ha jobb gyártótól rendelem, nem lett volna vele baj, de akkor meg már tudtam volna fát is venni. Mi főleg a pénz miatt nem vettünk fát, de rájöttünk nem ezen kellett volna spórolni. Na mindegy, ha egyszer lesz rá pénz kicseréltetjük. Egyébként pl. ismerősök panaszkodtak, hogy nem jól zárnak az ő műanyag nyílászáróik sem. A fa szellőzik magától anyagától fogva ugye, a műanyag meg hermetikusan lezárja a házat, és nagyobb esély van a penészedésre. Többek között ezért is jó a fa. Sőt tovább megyek, az egyik műanyagos barátnőmék bevizsgáltatták hőkamerával a házukat. Aztán az anyósáék kicserélték a saját ablakaikat fára, és ők is megnézették kamerával. Klasszi sokkal jobb érték lett anyóséknál, mint a barátnőméknél, tehát anyósék ablakai sokkal jobban szigeteltek.

Nem tudom van-e már elképzelésed, hogy kitől akarod rendelni, de gondolod elküldöm priviben, hogy kitől ne. Persze, csak ha a műanyagnál maradsz.

2009. szept. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát én a műanyag nyílászáró gyártásban dolgozom a férjem meg a fa nyílászáró gyártásban. Mindkettőnek meg van az előnye és a hátránya. Az előttem hozzászólónak csak annyit, hogy a "jó" műanyagablak gyártója valószínűleg már nem a profil miatt kér el annyi pénzt. Nekünk az előző lakásban fa ablakok voltak, és mivel nem a JÓ fajtából (nem volt elég pénz rá) így folyamatosan kezelni kellett, deformálódtak. Sajnos a JÓ fa ablakokat bérből nem fizeted ki csak ha jó pár hónapig spórolsz rá. A mostani házba műanyag nyílászárók vannak ezzel nincs gond. Ha egy műanyag nyílászáróban beletettek mindent (gondolok itt a merevítésre) akkor az nem fog eldeformálódni max akkor ha fóliázott és folyamatos napsütés éri. Lehet szerelni szellőzőt az ablakra és elkerülhető a penészesedés.

Nem akarok kioktatni senkit, de nem kéne egy kalap alá venni mindenkit, mert épp rosszat fogott ki.


Nah most jöhet a lepontozás :)

2009. szept. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!