Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit tehetnék még (közös...

Mit tehetnék még (közös költség befizetés)? Már teljesen ki vagyok bukva?

Figyelt kérdés

Van egy lakásom ahol évek óta nem lakik senki. Eleinte a megbízott lakónak fizettük a közös költséget havonta, de tavaly már egész évben csekken, hogy ne kelljen oda szaladgálni, mert előfordult, hogy nem volt otthon, és mehettünk újra más időpontban.

Tavaly felhívtam a közös képviselőt (nem ő volt ott hanem a helyettese), nagyon kedves volt, mondta, hogy kiküldi a jelenlegi lakásomra a csekket, ami pár nap múlva meg is érkezett egész évre vonatkozóan, innen csekken fizettem havonta.

Az idén február végén szintén hívtam a közös képviselőt, hogy legyen kedves csekket küldeni, mert már lassan 3 havival tartozom, mire arrogánsan közölte, hogy ő már kiküldte a címemre, akkor biztos nem kaptam meg, de akkor majd küldi. Persze nem küldte. Mikor újra hívtam, azt mondta, majd bedobja az ottani (nem lakott lakás) postaládájába, de befizethetem annál a lakónál is, aki be szokta szedni.

Odamentünk, postaládában nincs, a lakónál meg nem lehet fizetni, mert ő nem kap a miénkről nyugtát, mivel elvileg csekken fizetünk.

Harmadik telefonnál kiakadt a nő (köz.kép.), hogy saját kezűleg dobta be a postaládánkba, majdhogynem azt mondta, ne hazudjak már, hogy nem kaptam (persze nem kaptam), de ennek ellenére majd jövő héten bedobja (nem dobta).

Ma a férjem hívta fel, neki azt mondta, hogy ő minden hónapban bedobta a postaládába, és biztosan kidobtuk a reklámújságokkal.

Iszonyúan dühít ez a dolog, mert nem elég, hogy még neki áll feljebb, állandóan a képünkbe hazudik.

És már 4 havival tartozom, így 40 ezret kell legközelebb befizetnem egyszerre :(.

Mit tehetek még? És ha még ő jelent fel, hogy nem fizetek, hogyan bizonyíthatom be az igazamat?


2013. ápr. 17. 13:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%

elkéred a számlaszámot és utalod. ennyi.

de egyébként előveszel egy régi csekket, azon is rajta van a számlaszám. közleménynek beírod, hogy ki vagy és hogy melyik lakás, aztán megcsókolhatja a s*ggedet.

2013. ápr. 17. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
80%

ha annyira fizetni akarnál, meg lehetett volna oldani. Netbankból is utalhatsz havonta, rendszeres megbízást adsz a banknak vagy besétálsz a számlavezető bankjukba és befizeted.

A csekk hiánya nehogy már kifogás legyen..

2013. ápr. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Bemégy a bankba és adsz megbizást arra, hogy havonta megadott dátumon a szokásos összeget utalják át, és ezzel meg van odva a probléma.


Mellesleg mivel az eddig is megadott számlaszámra utaltad, akár közönséges csekken is befizethetted volna.

2013. ápr. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
66%
15 éve lakunk társasházban, és 15 éve utaljuk a közös költséget is! Nincs csekkezés, nincs irodába rohangálás, nincs félreértés! Valami nagyon sántít itt a sztoridban.
2013. ápr. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Fizess átutalással.

Ha nem kapsz sem banki számlaszámot, sem csekket, akkor ajánlott levélben szólítsd fel a közös képviselőt a hiány pótlására.

2013. ápr. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Átutalás eszembe se jutott, köszi kedves első, bár azt hiszem akkor még nekem kell fizetni valami plusz díjat, de már az sem érdekel.

Csak maga az eljárás dühít, hogy hónapok óta könyörgök neki, és a képembe hazudik meg kitalál minden baromságot, én meg a semmiért odamentem már vagy három alkalommal.

Tavaly meg simán első szóra elküldték, fel sem merült bennem, hogy ez eddig fog húzódni :(.

2013. ápr. 17. 14:05
 7/15 kovpet ***** válasza:

Nekem is furcsa, hogy valaki 2013-ban is csekkezik, de ha mindenképp ezt szeretnéd, akkor írásban szólítsd fel a közös képviselőt, hogy ajánlottan küldje el a címedre a csekkeket.


"már 4 havival tartozom, így 40 ezret kell legközelebb befizetnem egyszerre"


Egyébként is ki kellett volna fizetned ezt az összeget, így nem jártál rosszabbul. Sőt, elvileg neked kamatozott a pénz ez alatt a 4 hónap alatt.


Feljelenteni meg nem tud, ez nem bűncselekmény :) Polgári pert meg nem fog indítani a ház ilyen összegért. Mivel szóban kommunikálsz vele, így bizonyítani viszont semmit nem tudsz, ha mégis lenne valami. Mondjuk egy fizetési meghagyás.

2013. ápr. 17. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Igazából idáig semmit nem fizettem átutalással, de úgy látszik ezt kénytelen leszek.

Csak utálom amikor hülyítenek.

2013. ápr. 17. 14:20
 9/15 anonim ***** válasza:

"Átutalás eszembe se jutott, köszi kedves első, bár azt hiszem akkor még nekem kell fizetni valami plusz díjat"


A csekkre is felszámítanak 200 ft-ot!

2013. ápr. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

A lakás valószínű,hogy egy lakásszövetkezethez tartozik.

Keresd ki a nevét a cégjegyzékből,ott van a számlaszáma.

Vagy kérdezd meg a képviselőt.

Ha nem akarsz utalni,erre a számlaszámra fizesd be kp.-ben a megadott összeget,megjegyzésben írasd oda a neved,és a lakás címét.

A csekk a laakásszövetkezetnek sem "jó".

Én is így fizetem havonta a közöst.

2013. ápr. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!