Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Lehet betörő? Ajtócsengő...

Lehet betörő? Ajtócsengő jelölése társasházban!?

Figyelt kérdés

A napokban olvastam az ajtócsengők melletti jelölésekről. Ma meséltem édesanyámnak, és megnéztem a mi csengőnket is. Meg volt jelölve, ahogy az emeletünkön még egy.

A hideg futkos a hátamon, főleg, hogy utánaolvastam és rengeteg rémtörténetet találtam.


Mit tegyek?



#biztonság #betörő #betörés #ajtócsengő jelölése
2013. ápr. 21. 23:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Töröld le a jelzést a csengőről, és fokozottan figyeljétek, hogy ne legyen rajta jelölés. Mást nem nagyon tudsz tenni! Valóban így jelölnek meg lakásokat az "előfutárok".
2013. ápr. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Letöröltük, és holnap utánaérdeklődök, hogy milyen feltételekkel lehet olyan riasztót beszereltetni, ahol riasztás esetén a szolgáltató kijön a helyszínre.


Édesanyám szerint ostobaság, kinevetnek, mert nincs nagy érték a lakásban, de én nyugodtabb lennék.

2013. ápr. 21. 23:21
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg Édesanyádnak, hogy nem az értékeket félted, hanem az ő biztonságukat, életüket. :)
2013. ápr. 21. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
100%
Az viszont elgondolkodtató, hogy ha tényleg betörők, akkor miért hívják fel magukra ezzel a figyelmet? Sokan ennek hatására biztos óvintézkedéseket tesznek. Racionálisabb lenne, ha csak maguknak írnák fel megfigyeléseik eredményét. Ma már annyi módon tudnák ezt egymásnak kommunikálni, miért kockáztatnák, hogy valaki meglássa őket amikor épp firkálnak az ajtókra?
2013. ápr. 22. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem pont a biztonsági cégek csinálják a feszkót. Ha én lakásokat rabolgatnék, akkor szép csendben leírnám a címet, nem pedig idióta ikszeket rajzolnék, hogy a háziak óvatosabbak legyenek.
2013. ápr. 22. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Illetve a klasszikus megoldás, hogy mindenhova rakj jelet.
2013. ápr. 22. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
89%

Minden egyes betöréshez úgy érkezek, hogy "itt nem szokás" meg "nem is értem, mert nincs semmi a lakásban". Nem ez a lényeg. Ha szétcseszik az ajtót, bemennek, és mindent szanaszét dobálnak, az összes szekrényt kipakolják, fut az egész lakás, akkor is van már kár: a saját lakásodtól fogsz tartani, illetve ott egy ajtó, amit ki kell cserélni...


A jelölés is igaz sajnos. Az ajtófélfát is nézni kell. Sok embernek fel sem tűnik, hogy oda van rajzolva egy gombóc, háromszög, vagy csillag, csak ha már megvolt a baj. Ilyenkor azt jelölik, hogy hová, esetleg milyen módszerrel érdemes bemenni. Legtöbbször tollal vagy fekete filccel firkálnak oda. Jobbára az ajtó jobb oldalán kell nézni, már ha kívülről állsz szembe. Ebben semmi ufó nincs, jobbára az emberek zöme jobbkezes.

2013. ápr. 22. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
És miért jelölnek ahelyett, hogy leírnák?
2013. ápr. 22. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%
Én is parázok, mert nekem a rácsajtóm zárján találtam egy kis cetlit amin 2 lila vízszintes csík volt. Most probál a szomszéd meg a gondnok megnyugtatni, hogy biztosan csak a házba bemászkáló drogosok lótték be maguk és rajgasztották oda. Szerintetek van okom parázni?
2013. ápr. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
40%
Ezek a jelek nem konkrét betörési címek, ezek lehetőségek, csak pl otthon volt az egyik szomszéd, vagy éppen a román cigányasszonynak kinyitottad az ajtót, benézett, és jónak találta a felhozatalt. Ha visszajönnek, és a helyzet jó, bemehetnek. Ennyi.
2013. ápr. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!