Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A panelok meddig tartanak ki?

A panelok meddig tartanak ki?

Figyelt kérdés

Úgy tudom anno mikor építették őket 30-40 éve akkor azt mondták, hogy 30évet bírnak.

Benne van az,hogy életveszélyessé válik ? Kell ettől félni?



2013. ápr. 22. 03:40
 1/8 gomzoli ***** válasza:
28%

Azért 30 évnél jóval többre, legalább 50-re (egyesek szerint akár 100-ra) tervezték az élettartamukat. Ebben mondjuk én is szkeptikus vagyok. A saját véleményem szerint eléggé rövidlátó dolog ilyen "öröklakásba" invesztálni az egy élet során összekuporgatott tőkét, pláne hitel útján. Azért, hogy egy épület kis részének legyen az ember tulajdonosa, aminek a sorsáról úgysem dönthet (legfeljebb szavazhat a lakógyűlésen). Ez olyan, mintha autó helyett szinte ugyanazon az áron ülőhelyet vásárolnék egy buszon, ahol eztán csak én ülhetek.

A másik kérdés, hogy akkor mi lesz, ha ezeket az épületeket egyszer majd bontásra ítélik az állapotuk miatt? Jár-e vajon "kártérítés" a tulajdonosoknak? Mert ugyanennyi erővel bármelyik háztulajdonost is megilletné, ha az ingatlana lakhatásra alkalmatlanná romlik az évtizedek során. Ezen nem gondolkodnak azok, akik ilyen lakásokba ölik minden pénzüket, mert nem látnak tovább a tányér szélénél?

2013. ápr. 22. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%

Nem mindegy, hogy panel vagy házgyári lakás.

A paneleket méterszer méteres darabokból építették, a házgyáriaknál viszont egy fal egy elem.

A panelek élettartamát 50 évere gondolták, a házgyáriak akár 100 évet is kibírnak.

De ha a panel házakat karban tartják, akkor az sem fog összedőlni. Előnye a házgyáriakkal szemben, hogy ha gázrobbanás van valamelyik lakásban, nem dől össze a fél ház, csak annak a lakásnak az elemei, ahol a robbanás van.

2013. ápr. 22. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Amikor építették őket, akkor valóban 30 évre terveztek, akkor még új volt a vasbeton, nem volt tapasztalatuk. A mostani állapotuk és ismereteink alapján viszont kiderült, hogy tartószerkezetileg még legalább 50-100 évet kibírnak.

Összedőléstől, elbontástól nem kell félni.


A probléma csak az erkölcsi elavulással van (nem elégítik ki a mostani igényeinket), illetve a rossz épületfizikával.

Sajnos az a hab, ami a paneltáblák között volt régen hőszigetelés néven, mára már elporladt. A mostani felújítások pedig borzasztóak, az a szerencsétlen hab amit most kívülről ragasztanak fel, 5-10 év alatt tönkremegy. Normálisan megcsinálni nagyon költséges lenne.


Én személy szerint nem költöznék panelbe, ha lenne választásom. Bár olcsón lehet venni őket, de nem gazdaságos a fenntartásuk, meg én az elosztásuk miatt sem érzem magam jól bennük.

2013. ápr. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 gomzoli ***** válasza:
44%

gomzoli válasza: A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik.


Vajon miért? Mi olyan van benne, ami nem igaz?

Vagy csak bosszantó olvasni másnak a gondolatait olyanról, ami a piros gombot nyomkodó panelproli eszébe sem jut? Jobb is a fejet a homokba dugni, és a cellába visszavonulni. Hála istennek nem az én gondom!

2013. ápr. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Két dolog nem volt igaz abban, amit írtál. Az egyik, hogy a belsejében a hungarocell elporladt.

Vagy már a gyártáskor tönkrement (zsugorodott), de ha nem, akkor ugyanolyan - az UV károsítaná, de az nem éri.


Az utólagos külső hőszigetelés is már bizonyított - van már 20 éves, és semmi baja.

2013. ápr. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 gomzoli ***** válasza:
Bocs, de azt nem is én Írtam! Legelső választ nézd, az az enyém!
2013. ápr. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. ápr. 23. 19:41
 8/8 anonim ***** válasza:

# 5

Pedig bizony igaz, bontottam már 40 éves falpanelt.

Akkoriban még nem az volt a PS, mint most, sokkal instabilabb anyagból készült. Az évek során összeesett és elporladt.


Sőt, olyan is volt, hogy egy homlokzati panel átfúrásánál egyszer csak víz kezdett ömleni. Teljesen értetlenül álltunk, hiszen elvileg semmilyen csövet nem fúrhattunk át. Hát nem is, kívülről, az elöregedett fugákon át befolyt a víz, majd megrekedt a hőszigetelés helyén.

2013. ápr. 24. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!