Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Élhetőbb egy kis város, mint...

Élhetőbb egy kis város, mint Budapest? Elköltöznétek-e Budapestről?

Figyelt kérdés

Lakáseladás előtt állok.Gyerekkoromat szép,dunántuli városban töltöttem. 18 évesen kerültem az egyetemre, azóta nagyon rossz irányban alakult át a főváros.(minden vonatkozásban.)

Szekesfehérvárra gondoltam.

Szívesen olvasnám tapasztalataitokat, véleményeteket.

Köszönettel.


2013. febr. 24. 09:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Igaz hogy én csak pesten lakam... de akárki kármit mondd én vidéken meghalnék az unalomtól... lehet h tisztább a levegő meg nincs az a zaj de engem nem vonzz... akkor inkább pesten egy szép kertvárosi rész :)
2013. febr. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én nem.

Max. külföldi nagyvárosba.

2013. febr. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Tisztelt első válaszoló, a kérdező nem egy eldugott falura gpndolt, ahol soha nem történik semmi, hanem vidéki városra. Én például Szombathelyen lakom, szerintem sokkal normálisabb egy vidéki város, mint Bp. Az én sulimon kívül van még 3 másik gimi a városban, úgyhogy elég sok fiatal van, és szórakozóhelyből, kocsmából sincs hiány :) Ennek ellenére nincs az a hatalmas tömeg és rohanás mint Pesten, szerintem az emberek hozzáállása is normálisabb. 16/f
2013. febr. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is vidéken nőttem fel, most Pesten lakok. Ha vidéken is hasonló feltételekkel kapnék munkát fél percig nem haboznék és költöznék el!

Sokkal élhetőbb, az emberek barátságosak, nincs az állandó tömeg, csendesebb stb.

Természetesen nyilván nem kis faluba, de egy Székesfehérvár méretű város szerintem teljesen optimális.

Az ilyen méretű városok fikázását pedig mindig olyanoktól hallom, akik egész életüket BP-n élték le, aki élt hasonló helyen azt jellemzően tudja, hogy sokkal élhetőbb.

2013. febr. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Szfehérváron pl. több felnőttoktatási intézmény és gimnázium van,ha Bp-re akarok jönni hangversenyre, színházba 1 órán belül itt vagyok kocsival/vonattal.Az életminőség és az emberek viselkedése SOKKAL emberibb.Kocsmába eddig sem jártam,tehát nem szempont.

Azért köszönöm válaszaitokat.

2013. febr. 24. 10:42
 6/7 anonim válasza:
70%

Én Pécs mellett a Mecsekben élek. Semmi pénzért nem költöznék Pestre. Koszos, büdös, az emberek többsége meghalna a természetben, annyira tudatlanok.

Én tiszta, csendes helyen élek, simán betudok menni Pécsre, nem unatkozom, bármikor túrázhatok az erdőben vagy futhatok.

2013. febr. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
70%
minden bizonnyal. bár én őspesti fővárosfetisiszta vagyok, de ha úgy hozná az élet, és lenne egy legalább ilyen jó munkám vidéki nagyvárosban mint itt, akkor kipróbálnám ott az életet. szóval egy megyeszékhely majdnem olyan jó infrastrukturálisan mint BP, csak emberléptékűbb.
2013. febr. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!