Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogy lehetne megoldani hogy...

Hogy lehetne megoldani hogy megvegyem?

Figyelt kérdés
Van egy 2005-ös építésű kis ház, amin OTP hitel van még (kb3.500.000 Ft) és szocpolt is igénybevettek az előző tulajok. Hitelátvállalással átadnák nekem a házat, de nem tudom hogy megoldható e. Nekem van rendszeres jövedelmem már egy ideje, de a cégem sajnos mindig csak havi szerződést ad minden hónapban. Az óra bérem 565 Ft jelenleg ami a minimálbérnek felel meg, de mivel sokat túlórázok így mindig 130-140e Ft körül kapok kézhez. Vajon valahogy meg lehet oldani a hitelátvállalást, vagy az OTP nem bírálná el? Vagy milyen megoldások lehetnek?

2013. máj. 12. 11:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Hogy az OTP belemenne-e ilyenbe, azt az eladónak kéne velük megbeszélni, de szerintem így nincs hitelátvállalás.


Neked külön hitelt kell felvenni, amiből végtörleszteni tudja az eladó a hitelét, és úgy tudod megvenni. Persze ez a vételár része, és csak az adásvételi aláírása után lehet intézni. De előtte mindenképpen beszélned kéne egy hiteltanácsadóval, hogy egyáltalán hitelképes vagy-e, mert egyáltalán nem vagyok benne biztos a leírtak alapján. És ha az adásvételi aláírása és a foglaló átadása után derül ki, hogy nem kaphatsz elég hitelt, az elég nagy gáz.

2013. máj. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem esélye nincs,hogy elbírálná az OTP. Mivel már ott megbukik a dolog,hogy minden hónapban új szerződést ad a munkahelyed és a hitelnél minimum 6hónapos szerződés kell. Meg minimálbérre nem is ad hitelt. És akkor még ott van a szocpol,amit a tulajoknak több,mint valószínű vissza kellene fizetniük,mert ha jól tudom,akkor 10 évig nem adhatják el a házat,ha mégis,akkor vissza kell fizetni.
2013. máj. 14. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez nem fog menni, ezt biztosra mondom neked. Már eleve nem nagyon engedélyezünk semmilyen átvállalást csak nagyon ritkán, de akkor is, az átvállalónak meg kell felelnie mindenben mintha új hitelt venne fel.
2013. máj. 20. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!