Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni a zajos...

Lerry 23 kérdése:

Mit lehet tenni a zajos szomszédokkal? Folyamatosan kopognak, futkároznak, dörömbölnek. Többnyire nem felnőttek hanem olyan 10 és 7 körüli gyerekek.

Figyelt kérdés
Na most, kértem őket szépen,csúnyán semmi nem változott. Szóltam a lakásszövetkezet elnökének aki többször figyelmeztette őket szóban majd 1x írásban is melyre azt írta vissza a szomszéd hogy "idióta agyament szomszédok nyaggatására írt levelet, és ők semmit se csinálnak" miközben én többször láttam hogy a gyerekek a bejárati ajtó fölött kivett ablakon át labdáznak. De amint bekopogok senki nincs itthon csak a fickó van egyedül elmondása szerint de a gyerekhangok akkor gondolom a tv-ből jönnek és ő egyedül labdázik... Na de a dolog lényege hogy ők fenyegetőznek "hamis váddal" és feljelentenek mert ők elmondások alapján semmit nem csinálnak. Mit lehet ilyenkor tenni? Kihívnám én a rendőrt... de ki tudja lehet pont akkor lesznek csendbe mert nincs rendszer a dörömbölésben. Csináltam videó felvételt amin tökéletesen hallani a dörömbölést. Több videó is van. Valami hozzáértő tanácsot tudna adni????

#hazugság #zaj #öntörvényű szomszédok.
2013. máj. 22. 18:19
 1/3 anonim ***** válasza:
33%

Pont pár hónapja volt egy per ami ugyanígy a gyerek(ek) mindenféle hangjait megúnó alsó szomszéd indított.

A bíróság kimondta hogy a szomszédok tűrni kötelesek mások mindennapi tevékenységeiből adódó hangokat így a futkározó-játszó-nevetgélő gyerekeket is!

Tehát intézkedni nem kell íz ügyben senkit nem kötelezhetnek a csendre.

Ebből kifolyólag a perben és esetedben is az az egyetlen megoldás hogy ha zavarnak a szomszédok akkor beborítod az érintett lakásrészt hangszigetelő anyaggal.

2013. máj. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

" Aki lakott területen, az ott levő épületben indokolatlanul és a megengedettnél nagyobb zajt okoz, amely alkalmas arra, hogy mások nyugalmát zavarja, szabálysértést követ el. "


ez alapján meg nem vagy te köteles bármilyen ricsajt eltűrni,

2013. máj. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
8%
A gyerek hangos, ez van.
2013. máj. 23. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!