Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Nektek is sok problémátok van...

Nektek is sok problémátok van a szomszédokkal?

Figyelt kérdés
tudom, hogy nem család-kategória, de egyszerűen az agyamra megy, hogy vmelyik állandóan felújít, túl hangos zenét hallgat stb. nyilván nem költözhetek el állandóan és nem gondolom, hogy hisztis liba lennék, ha zavar a dübörgő zene vagy a folyamatos kopácsolás. másokat ez nem szokott idegesíteni vagy nem is értem, hogy miért nem szólnak a lakóközösségi gyűlésen...
2013. jan. 26. 21:20
1 2
 1/18 Jégtánc ***** válasza:
100%
Nincs szerencsére.Napközben mindenkinek joga van fúrni faragni.Nálunk ki szokták írni a földszinten ha valami felújítás van,vagy esetleg buli.10 emeletes,nem szokott gond lenni.
2013. jan. 26. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
93%
Hát vannak ilyenek. nekem albiban van most ilyen lakótársammal. minap már a barátnője kulcsal jött be, már nem is kopog. pedig szerintem közösen ketten fizetjük ezt, most eltekintve, hogy rendes csaj meg minden, de szerintem ez már túlzás.
2013. jan. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
88%

De van. Alattunk egy kb 60 éves nő lakik a fiával. Egy időben állandóan feljött, hogy ne huzigáljuk a székeket meg állandóan zörgünk és hogy amíg nem költöztünk ide addig nem is volt ilyen pedig ő itt lakik 25 éve. Hozzátenném nem mi huzigáljuk a székeket hanem mellettünk, vagy fölöttünk akárhol. Mi is halljuk, valószínűleg kisgyerekek szórakoznak, de minket nem zavar. Egyszer délután 3kor jött fel, hogy ne porszívózzak, mert ő aludni szeretne és nem tud.. Hát most én ezzel mit kezdjek? Még a porszívó fejét is meg kellett mutassam, hogy van rajta kefe. Aztán magyarázott hogy neki a szobájába meg az előszobába linóleum meg parketta van, nálunk kő van, de nem kaparhatom fel a követ mert szerinte a linóleum jobb lenne. Valamikor reggel az ágyból rángatott ki, itt verte az ajtót hogy ne zajongjunk. Biztos alvajárók vagyunk.


Most felújítás van az ötödiken. Kalapálnak egész nap. Este hétkor elkezdte verni emiatt a radiátort. Multkor buli volt valamelyik lakásban, 11kor még dübörgött a zene. Erre a hülye megint elkezdte verni a radiátorokat minden szobában, rohadt hangos volt erre ébredtünk.

2013. jan. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Nekem két idegesítő szomszédom volt.Az egyik hálistennek elköltözött,a másik meg anno ilyen alvilági arcokat vitt haza.
2013. jan. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
van ráadásul putris család,pedig ez falu és kertes ház
2013. jan. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:

Nálunk az egyik oldalon anyuka-kislány (10 éves) lakik, anyuka este 11kor még ablakot csapkod, kislány éjjel-nappal ordít, falat rugdos, vonyít.

Másik oldalon pasi-csaj, állandóan bömböltetik a zenéjüket, este 10kor is, kb. csörögnek a poharak a szekrényben, meg az ablakok is "remegnek"..

Nem baj, 2 hét és költözünk, más okok miatt is.

2013. jan. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
18%
A panel => TÁRSASház. Ha nem tetszik a TÁRSASÁG, keress családi házat. Ha meg nem engedheted meg magadnak, el kell fogadnod, hogy ez ezzel jár. A TE lelki nyugalmadhoz nem alkalmazkodhat száz másik ember, aki az épületben lakik. (A miénk hatalmas ház,saccra 300 ember lakik benne.) Jó hogy nem várod el, hogy mindenki megkérdezze, téged zavar-e, ahogy él? Magas igényei annak legyenek, aki meg is engeheti magának. Nem vagy uralkodó, egy van a több százból. Ez ennyi. Engem nem zavarnak mások, mert tudom, hogy ők is élik a maguk életét és én is a magamét. Az ilyen szomszédok, mint te, akik felkapják a vizet a másik magánéletén, na, ez sokkal jobban zavar! N28
2013. jan. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
52%

A mi két szomszédunk idehozott egy tucat állatot, van 2 kutya és 6-7 macska. Ivartalanítás luxus, így minden évben kétszer fialnak a nőstények. Egyik állat sincs soha féregtelenítve, így már nem egyszer telecsinálták és telehányták férgekkel az udvarunkat, ettől sokszor már agybajt kapok, nehogy én is elkapjam a koszos dögjeiktől. Az állatvédőket pedi gnem hívhatom rájuk, mert apám megfenyegetett, hogy kirak, ha balhézom ezen! Mikor szépen, illedelmesen szóltam a szomszédnak, hogy féregteleníteni kéne a dögjeit, akkor annyit mondott, hogy az övék aztán nem... persze. A legrosszabb, hogy nekem is van egy macskám, aki sokszor bejár a házba és összeszedi az ilyesmit. Szóval számomra idegbaj...

A nyári zenebömböltetés csak hab a tortán ezek után...

2013. jan. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
76%

Sajnos nagyon sok problémám van a szomszédaimmal, pontosabban 1 a felettem lakó családdal. Értem én, hogy panelház, és, hogy el kell viselni de ami túlzás az túlzás.

20 éves egyetemista vagyok, sajnos egyelőre nem tudok itthonról elköltözni. Gyakran hajnal 3-ig 4-ig is tanulok, és rendszerint reggel fél öt, fél hat körül ébredek a felettem lakókra.


Kezdjük azzal, hogy a nő egy állat. Undorítóan beszél a gyerekével, többször azt is a fejéhez vágta, hogy dögöljön meg. Minden reggel erre az ordításra kelek, fél hat előtt, már üvölt a gyerekkel. A gyerek meg persze bömböl, hisztizik mi mást is tehetne. Az egy dolog, hogy a gyerek nincsen megnevelve, de úgy érzem a szülőket is meg kellene. Vagy fúrásra ébredek ( és ismétlem nem délután, nem tíz órakor, hanem fél öt, fél hatkor nap mint nap), vagy arra, hogy kosárlabdát pattogtat a gyerek, vagy rollerezik esetleg ugrálókötelezik. A nő meg persze üvölt. Valamelyik nap hajnali kettőkor jutott a kedves hölgy eszébe, hogy porszívózzon de máskor sem szokott sokkal később, vagy éjfél után vagy hajnali négy körül holott háztartásbeli, tehát otthon van egész nap. ( arról nem is beszélve, hogy maguk szokták szerelni a háztartási gépeket a drágák legtöbbször éjfél után minek következtében többször már el is áztattak bennünket)


Egyszer engedtem egy kád vizet, hogy majd ellazulok,erre ezt a beszélgetést kellett végighallgatnom:

- Anyaaaaaa készen vagyok!!

- Jól van hagyjál békén!

- De anya csíííííípi a fenekemet!!

- Majd ha reklám lesz a tévében addig ülj vissza!


Így ment ez több mint negyed óráig. Nem is lenne kiakasztó, csak valamelyik nap szembesültem vele, hogy akit én 4-5 éves kisfiúnak gondoltam, az valójában egy 12 év körüli kislány.


Sajnos faterom nem engedi, hogy kulturáltan megbeszéljem a szomszédokkal, hogy kicsit vegyenek vissza. Minálunk itt csend és fegyelem honol, a hajszárítót este 7 után a mosógépet 6 után már nem kapcsolhatom be. Régebben felüléseket csináltam, meg lett tiltva, mert szegény szomszédok. Porszívózni csak 10 órától max. este 6-ig lehet. Hangos zene, film kilőve. Jó én megértem, nem akarjuk zavarni a szomszédainkat, csak elvárnám, hogy cserébe mi is visszakaphassunk belőle valamennyit.


De már komolyan érzem, hogy megbolondulok a folyamatos kopácsolástól, dübögéstől, üvöltözéstől. Hogy valaki ennyire ne vegye észre magát, az már fáj.

2013. jan. 27. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Mi is panelban lakunk, az ezelőtti panelban nem volt gond, 10-en laktunk, igaz este 7-re értem haza, nem tudom mi ment napközben, de ott egy év alatt semmi probléma nem volt. Most itthon vagyok a gyerekkel, és sokszor napközben kalapálnak, fúrnak, sajnos megtehetik hétköznap nappal,de ami borzasztó, hogy vasárnap is csinálják és nem tudom altatni a gyereket. Nem közvetlen felettünk, hanem kettővel felettünk van egy idegbajos család. Rendszerint este kezdik az ordítást, ajtócsapkodást. Pasi alkoholista, nő szimpla idegbajos, két gyerek szintén. Normál hangon nem tudnak beszélni, csak üvöltve. Ilyet még nem láttam.Hogy lehet így élni? Volt, aki dörömbölt, mert sírt a baba. Normálisak? Kizárt. Utálom a panelt...

Mondjuk otthon vidéken családi ház van, de a házunk két idióta elmebeteg közé van beékelve. Szóval lehet, hogy egy családi háznál sem sokkal jobb a helyzet...

2013. jan. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!