Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Hogyan tudja behajtani a...

Hogyan tudja behajtani a gázszolgáltató a tartozásomat? A házam rámehet?

Figyelt kérdés
Több, mint 200 ezer Ft-os tartozás halmozódott fel, időközben elváltam, egyedül maradtam a gyermekemmel és a munkaviszonyom is megszűnt, részletfizetést engedélyeztek, de sajnos már azt sem tudom fizetni. Akárhogy szeretném, nem fogom tudni kifizetni, nem bánom, ha kikapcsolják is! Már gondoskodtam vízteres kandallóról és tűzifáról. Viszont félek, hogy a nevemen lévő házamat lefoglalják esetleg komolyabb bajom lehet belőle. Valami támogatást esetleg igényelhetek valahol?
2013. máj. 24. 10:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Ráterhelhetik a házra is, és előbb-utóbb meg is fogják tenni. Nem fogják egyből árverezni, de ha rá is terhelik a házra, a tartozás kamatozni fog és gyorsan el fog úszni a házad. Támogatásokért az önkormányzatot keresd.
2013. máj. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
57%
Azért nem hiszem,hogy a vízteres kandalló és a tűzifa árát nem tudtad volna bedobni a tartozásodba.Tudod hiába lesz fűtésed ha házad nem!!!
2013. máj. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Be tudtam volna dobni, nem arról van szó, hanem arról, hogy 80 m2-re 350-400 ezer Ft-os gázszámlát fizetek egy télen és 19 fok van a házban!
2013. máj. 25. 16:54
 4/9 A kérdező kommentje:
Meg ugye a kandallót sikerült féláron megvennünk, tűzifám pedig a kertből lesz, mert sok volt az akácfa és szépen ki lettek vágva! Nem azért írtam, hogy csesztess, hanem, hogy segítséget kérjek, úgyhogy légy szíves hanyagolj a hülyeséggel és a kérdésre válaszolj vagy inkább maradj csendben! ;)
2013. máj. 25. 16:55
 5/9 A kérdező kommentje:
Egyébként egy 7 milliós házat elárvereznek 200 ezres tartozásért? Na ne már, köszi azért a választ! :)))
2013. máj. 25. 16:57
 6/9 anonim ***** válasza:

Sajnos elárverezhetik 200ezres tartozás miatt is a házad,mert ráteszik a kamatokat, a végrehajtási költséget stb. és már nem 200ezer lesz.

Egyébként nem érdekli a gázszolgáltatót,hogy mekkora házra,mennyi a gázszámlád. Részletfizetésen kívül semmi támogatás nincs. Nem fogja senki kifizetni helyetted a tartozásod. Sajnálom.... :(

2013. máj. 26. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2013. máj. 27. 21:58
 8/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,


sajnos az előttem szóló(k)nak igaza van.

nem tudom, mikori az a 200 eFt-os tartozás, de sajnos nap mint nap legalább a banki alapkamat 2* értékével kamatozik, tehát minden nappal növekszik.

A szolgáltató ha nem tudja behajtani rajtad, akkor valószínűleg külső követeléskezelő cégnek fogja eladni (engedményezni) a követelést, amely az összeg behajtásában, megtérülésében érdekelt.

Átérzem a helyzetedet, de a valóság sajnos az, hogy rendelkezel egy, a tartozásodat meghaladó, értékesíthető vagyontárggyal (ház), amely fedezetet nyújthat a tartozásodra.

Igen nagy valószínűséggel fizetési meghagyást fogsz kapni (ennek kibocsátása is 30 eFt, amely a jogszabályok alapján ugyancsak növeli a tartozásod összegét), amennyiben erre sem tudsz fizetni (akkor már nem 200 eFt-ot, hanem többet), akkor végrehajtási eljárást indíthatnak ellened. Ennek sok lépcsőfoka van.


Sok-sok hónap fog még eltelni addig, amíg eljuttok az 1. árverezésig és lehetséges, hogy az sem lesz sikeres- tehát a napokban nem kell attól félned, hogy elveszik a házad. Attól jobban rettegnék, hogy a tartozás összege folyton nő és a követelésbehajtás egyes költségei is rád terhelődnek, ha akarod, ha nem. Ha kikapcsoltatod a gázt, a tartozásod akkor is megmarad- a kettő egymástól független.


Ha elfogadod tőlem, ismeretlentől ezt a tanácsot: bármilyen nehéz helyzetben vagy is, menj be a gázszolgáltató (vagy ha már eladta, akkor a követeléskezelő) ügyfélszolgálatára amilyen gyorsan csak tudsz. Mond el, hogy ilyen törlesztőrészletet nem, de X (kisebb) összeget vállalsz fizetni. Próbálj valamit törleszteni bele, újraszerződni stb., de ne hagyd, hogy csak teljenek a napok megoldás nélkül, mert ha egyszer munkád lesz, akkor a béredből is tilthatják az akkor már horribilissé növekedett tartozásodat.


Jelenlegi helyzetedben többféle támogatásra is jogosult lehetsz, melyet a lakóhelyed szerinti önkormányzat szabályoz helyi rendeletében a szociális törvény alapján. keress rá a neten, hátha a településednek van honlapja, akkor fent vannak a helyi rendeletek.

Ha az egy főre jutó jövedelmetek lényegesen nem haladja meg kb. a 28-30 eFt-ot (ebbe mindent bele kell számítani, családi, tartásdíj, munkanélküli stb.), akkor kérhetsz pl. lakásfenntartási eseti vagy rendszeres támogatást, gyermekvédelmi támogatást, kaphatsz ingyenes adósságrendezési tanácsadást (ügyintézésben segítenek, jogi tanácsot adhatnak) vagy eseti szociális segélyt.


Tudom, hogy nem túl elegáns dolog, de a bajban nagy segítség lehet: van-e olyan értékesebb műszaki cikked (tv, számítógép, fényképezőgép stb.) amit ha nem is 100%-os áron,de értékesíteni tudsz és azt belefizetni a tartozásba? Esetleg ékszer (karikagyűrű is esetleg), amit eladsz?


A havi kiadásaidat is próbáld csökkenteni, kérhetsz támogatást a kicsi beiskolázásához, óvodázásához, étkeztetéséhez- esetleg dolgaidat eladni aukciós oldalakon.

Csökkentsd mielőbb a tartozásod, aztán ha jobbra fordulnak a dolgok, vehetsz új használati tárgyakat.


Remélem, hogy mihamarabb rendeződik a sorod, ehhez őszintén sok erőt és kitartást kívánok:

2013. máj. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, már megpróbálkoztam olcsóbb törlesztőrészletekkel, várom a választ!
2013. máj. 29. 09:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!