Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mennyi a kültéri klíma megenge...

Mennyi a kültéri klíma megengedett zajértéke? Szomszéd mikor pattoghat?

Figyelt kérdés
2013. máj. 27. 20:04
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Őket is kérdeztem természetesen, hisz ők tudták megmondani, milyen lakóövezeti besorolásban van a társasház (nem a jegyző). Hidd el, körbejártam a témát, de nem írok le mindent, nincs időm erre. Miért panaszolhatnának be? A lényeget nem vágod barátom: ha túl zajos a klíma, akkor lehet pattogni, (zajbírság) de ha a határérték alatt van, akkor főhet a szomszéd a 40 fokban nézve a klímámat. Mert ez nem más, mint irigység. Sajnos jó magyar specialitás. Én direkt érdeklődtem, mert nem szerettem volna olyat tenni a szomszéddal, amit nem lehet, tudnám sorolni a jótetteit, de ez nem panaszkönyv. Te sem írtál egyetlen használható szót sem, csak kötekedsz. (Sajnos) tipikus magyar mentalitás.
2013. máj. 29. 09:39
 12/15 anonim ***** válasza:

Kérdésedre teljes mértékben válaszoltam az első válaszban (egyébként egy sima google keresés volt, neked is ment volna), sőt még föl is hívtam a figyelmed egy buktatóra, amit te következetesen elvetsz, mert nem tetszik, és nem akarsz foglalkozni vele.


Na ez a tipikus magyar mentalitás. Csak a jogokról akarunk tudomást venni (jogod van klímát fölszerelni), a kötelességekről nem akarunk tudomást venni (kötelességed bejelenteni, és engedélyeztetni, aminek a során azt is vizsgálják, hogy zavarod-e vele a többi lakót).

2013. máj. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

TE: Kérdésedre teljes mértékben válaszoltam az első válaszban (egyébként egy sima google keresés volt, neked is ment volna), sőt még föl is hívtam a figyelmed egy buktatóra, amit te következetesen elvetsz, mert nem tetszik, és nem akarsz foglalkozni vele.



A bekopizott link volt a teljes mértékben segítség? Ne viccelj! Látod azért valamit csak konyítani kéne a dologhoz, ha már válaszolsz, nem elég a google barátoddal virítani. Ez ennél azért komolyabb dolog.

ZAJBÍRSÁG. Ez érdekelt konkrétan.



Na ez a tipikus magyar mentalitás. Csak a jogokról akarunk tudomást venni (jogod van klímát fölszerelni), a kötelességekről nem akarunk tudomást venni (kötelességed bejelenteni, és engedélyeztetni, aminek a során azt is vizsgálják, hogy zavarod-e vele a többi lakót).



Na de nem igaz , hogy nem tűnt eddig föl neked, hogy éppen kötelességből járok, jártam utána a dolgoknak? Engedély, ha a közös falra rakom, akkor kellett volna öregem. Vagy te parabolára is engedélyt kérsz?

A lényeg, hogy jártathatom a klímát, ha éppen melegem lesz a lakásban, mivel a zaj mértéke nem haladja meg az 50dB-t. Fogadni merek, hogy neked nincs klímád, gőzöd nincs a dolgokról, csak google-zol. De akkor miért akarsz mindenáron okoskodni benne? Nem értem...

Törlöm a kérdést, nem kell válaszolnod. Google-izz másikat.

2013. máj. 29. 21:45
 14/15 anonim ***** válasza:

Kérdésed: "Mennyi a kültéri klíma megengedett zajértéke? Szomszéd mikor pattoghat?"


Mást nem kérdeztél, így azt sem, hogy "ZAJBÍRSÁG. Ez érdekelt konkrétan. ".


Lehet, hogy gondoltad, de nem tetted föl.


Mellesleg a linken a zajbírság is le van írva.


És amúgy van klímám, engedélyem is rá, miután korábban a szomszédomat megbüntették érte (kertes ház, nincs közös fal, az ő falán van), így én eleve engedéllyel indítottam...

2013. máj. 29. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
2013. júl. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!