Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » "Beengedhetem"-e a kéményseprő...

"Beengedhetem"-e a kéményseprőt oly módon, hogy az ajtóra kiragasztok egy cetlit a kéményhez bekötött fűtési rendszer nemlétéről?

Figyelt kérdés
Az albérletemben nincs kéményhez bekötött konvektor, sem cserépkályha, viszont a főkétűz értesítést hagyott, hogy legközelebb legyek szíves munkatársukat beengedni, különben irgumburgum. Elérhetőséget nem adtak meg. A baj az, hogy ismét csak hétköznap és munkaidőben jönnek. A kérdésben megfogalmazott tanácsot a szomszéd irénkenénitől kaptam, mondván, az bőven elég nekik, nála bevált módszer; szerintem hülyeség (elvégre a munkaköri eljárását így nem teljesíti a kéményseprő), az ismeretségi köreimben megkérdezetteket pedig fele-fele arányban megosztja a kérdés. Hm?
2013. máj. 31. 14:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem.Nekünk legalábbis évente jönnek,és mindig alá kell írnom,hogy nincs kémény.
2013. máj. 31. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is hétköznap délelőtt járnak,nem tudom honnan gondolják,hogy otthon van bárki...

Bár legalább hagyott elérhetőséget,felhivtam,mondtam hogy nálunk nincs mit néznie,kifizetve ki van közös költségből,nem leszek itthon garantáltam jövő hét kedd 10órakor se,ő nem dolgozik se délután,se hétvégén,így jártunk.

Meg nem büntetnek.

2013. máj. 31. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Valamit aláíratnak veled, mert az kevés hogy neked nincs kéményed.

Gondolom a papíron rajta van a cég neve, neten keresel elérhetőséget felhívod őket és megbeszéled velük hogy mi a helyzet.

2013. máj. 31. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ehh, igen, erre is hamarabb kellett gondolnom volna. Csak ügyfélszolgálati telefonnal találkoztam a honlapjukon, ma már ilyenkor nem lehet őket hívni. Most akkor vagy megvárom a bejárati kapuban az elvileg 8-ra érkező kéményseprőt (aztán lóhalálában go to work), vagy útközben hívom fel őket, próbaszerencse alapon. Perpillanat egyik változat sem tűnik szimpatikusnak, de úgy látszik, ennyi izgalom még kell az életben.
2013. máj. 31. 15:06
 5/8 anonim ***** válasza:

nálunk minden évben megnézik, hogy még mindig nem használjuk a kéményt, egy papírt is alá kel írnom, a másodpéldány marad nálam belőle

és igen, felmegy az emeleti fürdőbe minden évben egyszer, hogy lássa, turbó kazánunk van, nincs vele dolga

2013. máj. 31. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szólj szomszédnak, hogy írja alá helyetted. Aláírás kell.
2013. máj. 31. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Tartson a kéményseprő cég egy pontos nyilvántartást,és feleslegesen ne zaklassa azokat,akiknél nincs dolguk .

Ahol villanyradiátor van,mert még kémény sincs,mit néz meg ? Nem e kormos a konnektor .

2013. máj. 31. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

nekem konkrét tapasztalatom van: jöttek, persze nem voltam itthon, emiatt nem veszek ki szabit.

hagytak papírt, írtunk emailt, h akkor beszéljünk már meg egy nekem megfelelő időpntot, amikor fogadni tudom őket. bactak válaszolni. közben jöttek megint, zárt ajtót találtak.

a levélírás után 1 hónappal kapom tőlük a válaszemailt egy kellemes lebacás formájában, büntetést kilátásba helyezve.

amúgy elmehetnek a csába, az egész ház távhős, mutassák már meg nekem a kéményt, aztán beszélgethetünk. el nem végzett munkáért nem jár neki se pénz, de büntit sem fogok fizetni.

azóta békén vagyok hagyva. de ha csesztetnek, akkor is ott van a levélváltás, benne a dátumokkal. én próbáltam velük kapcsolatba lépni, ők nem reagáltak. mosom kezeimet.

2013. jún. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!